עזרה בבחירת מנוע

הפורום הראשי, אתר הרובוטיקה הישראלי

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

עזרה בבחירת מנוע

הודעהעל ידי אורח » ו' פברואר 10, 2006 9:52 pm

שלום! קוראים לי מיכאל ואני בן 15 מירושלים, אין לי ידע ממשי באלקטרוניקה, אבל יש לי חוש לענין, ואני מבין את הבסיס.
אז ככה,אני מתכנן ליבנות מכונית על שלט, ויש לי מספר שאלות.
1-איזה מנוע אני צריך (שיהיה ניתן לשליטה מרחוק ושיעבוד על חשמל)
כמה הוא עולה, ואיפה אפשר ליקנות אותו (עדיף בירושלים)

2-מה זה בעצם שלט? איך זה עובד? האם אפשר ליבנות שלט או צריך ליקנות?
האם אפשר לתכנת אותו? (להגדיר איזה לחצן יעשה איזה פעולה)
ואם אפשר לתכנת אותו אז איך...

3-איך קוראים ללוח הירוק הזה עם הבליטות הדוקרות בצידו האחד והשבבים (כך קוראים לזה?) בצידו האחר, ומה הוא משמש? (ליצירת מעגל?)

4- מה זה תנסורת

5-איך אני בונה מצבר קטן יותר מזה של מכונית, וקל יותר? (אם זה מסובך מידי אז לא משנה...)

טוב זה שאלות שיש לי בינתים... אני מניח שאחרי שאני אתחיל ליבנות את המכונית יהיו לי עוד שאלות...
תודה רבה לעוזרים!
אורח

הודעהעל ידי אמנון » ש' פברואר 11, 2006 12:38 am

מיכאל בתור ירושלמי יש לך ים של שאלות :wink:

1- איזה מנוע צריך - תלוי מה אתה רוצה להזיז (דווקה על זה קשה לי לענות לך ישר) . בכל מקרה המנוע לא קשור לשלט רחוק , כל מנוע אתה יכול להפעיל ע"י שלט רחוק, אבל אתה צריך איזו יחידת בינים שתקלוט את האות שמשודר מהשלט, תפענח אותו (תבין אם זה קדימה או אחורה ובאיזו מהירות) ואז תפיק את הזרמים והמתחים המתאימים למנוע שלך.

במכוניות קנויות (רציניות) יחידת הביניים הזאת בנויה לרוב משני חלקים:
1. המקלט שהוא מקלט סטנדרטי לתחום המכוניות / טיסנים.
2. בקר מהירות אשר מפענח את האות מהמקלט וממיר אותו למתחים והזרמים למנוע שלך (בשוק מכוניות השלט משתמשים במנוע BRUSHED או BRUSHLESS והבקר מהירות צריך להתאים למנוע שלך).

אם אתה רוצה מנוע יעודי למכוניות שלט רחוק אז תיבדוק בחנויות לטיסנים http://community.msn.co.il/comm_links_p ... inkID=1712
ותקבל מחירים.

אבל אתה לא חייב לבנתיים מנוע יעודי.

2. שלט הוא יחידה שיש בה מספר כפתורים ו/או מוטות היגוי , אשר ההנעה /לחיצה עליהם מפוענחת ע"י האלקטרוניקה ומשודרת בעזרת גלי רדיו למקלט שנימצא על המכונית (המקלט כפי שכתבתי למעלה מפענח את האותות וממיר אותם לזרמים שהבקר מנוע יודע לפענח ולהפעיל את המנוע בהתאם ).

אפשר ליבנות אבל זה ברמה של מיתקדמים ואף יותר מיזה.
את חלק מהשלטים הקנויים ניתן לתכנת.

3. ללוח הירוק קוראים מעגל מודפס או PCB , והוא אכן משמש ליצירת מעגל .

4. תינסורת זה בלגן ליד מסור . אבל תימסורת זה שילוב של מספר גלגלי שינים או ורצועות אשר משנים מהירות סיבוב לכוח ולהפך (דוגמא לתימסורת , ההילוכים באוטו) . הסבר על תימסורת : http://science.howstuffworks.com/gear.htm

5. השאלה בקשר למצבר לא ממש ברורה לא לי וניראה לי שגם לא לך . כאשר אתה מדבר על מצבר אתה צריך להגדיר לפחות את שני הנתונים הבאים איזה מתח (וולט) הוא מפיק ואיזה זרם (אמפר) אתה רוצה לימשוך מימנו. לאחר שאתה יודע אילו מתחים וזרמים המעגל שלך צריך או אז אתה יכול להתחיל לדבר על המצבר המתאים.

זהו
אמנון :shock:
אמנון
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי מיכאל » ש' פברואר 11, 2006 1:09 pm

קודם כל תודה רבה אמנון!
אני מקווה שאני לא אתפש כקשה קליטה, אך ישנם עוד כמה דברים שהייתי שמח אילו היו לי יותר ברורים.
1- לגבי המנוע, אני רוצה שיזיז מכונית במשקל של 2k max במהירות סבירה ומעלה, ושיהיה מנוע חשמלי.
2-עוד שאלה, האם העוצמה של הבטריה, מצבר משנה את עוצמת המנוע (מהירות).
3-מה שאני רוצה מהשלט זה רק ישר, אחורה, ימינה ושמאלה. איך אני עושה את זה אחרי שקניתי את המנוע, וזה בעצם מה שהכי חשוב לי להבין.
4- הבקר, או הקולט של המונע, נחשב מעגל? (שוב פעם, אני מתנצל על הבורות...)
5- היכן אני יכול ליקנות לוח pcb כדי ליצור מעגל? מה הגודל הסטנדרטי, ומה המחיר? (בוא נצא מנקודת הנחה שאני תפרן... כי התקציב שלי באמת נמוך למדי.)
6- איזה כוח יתפעל את המכונית (בעיקר מנוע אני מניח) כלומר, איזה סוג בטריות אצטרך?
7-בדקתי שלטים ולא הבנתי מה זהבעצם "ערוץ" זה פעולה שהשלט יכול לבצע? כלומר שני ערוצים זה שני סוגי פעולות? והמחירים ממש אסטרונומיים... 350 ש"ח לשלט הכי זול...
8- אפשר אולי ליקנות מכונית ממש גרוע (באיזה 40 ש"ח) להשאיר את המעגל שהשלט שולט בו ולהחליף מנוע? זה יכול לעבוד?
שוב תודה רבה :!:
מיכאל
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי אמנון » ש' פברואר 11, 2006 2:19 pm

מיכאל שלום

מיכאל כתב:קודם כל תודה רבה אמנון!
אני מקווה שאני לא אתפש כקשה קליטה, אך ישנם עוד כמה דברים שהייתי שמח אילו היו לי יותר ברורים.
1- לגבי המנוע, אני רוצה שיזיז מכונית במשקל של 2k max במהירות סבירה ומעלה, ושיהיה מנוע חשמלי.
2-עוד שאלה, האם העוצמה של הבטריה, מצבר משנה את עוצמת המנוע (מהירות).
3-מה שאני רוצה מהשלט זה רק ישר, אחורה, ימינה ושמאלה. איך אני עושה את זה אחרי שקניתי את המנוע, וזה בעצם מה שהכי חשוב לי להבין.
4- הבקר, או הקולט של המונע, נחשב מעגל? (שוב פעם, אני מתנצל על הבורות...)
5- היכן אני יכול ליקנות לוח pcb כדי ליצור מעגל? מה הגודל הסטנדרטי, ומה המחיר? (בוא נצא מנקודת הנחה שאני תפרן... כי התקציב שלי באמת נמוך למדי.)
6- איזה כוח יתפעל את המכונית (בעיקר מנוע אני מניח) כלומר, איזה סוג בטריות אצטרך?
7-בדקתי שלטים ולא הבנתי מה זהבעצם "ערוץ" זה פעולה שהשלט יכול לבצע? כלומר שני ערוצים זה שני סוגי פעולות? והמחירים ממש אסטרונומיים... 350 ש"ח לשלט הכי זול...
8- אפשר אולי ליקנות מכונית ממש גרוע (באיזה 40 ש"ח) להשאיר את המעגל שהשלט שולט בו ולהחליף מנוע? זה יכול לעבוד?
שוב תודה רבה :!:

על פי מה שכתבתה בשתי ההודעות האחרונות , אני מנחש, שאין לך מושג בתחום. לכן לא הייתי רץ ליבנות הכל מאפס.

אני אענה לך רק על חלק מהשאלות :
1 - יופי , מה השאלה?
2- במנועי זרם ישר המתח שהסוללה מוציאה יכול להשפיע על המהירות , העוצמה (כלומר כמה זרם הסוללה יכולה לספק בזמן נתון) יכולה להגיד אם המנוע ביכלל יזוז.
3- היא השאלה הכי חשובה שלך וגם הכי מסובכת לתשובה.
או שאתה קונה שלט רחוק יעודי למכוניות ומוסיף לו בקר מהירות , או שאתה תופס את עצמך ומיתישב לילמוד איך בונים את הדברים הללו (ולא לא תקבל תשובה איך , אתה תיצתרך לעבור על כל המסלול למתחילים כאן באתר ובעוד מקומות).

4 בקר המנוע הוא מעגל . גם המקלט של המכונית הוא מעגל .
5 אתה יכול ליקנות בכמעט כל חנות אלקטרוניקה שמכבדת את עצמה , אבל השאלה מה תעשה איתו לאחר הקניה :?: :?: :?:
את רוב המעגלים אפשר ליבנות על אופציות יותר פשוטות (שוב אתה צריך לילמוד את כל מסלול המתחילים).

6 תלוי במנוע שתתקין במכונית.
7. ערוצים זה בערך מה שכתבתה , כלומר קדימה אחורה זה ערוץ אחד וימינה שמאלה ערוץ שני.
8. כן זה יכול לעבוד , אבל שוב אתה צריך לשבת ולילמוד מה לעשות כי אם תחבר למעגל של מכונית "זבלה" מנוע גדול , יש סיכוי לא רע שתיצר טוסטר שישרוף לך את המעגל.

בקיצור מיכאל , אפשר לעשות את מה שאתה רוצה , הדרך המהירה , ליקנות מכונית על שלט רחוק רצינית בחנות טיסנים או חנות ברשת . חיסרון זה יקר עד יקר מאוד.

הדרך השניה לילמוד לבד, אבל כאן אתה צריך יותר מחוש אלא ממש להבין מה אתה רוצה.
בהצלחה
אמנון :shock:
אמנון
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי מיכאל » ש' פברואר 11, 2006 2:41 pm

אני לא רוצה ליקנות מכונית... כל העינין זה שאני רוצה לבנות.. בכל מיקרה תודה רבה, עזרת לי רבות!
מיכאל
משתמש חדש
משתמש חדש

Re: עזרה בבחירת מנוע

הודעהעל ידי xalmek » ה' נובמבר 16, 2023 9:39 pm

xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי xalmek » ו' דצמבר 01, 2023 8:25 pm

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי xalmek » ו' ינואר 26, 2024 5:17 pm

xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי xalmek » ו' ינואר 26, 2024 5:18 pm

xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי xalmek » ו' ינואר 26, 2024 5:19 pm

xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי xalmek » ו' ינואר 26, 2024 5:20 pm

xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי xalmek » ו' ינואר 26, 2024 5:21 pm

xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי xalmek » ו' ינואר 26, 2024 5:22 pm

xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי xalmek » ו' ינואר 26, 2024 5:24 pm

xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי xalmek » ו' ינואר 26, 2024 5:25 pm

xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הבא

חזור אל פורום הרובוטיקה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ו 9 אורחים