מיקוד - פיזקלי , הרתחת מיים

הפורום הראשי, אתר הרובוטיקה הישראלי

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

מיקוד - פיזקלי , הרתחת מיים

הודעהעל ידי אמנון » א' יולי 10, 2005 4:56 pm

שלום לכם
אומנם למדתי פיזיקה כללית (לא כמוך שחר ) ואפילו עם ציונים יפים (בישבילי) :? אבל כאשר אני רוצה ליישם משהו אני בטוח שאני אוכל לקבל הכוונה הרבה יותר טובה כאן (כדי שאני אדע איפה להתחיל לנבור בחומר).

השאלה שלי היא כזאת :

יש לי צינור מתכת בעל קוטר D ואורך L , המתכת היא בעלת הולכת חום מושלמת (הלוואי) . אני מזרים מיים דרך הצינור במהירות V (נימדד במטר לשניה) , טמפרטורת המיים בכניסה לצינור היא 10 מעלות צלזיוס , אני מעוניין לחמם את הצינור שלי כך שלאחר שהמים יעברו לאורך כל הצינור הם יגיעו לטמפרטורת רתיחה.

כלומר אני רוצה לחמם את המיים (בצינור) מ 10 ללפחות 100 מעלות צלזיוס תוך L/V שניות (אני מקווה שעד כאן לא טעיתי :? ).

והשאלה היא כמה צריך לחמם את הצינור (האמת שאני אפילו לא סגור על יחידת המידה שאני צריך לשאול , אני חושב שזה צריך להיות ביחידות של הספק :?: ).

המטרה היא ליבנות צינור כזה במהלך הקייץ ובשאיפה לחמם אותו ע"י גז בישול או דלק פחמני אחר (נפט , בנזין).

למה , לי צינור כזה ? יש לי איזה רעיון :idea: ששווה בדיקה.

אשמח לקצת כיוון .
תודה אמנון :shock:

נ.ב. ראיתם שאני הפכתי למשתמש חדש?
אמנון
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי השחר העולה » א' יולי 10, 2005 5:35 pm

אויאוי פתרתי את הבעיה בראש. ההתחממות של המים תהיה לפי נוסחת ניוטון (אקספוננציאלי...) בזמן ובחתך הולך כמו פונקציות בסל מסדר אפס! כאשר הפרמטר של הפונקצית בסל הוא הרדיוס (באיזה נקודה שהיא..) חלקי רדיוס הגליל. עבור נוסחת החימום של ניוטון , אתה יכול להחליף את הזמן ב- z/v כאשר z הוא המיקום לאורך הצינור ו- v המהירות...

מכאן אתה יכול לשערך (מילה יפה לבערך) :) לאיזה טמפרטורה יגיעו המים בנקודה המרכזית ביותר (על ציר Z) בסוף הגליל - אם הם הגיעו ל 100 מעלות, בוודאי גם כל שאר המים בגליל באותו שטח חתך...

(זאת לא בעיה מאד קשה האמת ודי פתירה אנליטית..)
www.robotica.co.il/movies/movies.php
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הודעהעל ידי השחר העולה » א' יולי 10, 2005 5:37 pm

דרך אגב, פונקציות בסל רק יעזרו לך לדעת מהי הדעיכה של הטמפרטורה כפונקציה של שטח החתך -

אתה רק צריך להכפיל את הטמפרטורה ב- R (רדיוס הגליל) באותו פונ' בסל ותדע מהו גרדיינט הטמפרטורה באותו שטח חתך.
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הודעהעל ידי השחר העולה » א' יולי 10, 2005 5:41 pm

וחוק ניוטון... (התקררות. אותו דבר בעצם)
http://www.southwestern.edu/~richards/cool.html
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

בסל

הודעהעל ידי אמנון - המערכת לא נותנת » א' יולי 10, 2005 5:51 pm

שחר ,
מבחינתי בסל זה :
א. מקום לשים בוא את הכדור , ואני מצטט: put the ball in to the sall
ב. המילה הערבית לבצל "יום אסל יום בסל"

נשבע לך שאני לא זוכר פונקציית בסל מפיסיקה , טוב אין מנוס מלפתוח את החומר :? , השאלה היא האם זה יגיד לי כמה אנרגית (בקלוריות ) חימום צריך להשקיע על מעטפת הצינור בכדי להשיג את המטרה ?
או בעיברית כמה מבערי גז מסוג מסויים צריכם להיות מכוונים על צינור המתכת המסכן ?

תודה
אמנון :shock:
אמנון - המערכת לא נותנת

תודה

הודעהעל ידי אמנון המנותק » א' יולי 10, 2005 5:56 pm

שחר
תודה על הקישור , אני אאלץ להמתין עם זה עד סוף החודש (יש נוסאם מענינים , ויש מבחנים משעממים :cry: )

אמנון המנותק

הודעהעל ידי אורח » א' יולי 10, 2005 6:01 pm

לא לא צריך. בסל צריך רק מהאינטרנט.
אורח

הודעהעל ידי אורח » א' יולי 10, 2005 6:03 pm

והייתי מוצא חסם תחתון על ידי החלפה באקספוננט דועך ואז גם יהיו למערכת דרישות חמורות יותר והיא תעבוד בכל מקרה - זה פשוט יעלה את הלחץ, כי כל עוד לא כל המים רתחו , הטמפ' תהה 100 מעלות...
אורח

הודעהעל ידי השחר העולה » א' יולי 10, 2005 6:03 pm

2 אחרונות זה הייתי אני, השחר המנותק (לא כתום! לא כתום!)
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

כן כן

הודעהעל ידי אמנון המנותק » א' יולי 10, 2005 6:20 pm

שחר אז מי כתום ? אחותך ?! :wink:
אמנון המנותק

הודעהעל ידי אורח » א' יולי 10, 2005 8:27 pm

כמה אנרגיה אתה צריך להשקיע בסך הכל מתקבל מהפרש הטמפרטורות וכמות המים.

אתה צריך רק להחליט כמה מהר אתה רוצה שהצינור ייתחמם (בהתאם לזרימת המים בתוכו) ולפי זה תדע כמה יחידות חום בזמן נתון לצורך העניין אתה צריך...
אורח

הודעהעל ידי אמנון המנותק » א' יולי 10, 2005 9:28 pm

תודה ,
אני בכל זאת אחזור לזה בסוף החודש.
מקווה שלא נפגעת מהסיפור עם אחותך , הכתום והכינוי שלה באתר.
אמנון המנותק

הודעהעל ידי השחר העולה » ב' יולי 11, 2005 9:25 am

אורח זה לא בהכרח כזה פשוט - לפי רק הפרש טמפטרטורות אתה לא יודע בדיוק בכל נקודה בנקודה ובכל זמן וזמן מה תהיה הטמפ'. ואם הגליל הוא בקוטר 5 מטר? אז בכלל אתה לא יכול סתם לדבר על הפרשי טמפ' וחייב לדעת מה קורה בשטח חתך. ואם אתה רוצה לתכנן נכון אז תסתכל מה כתבתי :wink:

ואחותי היתה כתומה פעם , אבל זה רק כי היא אכלה יותר מידי גזר...
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הודעהעל ידי אמנון המנותק » ב' יולי 11, 2005 9:59 am

אז מה היא עכשיו ? דרדס כחול ?
אמנון המנותק

הודעהעל ידי אורח » ש' יולי 16, 2005 9:29 am

לא למדתי תרמודינמיקה
אבל נראה לי שמהירות המים בצינור אינה קבועה
חימום המים גורם להתפשטותם
אז בקצה אחד נכנס נפח מסויים של מים כל שניה
ובקצה השני יוצא נפח גדול יותר(של מים או אדים)
הדרך היחידה שנראת לי היא שמהירות המים גדלה לאורך הצינור
לא למדתי תרמודינמיקה אז תקנו אותי אם אני טועה
אורח

הבא

חזור אל פורום הרובוטיקה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], xalmek ו 13 אורחים