תגובה לאלי ותגובה גם לסטודנט של אוניברסיטת ת

הפורום הראשי, אתר הרובוטיקה הישראלי

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

תגובה לאלי ותגובה גם לסטודנט של אוניברסיטת ת

הודעהעל ידי דנגורי » ש' פברואר 08, 2003 12:28 am

לאלי

מדוע אין זה עובדות

1) ברב מודד שלי סעיף דיודה הוא בתוך האזור של התנגדויות
ברבמודים אחרים ראיתי אותו דבר למרות שראיתי גם רב מודד שסעיף
דיודה הוא מחוץ לאזור התנגדות אבל בשום מקום לא ראיתי שהוא
בתחום של מדידות מתח.
2)בדידות של נגדים עם ערך נמוך אני מקבל אותן תוצאות בסעיף עד 200 ובסעיף
דיודה . ברור שבנגדים עם ערך נמוך מפני שסעיף דיודה נימצא אחרי 200
כלומר אפילו קטן ממנו.

אם 0.6 עד 0.8 זה מפל מתח וכניראה כוונתך היחידות הן וולטים, מדוע
יצרני הרבי מודד לא שמו את סעיף דיודה באזור של מתח ישר.

ברור לי כמובן שהתנגדות דיודה משתנה ולא כמו נגד
אני משער בלבד שלכן יש את הסעיף דיודה שבודק התנגדות הדיודה
במתח סטנדרטי אני מדגיש אני משער בלבד

כמובן שכונתי היתה שתגובתך לא רצינית אם הבנת משהוא לגביך אני
מצטער אינני מכיר אותך התיחסתי רק לתגובתך.

אני מאוד מצטער שטעיתי בכתיבתי והחלפתי בין ה"ו" ל"ן"
דנגורי

הודעהעל ידי אלי קולברג » ש' פברואר 08, 2003 2:54 am

דנגורי,

כשאתה כותב על תגובה שהיא לא רצינית, כאשר היא התשובה הנכונה, הרי שאו שאתה לא מבין, ובעקבות טעותך אתה רושם זאת, וגם אז אין זה מכובד לרשום דבר כזה בלי בדיקה מדוקדקת, או שאתה משתלח בכוונה תחילה ואיני יודע מדוע. הדיודה אינה נמצאת באיזור של בדיקות מתח כיוון שהמתח עליה הוא קבוע, וידוע בתחום צר, לכן אין סיבה לשים אותה באיזור של בדיקת תחום התנגדויות. בנוסף, הסברתי כבר שמדידתה תיתן תוצאה דומה למדידת התנגדות נמוכה מאוד, מה שגורם לפעמים להמצאות בדיקת צפצוף באותו מקום של הדיודה. אם אתה מסכים שדיודה לא מתנהגת כמו נגד, הרי שאין סיבה אחרת להשאיר אותה שם. הסיבה שאתה מקבל ערכי נגדים נמוכים היא שלצורך הבדיקה מוזרם זרם נמוך דרך הדיודה, וכמו שהסברתי קודם, בנגד, הזרמת הזרם תשנה המתח על פניו, בדיודה לא. איך תוכל להסביר העובדה שערכי נגדים (כמו שציינת בהודעתך הקודמת) מתקבלים בערך הקטן פי אלף מערכם האמיתי? הרי אם בתחום של דיודה ניתן לבדוק נגדים בערך נמוך מדוע לא מופיע ערך זה על צג המודד? לכן, לפני שאתה כותב על הודעות שהן לא רציניות, היתכן שדווקא זו שלך היא כזו?
בנוסף, לפי תגובתך לשחר שאינך מכיר כלל, הרי שחוסר הרצינות שלך, שלא נדבר על חוסר הנימוס, בולט למרחוק. תשובותיו של שחר מדויקות ונכונות, והערותיך על פיסיקה תיאורטית גובלות בבורות של ממש. כדאי שתלמד מהעצות והתשובות בפורום במקום לנסות להוכיח דברים שאינם נכונים ולהטעות את חברי הפורום.
סמל אישי של המשתמש
אלי קולברג
מורה

הודעהעל ידי אלי קולברג » ש' פברואר 08, 2003 1:16 pm

דנגורי,

בנוסף, עלה בדעתי שכנראה אינך מכיר את אופין הדיודה. אין משמעות ל"התנגדות" הדיודה כיוון שהמתח הוא קבוע על פני הדיודה בלי תלות בזרם, הרי שלכל ערך של זרם תראה התנגדות שונה. היות ואין טעם לבדוק את התנגדות הדיודה, והיות והמתח על פניה קבוע, הרי שהדבר היחידי המשמעותי למדידה הוא המתח על פניה. אני מקווה שאתה מסכים איתי בכך. אם כך, טיעוניך הקודמים לא רלוונטיים. היות ומדידת המתח משמשות לבדיקת תקינות הדיודה ולא באמת לבדיקת מתח (היות והוא ממילא קבוע ולא ישתנה) והיות ומדידה זו דומה למדידה של אי תקינות התנגדות (קצר במעגל למשל), נמצאת הדיודה בסעיף של התנגדות. לפעמים בדיקה מיוחדת זו של תקינות הדיודה היא בדיקה בפני עצמה. בדיקות של מתח בסעיף מתח מיועדות לבדיקת מתח שעשוי להשתנות ובהחלט תלוי בזרם הזורם במעגל, ולכן יש שם סקלה של תחום ערכים. בדיקת הדיודה היא שונה כמו שציינתי. אשמח לשמוע את תגובתך. אגב, התוכל להסביר מדוע הוצאת את תגובתך מחוץ לדיון על ממסרים? מה בדיוק עומד מאחורי זה?
סמל אישי של המשתמש
אלי קולברג
מורה

חחחח

הודעהעל ידי השחר העולה » ש' פברואר 08, 2003 1:24 pm

1. אני לומד פיזיקה + הנדסת אלקטרוניקה. דרך אגב, מעניין מאיפה אתה יודע שזה מנותק מהמציאות... לא ידעתי שניסויים בפיזיקה ממשים עם רדיואקטיביות, אסטרופיזיקה, פיזיקה ממוחשבת מנותקים מהמציאות
ושאני לא אתחיל לדבר על הנדסת אלקטרוניקה.
נכון אמנם אני לא גאון... אבל אני כן גאון מטורף, או לפחות ממש (אבל ממש) חכם.
אני אישית לא מדבר מנסיון של אוניברסיטה, כי אתה מבין, לי יש רובוט משלי, אני יודע מה אני עושה, והניסיון שלי המעשי הרבה יותר גדול משל הנסיון האוניברסיטאי.

-במפי
נערך לאחרונה על ידי השחר העולה בתאריך א' פברואר 09, 2003 1:04 am, נערך פעם אחת בסך הכל.
www.robotica.co.il/movies/movies.php
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

דיודות

הודעהעל ידי השחר העולה » ש' פברואר 08, 2003 3:20 pm

תלמד:

דיודה - רכיב הנועד להעביר זרם רק בכיוון אחד (כמו שסתום חד כיווני) כאשר רכיב זה מקבל מתח הגבוה ממתח מסויים (בדרך כלל 0.7 וולט) הוא יוליך (יהיה כמו חוט קצר), וכאשר המתח נמוך מ0.7 וולט או שלילי הרכיב יהיה כמו נתק. הקו בסימול הרכיב מסמן את ההדק השלילי.

דיודת סיליקון - דיודה העשויה מחומר סיליקון ומשמשת בדרך כלל לעבודה עם מתחים גבוהים (עבור ספקים)

דיודת גרמניום - דיודה העשויה מחומר גרמניום ומשמשת בדרך כלל לעבודה עם מתחים המשתנים בקצב מהיר (דיודת מיתוג).

-במפי
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

תגובה להודעה הראשונה של קולברג נשלח: שבת 02 08, 2003 2:54 am

הודעהעל ידי צדוק דנגורי » ש' פברואר 08, 2003 5:21 pm

קולברג,

חזרת על תשובתך לא פעם ובמקום לענות לשאלתי ולטעוני

1. הדיודה נימצאת באזור של התנגדות ברוב המודדים שבדקתי בצורה ברורה.

"....לכן אין סיבה לשים אותה באיזור של בדיקת תחום התנגדויות......" נשגב מבנתי
הציטוט הזה צא וראה ברוב רבי המודדים הדיודה נימאת באזןר התנגדוית
(פעם שניה רק בהודעה זאת)

" איך תוכל להסביר העובדה שערכי נגדים (כמו שציינת בהודעתך הקודמת) מתקבלים בערך הקטן פי אלף מערכם האמיתי?"

לא אמרתי שהערכים קטנים פי אלף אמרתי שהמדידה כניראה ביחידות קילו
והכוונה קילו אום

2. עדין לא קיבלתי תשובה מדוע הדיודה לא נימצאת באזור של מתח
ומדוע לא מצין עליה יחידות של וולט

לא יתכן שתקבע מה נכון ותשפוט גם אחרים

הפקולטות לפיסיקה מתעסקות בעיקר בפיסיקה תאורטית אכן צדקת במה שאמרת
לגבי פיזיקה אקדמית
בתקופת המלחמה הקרה עודד המימסד את הפקולטות המיותרות האלה בתקציבי ענק
לכן ומתוך שקול כלכלי נהרו לפקולטות האלה הרבה טוויסטט מינד
כדאי שתבדוק כמה מתוך המתחילים ללמוד בפקולטות המיותרות האלה
בכלל מסימים תאר ראשון כדאי גם שעם אלה שמסימים תאר ראשון בפיזיקה
תשוחח ותשמע כמה מהם עוסקים בפיסיקה ומתוך אלה כמה עוסקים בהוראה

לאחר מכן תבדוק כמה ממשיכים לתואר שני

פרופ' הררי שאין חולקים על רמתו האקדמית התענין במתמתיקה ורצה ללמוד מתמתיקה אבל מתוך השיקולים שהיו בתקופתו וצינתי אותם למעלה החליט כמו הרבה טוויסטאקדמיק מינד בני תקופתו ללמוד פיסיקה
צדוק דנגורי

תגובה לקולברג על הודעתו הנוספת שבת 02 08, 2003 1:16 p

הודעהעל ידי צדוק דנגורי » ש' פברואר 08, 2003 5:36 pm

קולברג,

בנוסף, עלה בדעתי שכנראה שבנוסף להכרת אופין הדיודה. אינך מבין שיש
צורך לבדוק התנגדות דיודה בתנאים סטנדרטים לכן נוצר הסעיף התנגדות דיודה .

וכמובן מתח זה חייב להיות קטן ממתח הפריצה

אני מקווה ששמחתי אותך וגם השכלתי אותך בתגובתי

אודה לך או ולמנהלי האתר עם יחזירו את תגובתי לממסרים לא עומד מאחורי זה מאומה חוץ מפרנויות שלך, טעות זה הכל
צדוק דנגורי

תתחיל להרגיע

הודעהעל ידי השחר העולה » ש' פברואר 08, 2003 5:59 pm

דוגרי, 1 תתחיל להרגיע
2 "קולברג" כפי שאתה פונה אליו הוא מהנדס אלקטרוניקה - אתה נשמע כמו תלמיד תיכון ואם תלמיד תיכון - אז תיכון מקצועי - הוא מכיר מה זה דיודה והוא יודע מה הוא עושה....

אם היית מבין בכלל מה זה דיודה היית יודע שדיודה זה מוליך למחצה, בפעם השביעית שאין לו התנגדות קבועה, בפעם השביעית, ולכן זה לא משנה מה ההתנגדות , בפעם השביעית, שכן זה תלוי במתח הנופל עליה, בפעם השביעית.
אווווווף תתפוס כבר.
-במפי
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

תובה למר העולה על השבת 02 08, 2003 1:24 pm

הודעהעל ידי דנגורי » ש' פברואר 08, 2003 6:01 pm

מר העולה אילן רמון נשלח לא בזכות השגיו האקדמים חבל שאתה גורר אותו לדיון

אשמח לשמוע במקום להזכיר את אילן רמון ז"ל את שם האונברסיטה

ידוע לי שבטכניון לדוגמה אחד הנתיבים להתקבל להנדסה לתלמידים לא מתאימים הוא דרך הפקולטה לפיזיקה (שכידוע מוצפת בסטודנטים שוחרי דעת )

כדאי שתבדוק כמה מתוך 3 או 4 השנים לתואר ראשון מוקדשים
ל:בפיזיקה ממשים עם רדיואקטיביות, אסטרופיזיקה, פיזיקה ממוחשבת

כדאי גם שתבדוק כמה מתוך 4 השנים ללמודי תואר ראשון בכל הנדסה מוקדשים
למתמתיקה וגלימה אחרת של פיזיקה אך במקרה הזה אני מתכוון פיזיקה באמת ולא
פיזיקה טוויסטט מינד

אודה לך אם תסביר את המילה שאתה מסים בה כל תגובה

במפי

[
דנגורי

תגובה לתלמד

הודעהעל ידי דנגורי צדוק » ש' פברואר 08, 2003 6:08 pm

מי שלא יודע את הדברים האלה
דיודה - רכיב הנועד להעביר זרם רק בכיוון אחד (כמו שסתום חד כיווני) כאשר רכיב זה מקבל מתח הגבוה ממתח מסויים (בדרך כלל 0.7 וולט) הוא יוליך (יהיה כמו חוט קצר), וכאשר המתח נמוך מ0.7 וולט או שלילי הרכיב יהיה כמו נתק. הקו בסימול הרכיב מסמן את ההדק השלילי.

דיודת סיליקון - דיודה העשויה מחומר סיליקון ומשמשת בדרך כלל לעבודה עם מתחים גבוהים (עבור ספקים)

דיודת גרמניום - דיודה העשויה מחומר גרמניום ומשמשת בדרך כלל לעבודה עם מתחים המשתנים בקצב מהיר (דיודת מיתוג).

אולי כדאי שתגיד לו כמה זה מתחים גבוהים
ואיך אתה מצין לא מושג דיודת מיתוג הוא בכלל לא יודע מה זה דיודה

[/quote]
דנגורי צדוק

אווווווווווווף

הודעהעל ידי השחר העולה » ש' פברואר 08, 2003 6:14 pm

ודרך אגב אני ומר קולברג בשבילך, אנחנו חלק מצוות האתר, אם היית מסתכל ב "מי אנחנו".
"דברים מדברים בעד עצמם" - מה!??! מה הדברים מדברים בעד עצמם ? אני יודע כמה אני חכם וזכותי להתרברב בזה..... אשמתי שזה גורם לאגו שלך הצטמקות? (ואז מה אם יש לי אגו ענק?... מאד מאד אכפת לי. לא לא, באמת, באמת אכפת לי......... :lol: :lol: :lol: :lol: ) ויש לי גם נסיון אוניברסיטאי וגם נסיון תכלס... גם תכננתי ובניתי מעגלים שעבדו... .אני לא מבין איפה אתה מנסה להראות שאני נפל....

-במפי
נערך לאחרונה על ידי השחר העולה בתאריך ש' פברואר 08, 2003 6:54 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

תגובה נכון אמנם אני לא גאון... אבל אני כן גאון מטורף, או לפח

הודעהעל ידי דנגורי » ש' פברואר 08, 2003 6:16 pm

למר נכון אמנם אני לא גאון... אבל אני כן גאון מטורף, או לפחות ממש (אבל ממש) חכם.
אני אישית לא מדבר מנסיון של אוניברסיטה, כי אתה מבין, לי יש רובוט משלי, אני יודע מה אני עושה, והניסיון שלי המעשי הרבה יותר גדול משל הנסיון האוניברסיטאי
. "

בפעם השמנית בגלל שלדיודה יש התנגדות משתנה יש צורך לבדוק אותה
בתנאי מתח סטנדרטי

זה מה שאמרתי על טוויסטאקדמיק מינד כדאי למוד הבנת הניקרא לפני תאוריות
על מבנה היקום, כמובן שגם זה חשוב אבל קודם הבנת הניקרא
דנגורי

חחחחחחחח

הודעהעל ידי השחר העולה » ש' פברואר 08, 2003 6:25 pm

אני מציע לך עצה של אודטה - תיקח את הטורבן שלך, כי הוא נורא מלוכלך, תקיא עליו ואז תשפוך חומץ! תשים 3 שעות בשמש ו וואלה! כמו חדש, ובצבע חום-ירקרק.

דבר שני , אני לא מהטכניון למרות שהתקבלתי גם לשם, העדפתי ללכת לתל אביב.
דבר שלישי, אין לי מספיק כסף לשיעורים פרטיים, אני העברתי את התיכון רוב עד י"א בים , בי"ב הייתי רק ברובוטיקה, וסיימתי בהצטיינות יתרה. לא יודע מה זה מורה פרטי... אבל כנראה שאתה
יודע :lol: סיימתי תיכון בהצטיינות יתרה לבד , תודה... לא כל כך משנה לי מה אתה בדיוק חושב...
אבל אני רואה שאתה מהאנשים שמבלבלים התנהגות עם IQ... זה לא משנה לי (כי אני חכם (אבל ממש...)).

הסבר לחתימה - מר STAC חותם בשם שחר. מכיוון שזהו שמי גם, אני לא חותם בשמי כדי שלא יתבלבלו, אלא בשם יותר קליט, על שם הרובוט שלי:
-במפי
נערך לאחרונה על ידי השחר העולה בתאריך ש' פברואר 08, 2003 6:33 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

קשה תפיסה

הודעהעל ידי השחר העולה » ש' פברואר 08, 2003 6:31 pm

לא קשה
בכךך לא קשה ללתפוס -
אני לומד פיזיקה. בנוסף לפיזיקה אני לומד גם הנדסת אלקטרוניקה. אני לומד 4 שנים. 2 תארים במקביל.

-במפי :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

איות

הודעהעל ידי השחר העולה » ש' פברואר 08, 2003 6:48 pm

מר דנגורי רשם :
אולי כדאי שתגיד לו כמה זה מתחים גבוהים
ואיך אתה מצין לא מושג דיודת מיתוג הוא בכלל לא יודע מה זה דיודה

אולי תגיד לו מה זה מתחים גבוהים? מה אתה רוצה? 220 וולט זה גבוה? ;190 ס"מ זה גבוה מה יש?! מתח גבוה לא קשה....
"איך אתה מצין לא מושג דיודת מיתוג" בוא נתחיל שאומרים "לו" , ולפני "מושג" תשים "את" ואז תתווכח אם אני טיפש טוב? (אני אישית לא אומר שאתה טיפש, שגיאות כתיב זה לא אומר שאתה טיפש אבל זה די מגביל אותך לומר אם אני טיפש או לא...)

אודטה הביאה גם מתכון מ-צ-ו-י-ן נגד שגיאות כתיב. תכתוב עם לימון ואז זה יהיה כתב סתרים ככה שאף אחד לא רואה מה אתה כותב ואף אחד גם לא ינסה אם תקיא על זה, ואז תשפוך על זה חומץ! ואני הוספתי למתכון טאצ' אישי (אני בשוווווונג!) תיקח ביצה קשה ותמרח על הניר, תוסיף פלפל שחור ותמרח את זה על בטן של חתול ששופשף על עז ערביה! הצלחה בטוחה!
-במפי
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הבא

חזור אל פורום הרובוטיקה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 13 אורחים