מייצב 6 וולט.

הפורום הראשי, אתר הרובוטיקה הישראלי

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

מייצב 6 וולט.

הודעהעל ידי אורח » ד' מרץ 30, 2005 3:10 pm

שלום,
אני בונה רובוט ואני צריך מייצב ל-6 וולט. יש לי 6 מתח של 6.5 עד 7.5 וולט בסוללות ואני רוצה ליצב את המתח הזה ל-6. כלומר אני צריך מייצב שיהיה low drop. הייתי רוצה גם שאפשר יהיה לשנות את המתח היוצא עם נגד משתנה, אבל זה לא כל כך הכרחי.
חיפשתי הרבה באינטרנט, אבל לא הצלחתי למצוע את מה שמתאים לי.
אנא תעזרו לי. בלי זה הרובוט עושה לי בעיות, ולהוסיף עוד סוללה זה קצת בעייתי גם בגלל הטעינה וגם בגלל שהסוללות כבר מחוברות ואני לא יכול להוסיף עוד סוללה.
גם אם מישהו יודע את החלקיק שבו צריך להישתמש - השם שלו והמספר הסידורי, אשמח לקבל את המידע. *LM7806 הוא הנפוץ ביותר, אבל צריך לספק לו לבחור 8 וולט (אם אני לא טועה) כדי לקבל 6.
תודה רבה לכל עזרה שהיא.
אורח

הודעהעל ידי ברוך » ד' מרץ 30, 2005 10:59 pm

תראה,לי ברובוט יש 2 מייצבים עם פוטנציומטר(נגד משתנה).
אני אנסה,בלי נדר, לחפש מידע עליהם ולמסור לך אותו.
לילה טוב
(ADAM)ברוך
" לא כשלת כל עוד לא חדלת לנסות "
סמל אישי של המשתמש
ברוך
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי ברוך » ד' מרץ 30, 2005 11:55 pm

עד עכשיו,לדאבוני,לא מצאתי משהו מעניין במיוחד.
(ADAM)ברוך
" לא כשלת כל עוד לא חדלת לנסות "
סמל אישי של המשתמש
ברוך
משתמש ותיק
משתמש ותיק

תודה לך...

הודעהעל ידי אורח » ה' מרץ 31, 2005 12:11 am

גם אם תגיד לי לפחות איך הם נקראים, אולי אני אצליח למצוא משהו כשאני אחפש משהו ספציפי ולא כמו שחיפסתי בכללי "low drop voltage regulator".
תודה ולילה טוב.
אורח

אורח

הודעהעל ידי אמנון » ה' מרץ 31, 2005 12:39 am

אורח שלום

אני הייתי מרביץ לאמא שלי עם כזה שם , נו מילא.

נתון חשוב שלא אמרתה , איזה זרם אתה צריך להפיק מהמערכת ?

אמנון :shock:

בכל מקרה זאת שאלה מדוייקת לפורום של ישראל , אבל שם אם לא תיכתוב שם לא תקבל שום תשובה. http://hydepark.co.il/hydepark/forum.asp?forum_id=4252
אמנון

אמנון,

הודעהעל ידי אורח » ש' אפריל 02, 2005 4:03 pm

קוראים לי אלכס (ולא אורח) :wink: , ככה שאין צורך להרביץ לאמא שלי...

אני צריך להפיק צרם די גדול מהמערכת (יחסית די גדול): בסביבות 1A
אבל גם עם זה יהיה פחות, אפשר לשים שני מערכות כאלה במקביל, ההשקעה הכספית פחות חשובה לי.
ככה שם יש לך הצעה בשבילי, אשמח לקבל כל מה שתציע...

תודה.
אורח

ישראל

הודעהעל ידי אמנון » ש' אפריל 02, 2005 5:31 pm

אלכס שלום ,
היה מדובר על אמא שלי לא שלך!

בכל מקרה לך לפורום שהפנתי אותך , תירשום את השאלה מתחים וזרמים ושם (ישראל שהוא מורה וותיק יתן לך תשובה הכי ברורה)

אני ממליץ עליו בחום.

אמנון

לא כתבתה שם שם

הודעהעל ידי אמנון » ש' אפריל 02, 2005 5:48 pm

אלכס
חבל שאתה לא קורא את מה שכתבתי לך ,
אם אתה לא כותב שם אצל ישראל לא תקבל תשובה.
אמנון

לאלכס האורח וגם לברוך

הודעהעל ידי צדוק » א' אפריל 10, 2005 6:31 pm

אלכס שלום כדי לקבל תשובה צריך לנסח שאלה
אני לא מבין את שאלתך כתבת

אני בונה רובוט ואני צריך מייצב ל-6 וולט. יש לי 6 מתח של 6.5 עד 7.5 וולט בסוללות ואני רוצה ליצב את המתח הזה ל-6. כלומר אני צריך מייצב שיהיה low drop.

כלומר אתה צריך ערך מדויק של 6 וולט .

שהסוללות כבר מחוברות ואני לא יכול להוסיף עוד סוללה
.

כלומר יש לך בעיה של נפילת מפתח בגלל עומס גדול.

אנא נסח היטב את השאלה או תאר את הבעיה :!:

לברוך המשתמש החדש
פוטנציומטר איננו נגד משתנה.
הרכיב של נגד משתנה יכול להפוך לפוטציומטר בצורת חיובור מתאימה למעגל.

נגד משתנה הוא נגד משתנה משנה את הזרם בהתאם להתנגדות שלו.
פוטנציומטר זה ווסת מתח.

שמח תמיד לעזור
צדוק דנגורי
צדוק
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי shtroodel » א' אפריל 10, 2005 8:09 pm

נגד משתנה הוא נגד שמשנה את ההתנגדות שלו לפי התערבות חיצונית...

תחבר אותו כפוטנציומטר או כריאוסטט הוא עדיין נגד משתנה, אתה פשוט משתמש בחלק אחר או בתכונה אחרת שמתקבלת ממנו...
Ein Volk, Ein Reich, Ein Frrrrr!
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

לשטרדל

הודעהעל ידי צדוק » א' אפריל 10, 2005 9:01 pm

מסכים עם כל מה שאמרת.

מה דעתך שאני יגיד את המשפט הזה
:!:
"תחבר אותו כפוטנציומטר או כריאוסטט הוא עדיין "

פוטציומטר
" , אתה פשוט משתמש בחלק אחר או בתכונה אחרת שמתקבלת ממנו..."

שטרודל חבל לחזור על מה שאני אמרתי במילים אחרות

הניסוח שהתיחסתי אליו לא נכון
ברוך כתב:תראה,לי ברובוט יש 2 מייצבים עם פוטנציומטר(נגד משתנה).
אני אנסה,בלי נדר, לחפש מידע עליהם ולמסור לך אותו.
לילה טוב

שמח תמיד לעזור
צדוק דנגורי
צדוק
משתמש ותיק
משתמש ותיק

Re: מייצב 6 וולט.

הודעהעל ידי xalmek » ה' נובמבר 16, 2023 2:04 pm

xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי xalmek » ו' דצמבר 01, 2023 12:56 pm

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי xalmek » ב' ינואר 08, 2024 8:31 am

xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי xalmek » ב' ינואר 08, 2024 8:32 am

xalmek
רובוטריק