סרבו הנשלט מהמחשב

הפורום הראשי, אתר הרובוטיקה הישראלי

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

סרבו הנשלט מהמחשב

הודעהעל ידי איתי » ד' אוגוסט 24, 2005 10:17 pm

מישהו יודע איפה אני יכול לרכוש סרבואים, שנשלטים ע"י המחשב האישי שלי?
איתי

הודעהעל ידי אמנוןדמרי » ד' אוגוסט 24, 2005 10:31 pm

איתי שלום
אני מניח שאתה מדבר על סרבואים RC (של טיסנים ) , ואתה רוצה להפעיל אותם מהמחשב?

בזמנו רכשתי בקר ל 8 סרבואים , דרך היציאה הטורית : http://www.pololu.com/products/pololu/#servcon
בקר בסיסי ונחמד.

אבל יש עוד הרבה חברות , והרבה תכונות (רק בקר סרבואים , בקר עם כניסות ויציאות נוספות , ובקרוב למיטב ידיעתי, בקר למספר סרבואים עם כניסות של שני עכברים אופטיים וכן חישנים שונים).

אתה מוזמן להשאיר מייל , ואולי תיהיה לי הצעה מעניינת בישבילך.
אמנון :shock:
אמנוןדמרי

הודעהעל ידי אורח » ו' ספטמבר 02, 2005 1:19 pm

?
אורח

הודעהעל ידי אורח » ו' ספטמבר 02, 2005 1:27 pm

What about connecting a servo to the parallalport? or building a simple robot based on paralelport?
אורח

הודעהעל ידי אמנון המנותק » ו' ספטמבר 02, 2005 3:09 pm

יש אופציה להפעיל סרבו ישירות מהיציאה במקבילית , אבל זה מאוד לא פשוט , ודורש הרבה משאבי מערכת (ציקרא על סרבואים במילון מונחים)

בכל מקרה הינה ההסבר לזה :
http://www.andrew.cmu.edu/user/suppe/mobot/mobot2.html

אבל זה לא מומלץ
אגב עבודה לא עם סרבו RC אלא מנוע DC ליציאה המקבילית היא מאוד פשוטה.

אמנון
אמנון המנותק

הודעהעל ידי אורח » ה' ספטמבר 08, 2005 11:57 pm

Thank u very much. Is it a good idea to build a robot with dc motor? and another question, wher do i find or buy a cycles galgalim for the robot? sorry for writing in english, i surf with the mobile phone...
אורח

הודעהעל ידי אמנון המנותק » ו' ספטמבר 09, 2005 10:56 am

אורח , שלום
כאשר אתה משתמש בסרבו RC שהוסב לסיבוב מלא אתה בעצם משתמש במנוע DC עם תימסורת (מנגנון המשוב מבוטל לקבלת סיבוב מלא) כך שזה חכם להישתמש במנוע DC . אתה יכול לעשות את זה על בסיס מנוע DC שנימצא בסרבו או על בסיס מנוע אחר , בכל מקרה אתה צריך לוודא שיש לך את התימסורת המתאימה (מנועי מברגות הם אופציה זולה לנושא).

לגבי גלגלים , זה תלוי בגודל , אבל בגדול חנויות צעצועים, טיסנים,או חניות לציוד שנוע שמחזיקות גלגלים.

אםתגדיר קצת יותר טוב את הגדלים תקבל כיוון יותר טוב.

אמנון המנותק

הודעהעל ידי אורח » ש' ספטמבר 10, 2005 7:35 pm

I'm a computer programer. I wanna build some robot based on parallal port without any microcontroler. i have some expiriens on connecting some leds to this port and control them by software. now i wana build a moving robot with some detections. The big problem is to build the vhicle and connecting the cicles and i need some help how to build it and from where to get the accessories (or maybe i can buy the whole body and the motor in one kit?) and what do u say about this progect? Is it a good idea? thanks very much!
אורח

הודעהעל ידי אמנון המנותק » ש' ספטמבר 10, 2005 10:46 pm

שוב שלום לך
תנסה בבקשה להיתחבר לאתר בצורה מסודרת.

לגבי החיבור ליציאה המקבילית זה אפשרי ואף בצעתי את זה בעבר. אתה זקוק ל H BRIDGE שאותו תחבר למנוע DC בצד אחד ולכניסה המקבילית מיצד שני.

לגבי הקיטים אתה יכול לימצוא קיטים אבל הם מאוד מאוד יקרים .
במקום זה אתה יכול להיתבסס על מכונית צעצוע או לגו או משהו דומה.

דרך מעט יותר מסובכת היא עבודה עם מנועי צעד.

את כל המנועים אפשר להסיג בג'אנקיות , שווקי פישפשים או חנויות אלקטרוניקה.

אם לא תיסתדר תשאיר לי מייל , ונימצא לך פיתרון (לגוף של רובוט).
אמנון המנותק

הודעהעל ידי אורח » ה' ספטמבר 22, 2005 10:56 pm

Whate is your email?
אורח

הודעהעל ידי אורח » ה' ספטמבר 22, 2005 11:16 pm

אם לא תיסתדר תשאיר לי מייל , ונימצא לך פיתרון (לגוף של רובוט).

אורח

הודעהעל ידי אורח » ו' ספטמבר 23, 2005 11:53 am

I dont have lego and toy car its too much expensiue. Where are those robot junciadot.? thanks very much!
אורח

הודעהעל ידי אמנון המנותק » ו' ספטמבר 23, 2005 12:01 pm

אורח שלום

מכונית על שלט רחוק בחלק מרשתות הצעצועים (לדוגמא "צעצועים חצי חינם" ) עולה החל מ 40 ש"ח. אם זה יקר אז תיתרחק מרובוטיקה זה יהיה לך מאווווד יקר.

ולגבי המייל.
מי שמעוניין ליצור איתי קשר מיתבקש להשאיר מייל , ואני אחזור אליו.
תודה אמנון :shock:
אמנון המנותק

הודעהעל ידי אורח » ש' ספטמבר 24, 2005 6:59 pm

Ok... can i use the toy car's motor or maybe i should buy another motor?
אורח

הודעהעל ידי אמנון המנותק » ש' ספטמבר 24, 2005 7:41 pm

אין שם שלום
כמובן שהמטרה היא להישתמש במנוע של הצעצוע , אגב אני ממליץ לך שתיבחר צעצועה בצורת טנק/ דחפור , יהיה לך יותר קל לישלוט בו (אתה תיצתרך לישלוט בכל אחד מהמנועים , בכדי לכוון את הרכב ולא לכוון את ההגה שלרוב דורש כיוון יותר עדין).

לגבי ההמשך, תלוי בצעצוע שתיקנה , אם זה יהי משהו בסיגנון של לגו אז תיצתרך לחבר לו גשר H כדי לישלוט במנוע מהמחשב. ואם זה יהי בצורת מכונית על שלט ,אז תלוי עד כמה תצליח לחקור את המעגל הפנימי , ולהישטלת עליו.

אמנון המנותק

הבא

חזור אל פורום הרובוטיקה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], xalmek ו 37 אורחים