הנדסת חשמל ואלקטרוניקה - לימודים ועבודה

הפורום הראשי, אתר הרובוטיקה הישראלי

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

הנדסת חשמל ואלקטרוניקה - לימודים ועבודה

הודעהעל ידי AYust » ב' אוקטובר 20, 2008 5:58 pm

שלום רב,

שמי אריאל :)

ויש לי כמה שאלות שברצוני לשאול אותכם ברשותכם - כחברה בעלי ניסיון בתחום.
לא ידעתי לאיזה נושא לשייך את זה חוץ מיפה - כיוון שזה כן די קשור לרובוטיקה :P

בתקופה זו של חיי אני שרויי בדילמות רבות על עתידי, אני מעוניין ללמודת הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ואני רוצה להתמחות במיקרו מעבדים.
זאת מתוך כוונה לעבוד במחקר ופיתוח ואם אפשר אז גם עם רובוטיקה :wink:

השתחררתי לא מזמן ואני עושה פסיכומטרי בדצמבר, ממוצע בגרות 98(מתמטיקה 4יח' 79, אנגלית 5יח' 89) ואני יודע שאני האלץ לעשות פיסיקה :wink: , ברצוני לילמוד באוניברסיטת
תל אביב אבל תנאי הקבלה שם בשמיים ואני לא חושב שהתקבל לשם בזמן הקרוב.

אפשרויות: :!:

1) לימודי אוניברסיטה שווים יותר מלימודי מכללה ובחו"ל מתחשבים בהם יותר וכן בקבלה לעבודה ראשונה כל העיניין תורם לסיכויים גדולים בהרבה להתקבל.
כמו כן, כדי להתקבל לאוניברסיטה אני האלץ לעשות מכינות ב15 אלף לפחות או שיפורי בגרות מטורפים באותו הסכום ולבזבז לפחות שנה מחיי בלי להיות בטוח שהתקבל כיוון שהטור לאוניברסיטה ענק
(מיתוך איזה 400 איש ניכנסים רק עד כ 150 איש שהם אלה עם התנאים של הכניסה המיידית).

2) לימודי מכללה, אני מסוגל להכנס לאיזה מכללה שאני רוצה, אם האופציה הזאת היא האופטימאלית ביותר עבורי השמח לקבל המלצה על מכללה שהיא הכי טובה בתחום ובמיוחד עם היא באיזור המרכז :P,
מה שטוב לי במכללה הוא שאני הוכל ללמוד ועם אני הקבל ציון מעולה של מעל 85 אני הוכל ללכת לאוניברסיטה וללמוד תואר שני.

השאלות :?:

אחרי שקראתם את האפשרויות אני מאוד העריך עם תוכלו לעזור לי להחליט מה כדאי לי לעשות בנושא, האם ללכת ולנסות להתקבל לאוניברסיטה למרות כל הקושי בשביל תואר ראשון נחשב
יותר ולבזבז עשרות אלפי שקלים על הלימודים וחומרי הלימוד והמבחנים בלי הבטחה וודעית שאני התקבל ובלי לדבר על הזמן שאני מבזבז, או להתפשר על תואר של מכללה ולנסות לכפר על כך בעזרת תואר שני באוניברסיטה?

אני רוצה להגיע למצב שבו אוכל לעבוד בחו"ל והתואר שלי יתקבל בברכה ועם גם בחטיפתי למקום עבודה מעולה :wink:
אחי עובד ולומד בחו"ל כבר תואר שני במדעי המחשב והוא הסביר לי כי תואר מכללה לא שווה כלום בחו"ל הם לא מכירים בזה... :?
ועד שסוף סוף מצאתי תחום שאני מעוניין ללמוד :shock:

רוב תודות ותודה רבה על הזמן שלכם והעזרה!
חג שמח! :D
AYust
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי The arctic wolf » ב' אוקטובר 20, 2008 7:38 pm

שלום אריאל,
לפניי שאתה מתאכזב לגמריי מאוניברסטאות בשפיטה רק לפי אוניברסיטת ת"א,
אולי כדאי שתבדוק גם אוניברסטאות אחרות(אם למשל אתה מתכוון לעבור לקמפוס,
אז מה איכפת לך מהמיקום הגאוגרפי)...

אנדריי.
זה שהרעיון משוגע עוד לא אומר שהוא לא יצליח!
The arctic wolf
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי עוגי » ג' אוקטובר 21, 2008 9:58 am

אריאל,

כל מה שכתבת נכון - תואר באוניברסיטה "נחשב" יותר מתואר במכללה, ואכן קשה יותר להשיג אותו - זה גם מאוד הגיוני.
גם נושא הציונים שהזכרת הגיוני - לימודים קשים יותר => קשה להשיג ציון גבוה.

אני ממליץ לך בחום ללמוד באחת האוניברסיטאות בארץ - ת"א, טכניון או באר-שבע - כולן מצויינות, יתנו לך בסיס טוב מאוד בתחום ההנדסה ויהוו יתרון משמעותי בראיונות עבודה בהמשך.

אני לא ממליץ ללמוד במכללה ואז ללמוד תואר שני באוניברסיטה - תואר שני עוסק בדרך כלל בהתמחויות ספציפיות. אם הבסיס שלך לא יהיה טוב מספיק - התואר השני לא יהווה יתרון משמעותי (יצא לי לראיין לעבודה מספר אנשים שהתחילו מתחום שאינו הנדסת חשמל - למשל הנדסת מכונות - שעשו תואר שני בהנדסת חשמל - הם לא התאימו כי הם לא הכירו נושאים בסיסיים).

בין אם תבחר באוניברסיטה ובין אם תבחר במכללה - כדאי מאוד להתקבל לעבודה כבר במהלך הלימודים - למשרת סטודנט. זה ייתן לך המון - גם תתחיל לצבור נסיון בעבודה (שונה מהלימודים האקדמיים), גם תקבל שכר גבוה יותר מעבודות סטודנט אחרות (מלצרות וכו') גם יהיה שורה משמעותית בקורות החיים שלך עם סיום הלימודים, ובנוסף - המקום שיעסיק אותך יוכל להיות מקום העבודה הראשון שלך כמהנדס - נושא זה חשוב בתקופות שפל של השוק שבו קשה למצוא עבודה חדשה - למהנדסים מנוסים - ובוודאי לכאלה שרק סיימו ללמוד.

בכל מקרה - שיהיה בהצלחה.
עוגי
חבר פורום
חבר פורום

הודעהעל ידי אמנון » ג' אוקטובר 21, 2008 11:49 am

אריאל
כך בחשבון שאתה מתכנן כרגע ל 5 - 8 שנים קדימה , ומי יודע גםהאם ישר תמשיך לתואר שני , לכן כדי שמה שאתה מקבל באמצע יאפשר לך לעבוד (כלומר תואר ראשון סביר)

אמנון :shock:
אמנון
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי AYust » ב' אוקטובר 27, 2008 5:52 pm

תודה רבה על תגובותיכם :)

ירדתי מהרעיון ללמוד באוניברסיטת תל-אביב, ראיתי שמתאים לי יותר אוניברסיטת בן-גוריון שבבאר שבע - אפילו כי הזמן שיקח לי להגיע לשם הוא גבוה :S נסיעה של איזה שעתיים פלוס!
אני לא רוצה לחיות במעונות אני מאמין שמיציתי את הרעיון כבר בצבא :wink: אני יודע שאין פה מה להשוואת בכלל :P ואני בטוח כי הבנתם את הרעיון כבר - לשבת בחדר וללמוד בצורה נוחה ונורמאלית.

אנדריי, תודה רבה על התגובה אני רוצה לציין כי באמת בניתי על אוניברסיטת תל אביב, אך אחרי שחקרתי קצת על תנאי הכניסה שלי הבנתי שהחברה האלה מטורפים רצח! אין מצב שאני ניכנס לשם בשנתיים הקרובות... וגם אני לא הנסה! :shock:
מצאתי כי אוניברסיטת בן גוריון היא דווקא תחליף מאוד טוב ואפילו משתלם יותר! כך שתודה על העצה היא עזרה לי :wink:

עוגי, אני מסכים איתך על כל מה שרשמת לי, מעניין אותי דרך איזה גוף או באיזו צורה אפשר הייה לימצוא חברה שמעוניינת בסטודנט להנדסה :P הרי אני יודע כי אני לא היחיד שלומד ובטוח אין מספיק משרות פנויות - בטח יש איזו צורה שהדברים מתנהלים לא? :) מה שבטוח הוא שאני הכי יצירתי :twisted: חחחח

אמנון, התיכנון שלי הוא לסיים את הפסיכומטרי עם בעזרת השם הכל ילך לי טוב אז אני ינסה להתקבל לאוניברסיטת בן-גיוריון, אם לא, בניתי על מכללת אפקה - אבל משהו בתואר שלהם לא ממש תופס אותי - הם לא מלמדים את ההתמחות שאותה אני רוצה ללמוד (מיקרו-מעבדים\מחשבים) וגם להגיע לקמפוס שלהם זה סיוט! :x
בכל מקרה אחרי התואר הראשון אני מתכוון לקחת שנה חופש מלימודים בה אני מתכוון לעבוד במקצוע ולרכוש קצת ניסיון, אחרי זה כניראה תואר שני אם הכל ילך כמו שצריך :P
בקיצור המטרה שלי היא לעשות תואר שני עד גיל 30 8) מקווה שאני השרוד! :P

בכל מקרה כרגע המוח שלי מלא מאי פעם בדילמות קשות ובילבול מטורף! >_<
רק יצאתי מהצבא וכבר כל העולם על הכתפיים שלי פשוט מטורף :shock:
אבל סבבה אני העבור את זה - אין בררה :wink: אני מודה לכם על העזרה - העצות שלכם עוזרות לי נורא, באמת חבל שקשה למצוא מידע על דברים חשובים כאלה באיזה שהוא מקום - כולם רק מפרסמים את עצמם כדי לגנוב לך את הכסף ולתת לך לעבוד בשבילם בישביל איזה 10 נקודות ציון! :P :wink:

דרך הגב מה עדיף יותר?
מכינה בפיזיקה או ללמוד פיזיקה 3יח' כהשלמת בגרויות? :?

ואני מצטער אם אני פותח פה דיון מטורף שכבר נישאל מתי שהוא אבל - מה הקטע של ההתמחויות? מה זה כל מערכות הספק, מיקרואופטיקה, בקרה, VLCI וכדומה?

אני מבין מה משמעות המילה אך איך זה בא לידי ביטוי בסוג העבודה והלימודים? מה זה?! :P
אני יודע שמעבדים ובניית לוחות מרתקת אותי האם חלק מהנושאים האלה כוללים את הידע על זה?

ושוב תודה על העזרה ועל הזמן שלכם! :)

אריאל :twisted:
AYust
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי The arctic wolf » ב' אוקטובר 27, 2008 8:36 pm

אריאל,אני שמח שהתגובה שלי עזרה לך,
אבל אני חושב שבכל זאת כדאי שתשקול התגוררות בקמפוס(או פתרון אחר כלשהו)
מכיוון שנסיעה של שעתיים לכל כיוון בכל יום(ועוד בנוסף ללימודים עצמם) זה דבר די קשה!

בקשר לזה:

בכל מקרה כרגע המוח שלי מלא מאי פעם בדילמות קשות ובילבול מטורף!
רק יצאתי מהצבא וכבר כל העולם על הכתפיים שלי פשוט מטורף

פשוט לאט לאט(פרה,פרה כמו שאומרים)

אנדריי.
The arctic wolf
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי AYust » ב' אוקטובר 27, 2008 10:28 pm

זה בדיוק מה שאני מנסה לעשות :) אבל כולם פיתאום רוצים מימני שאעשה 20 דברים יחד :shock: אני לא רוצה ללמוד פיזיקה יחד עם פסיכומטרי ועוד למצוא עבודה!

לא משנה כמה זמן זה יקח אני מעדיף ללכת שלב שלב :wink:

בקשר למגורים זה ממש מטריד אותי וכפי שאני רואה את זה עכשיו ~ אין לי מושג מה לעשות, אין לי פתרון לנסיעה של שעתיים :? אני מבין שאני אצתרך לקום משהו כמו ב-6 כדי להגיע בזמן אם לא ליפני :shock: ולחזור באיזה 8 הביתה! דאם! :shock:

ולגור שם ממש שלא מתחשק לי - אני רוצה לשבת בבית בסביבה שנוח לי ללמוד בה (מפונק חחח), אותה סביבה ש3 שנים בקושי ראיתי בכלל :? אין לי כוח ל4 שנים מחוץ לבית שוב :P

כניראה אני אצתרך לשנות גישה? או למצוא אוטו ממש ממש מהיר :wink:
AYust
משתמש חדש
משתמש חדש

לימודים באוניברסיטת תל אביב

הודעהעל ידי roikaram » א' נובמבר 09, 2008 6:20 pm

אם אתה רוצה ללמוד חשמל ואלקטרוניקה בתל אביב יש לך אפשרות נוספת: (מה שאני עשיתי)
תרשם להנדסת מכונות (תנאי קבלה נמוכים ביותר), תעבוד קשה ותוציא ממוצע מעל 85 (זה לא קל, אבל גם לא בשמיים).
במקרה כזה תוך סימסטר אחד, מקסימום שניים, תבקש לעבור לחשמל.
roikaram
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי AYust » ב' נובמבר 10, 2008 1:35 am

אתה רציני? זה אפשרי?! :shock:

כאילו אני מתקבל להנדסת מכונות...

אבל מה יקרה אם אחד מהדברים האלה יקרו?

1) לא הייה מקום בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה :?
2) אני לא העבור את ה 85 :shock:
-מה לעזעזל אני העשה?!
-מה יעזור לי שנה באוניברסיטה במכונות עם אני לא רוצה להתעסק בזה בכלל
האם הייה אפשר לעשות עם זה משהו במקרה הצורך?

דברים חיובים:
+מצד שני יש בונוסים...אני מתחיל ללמוד מוקדם וחוסך שנה-שנתיים
+אני חוסך כסף ולא נידרש ללמוד ביואל גבע :shock:

עוד שאלות:
*האם החוג להנדסת מכונות לומדים את אותו החומר כמו החוג לאלקטרוניקה בסמסטר 1-2?
*האם הדד-ליין שלי הוא עד סמסטר 1-2? ואחרי זה האם אני עדיין אוכל לעשות משהו כדי להתקבל?
*האם לדעתך אפשר לעשות את השיטה הזאת באוניברסיטת בן-גוריון כיוון שאני אוהב את תוכנית הלימודים שלהם? :P

roikaram תודה רבה על העצה! היא נישמעת לי מעולה - שמעתי שזה אפשרי אבל לא לקחתי את זה בחשבון, אני הודה לך מאוד אם תוכל לענות לי על השאלות שרשמתי :D

ושוב רוב תודות!

אריאל
AYust
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי The arctic wolf » ב' נובמבר 10, 2008 2:03 am

אריאל,כך בחשבון שאם תלך למגמת מכונות,יש סיכויי שגם תשאר במגמת מכונות!

ובנוסף מגמת חשמל בלבד היא לא מגמת אלקטרוניקה,אומנם ישנו קשר בין חשמל לאלקטרוניקה
(היות וכל מעגל אלקטרוני עובד על חשמל) אבל חשמלאי הוא לא אלקטרונאי!

וגם כך בחשבון שבזמן שאתה נמצא בכיתה של המכונאות,אתה מפסיד סמסטר של חשמל,
אחר כך יכול להיות קשה להשלים!

אנדריי.
The arctic wolf
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי roikaram » ב' נובמבר 10, 2008 5:32 pm

לאריאל:

אף פעם אין כזה דבר אין מקום בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה. אנשים נושרים כמו זבובים, גם בגלל שהם פשוט החליטו שהלימודים הנ"ל לא מתאימים להם. בכל מקרה תמיד אפשר לדחוף עוד אחד.

לגבי קורסים חופפים:
מתוך עשרה קורסים (בערך) שעשיתי בשנה הראשונה במכונות שבעה שייכים לתוכנית לימודים של חשמל. כמו כן, מכיוון שבתל אביב החוג להנדסת חשמל (בלבד!) נפתח כל סימסטר, כלומר פעמיים בשנה, אז יוצא שאם אתה עובר מגמה אתה מפסיד סה"כ סימסטר יחיד ולא שנה שלמה.

בחישוב כללי תסיים את התואר ב4.5 שנים במקום ב-4.
תדע גם שהדברים אינם שחור ולבן, ואתה יכול לסדר מערכת המתאימה לך ( למשל, לקחת קורס של השנה הבאה, או להשלים קורס קיץ, וכו') בקיצור, אפשר לשחק עם המערכת.

אין מניעה לעבור לחשמל גם אחרי שנתיים ואפילו בסיום תואר. פשוט תשלים את מכסת הקורסים הלוונטיים לתואר שאתה עושה, בפרק זמן סביר.

תדע גם שהמעבר אינו בגדר בלתי אפשרי. אני מכיר אישית כעשרה אנשים שאחרי סימסטר אחד או שניים עברו לחשמל/תוכנה/תעשייה וניהול. אחד מהם אפילו היה שותף שלי במעבדה בפיזיקה אחרי שהוא כבר עבר לחשמל ואני הייתי במכונות.
רק תדע שאם אתה הולך על זה, תתכונן להמון עבודה קשה, בלי אפשרות להרפות, ואין מקום להתעצלויות פה ושם.

לגבי בין גוריון, אין לי שמץ של מושג, לא למדתי שם.

לסיכום, והכי חשוב!!!
הכל תלוי עד כמה אתה סומך על עצמך. ברמה המיניסטריאלית, האוניברסיטה היא מקום קר ומנוכר, ומסתכלת על סטודנטים לתואר ראשון כמו למכונות ציונים. אם תוציא ציונים טובים, אז תוכל לעשות מה שתרצה בלי שמישהו יניד עפעף. אם תתקשה ותכשל פה ושם, אתה מבחינתם נטל שלא יתגמשו איתו על כלום ויחפשו סיבות להעיף אותו.

שיהיה המון בהצלחה!!
רועי
roikaram
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי AYust » ב' נובמבר 10, 2008 7:53 pm

תודה אנדריי ורועי על התגובות :)

בניתי לעצמי תוכנית שאני חושב היא די סבבה.

תוכנית א'

1) מסיים פסיכומטרי - מתרכז על הכמותי ומעט אנגלית כי באנגלית אני סבבה. מילולי זה פשוט מסע השפלות אז אני מוכן להפסיד את הניקוד ובתקווה לעבור את 550... >_<שזה דרך הגב מה שבן-גוריון מבקשים מינימום כדי להתקבל לחשמל ומחשבים ואחרי זה הציון בכלל לא משתנה אפילו עם זה 800 :P בכמותי חובה להגיע ל130 :(

2) לומד פיזיקה 5 יחידות כניראה ביואל גבע ומנסה להגיע כמה שיותר קרוב ל90 ועם אפשר אז לעבור את זה בכבוד :P

3)לומד מתמטיקה 5 יחידות כניראה גם ביואל גבע ומנסה לגרד את ה 90 גם כן... עם לא מקסימום יש תוכנית ב'.

4) מתקבל לחשמל ומחשבים באוניברסיטת בן גוריון ואז המשימה היא לשרוד XD

תוכנית ב'

מתפשר על תוכנית לימודים שונה באותה האוניברסיטה שעדיין תעניין אותי - מנסה להרוויח מספיק ניקוד כדי לעבור למחלקה הרצויה ואז חזרה להשרדות :P

תוכנית ג'
בכל מצב של כישלון אני הצתרך לגבור על רגשות ההפסד והכישלון שחוויתי והקח עוד שנה כדי לשפר את ציוניי ולהתחיל שוב, מי יתן ואני לא הצתרך להגיע לשלב זה ולבזבז עוד זמן וכסף.

בקיצור שנה שלמה של לימודים ומקסימום גם השנה אחריה כדי להתקבל.
כמה זה עולה? 12,680 ש"ח רק ללימודים ביואל גבע >_< להתראות פיקדון...
ואני בטוח שהיו עוד בזבוזים של איזה 2000 ש"ח לפחות בדרך...

שאלה:
מה שמעניין אותי לדעת האם אני חייב בעוד ציונים כדי לעבור מחלקות? או רק הציון הכללי באותו סמסטר? ואם אני מפסיק את לימודי האם אני יכול לחזור ללמוד בלי הצורך בפסיכומטרי וכל השטויות האלה שוב?
אני זוכר שקראתי על זה משהו איפה שהוא אבל אני ממש שלא בטוח ותשובות אני לא מצליח למצוא באתר האוניברסיטה - אבל אני המשיך לחפש :P

בכל מקרה תודה על זמנכם ואם תוכלו לענות לי על השאלות אז בברכה :P

תודה רבה

אריאל
AYust
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי אורן ~:-) » ו' נובמבר 14, 2008 7:03 pm

יש אפשרות נוספת שכדאי שתדע עליה... היא נקראת אפיק מעבר.

כאשר יש לך היסטוריה של לימודים אקדמיים (שנה באוניברסיטה אחרת לדוגמא),
האוניברסיטאות נותנות יותר משקל לציונים האקדמיים שלך מאשר לציוני בגרויות או פסיכומטרי.

אפיק מעבר אומר שאתה לומד חלק מהקורסים של השנה הראשונה לתואר באוניברסיטה הפתוחה.
אתה צריך לעבור את הקורסים האלה בציון שגבוה מרף מסויים בהתאם למוסד שתרצה להתקבל אליו.

לדוגמא: אתה רוצה להתקבל להנדסת חשמל באוניברסיטה X. אתה צריך לעבור 9 קורסים נתונים בציון של מעל 85 בכל קורס.

אם תצליח לעבור את כל הקורסים בציון הנדרש אתה יכול להתקבל ללימודים בשנה השנייה של התואר באוניברסיטה X באופן אוטומטי,
ללא תלות בציוני בגרויות או פסיכומטרי (אני לא בטוח אם תצטרך להשלים פיזיקה או לא...)

היתרון במסלול הוא שאתה לומד קורסים מהשנה הראשונה של התואר במקום "לבזבז" שנה על מכינה או בגרויות.
החיסרון הוא שהמסלול לא בהכרח יותר קל מהאלטרנטיבה.לעבור 9 קורסים אקדמיים בציון של מעל 85 (לדוגמא)
זה לא דבר פשוט, בעיקר כאשר לימוד הקורסים מבוסס בעיקרו על לימוד עצמי של החומר.

אציין ששלא עברתי את המסלול ולכן אני לא מדבר מניסיון אישי... (אשמח לשמוע ממישהו שעבר את המסלול בעצמו)
אך זו אפשרות שכדי שתכיר ותשקול בדרך לקבלה לאוניברסיטה.

לפרטים נוספים ראה:
http://www.openu.ac.il/afik/

בהצלחה,
אורן.
...I think I am, therefore I am. I think
סמל אישי של המשתמש
אורן ~:-)
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי AYust » ב' נובמבר 24, 2008 6:41 pm

תודה אורן על התגובה :)

אני מצטער שלא יכולתי לענות מוקדם יותר כיוון שליפני איזה שבועיים מת לי הדיסק הקשיח והוא חזר עליי מתיקון רק ליפני יומיים כך שהייתי עסוק בלימודים ובהתקנת כל המחשב מחדש :(

בכל מקרה נפלה לי תוכנית ב' כיוון שכדי לעבור למגמה אחרת בהנדסה עליי לחכות לסוף סמסטר ב' (כלומר להעביר שנה באוניברסיטה בתואר שאני לא רוצה) ורק בתום השנה הזאת ידונו איתי על הבקשה כשבידיהם הציונים שלי...

כלומר זה ביזבוז כסף וזמן רציני... עדיף לעבוד ולשפר ציונים שנה נוספת מאשר לבזבז אותה ככה...

להצעתך אורן, היא נישמעת מעניינת, לא ראיתי באוניברסיטה הפתוחה קורסים בנושא הנדסה... אני הבדוק שוב, כיוון שההצעה שלך נישמעת מאוד מעניינת... אם זה נכון אז אני יוכל לעבור כמה קורסים ליפני ולקבל כמה פטורים :P

ובקשר לפיזיקה - כבר נירשמתי ביואל גבע :wink: אני דווקא חושב שזה מעולה שאני הלמד פיזיקה עכשיו - זה יעזור לי להבין אם הנושא מדבר עליי בכלל, ואם לא, אז לכל תואר במדעים דרושים לימודי פיזיקה כך שזה גם ככה יעזור :P

אי אפשר לברוח מפיזיקה! :P
AYust
משתמש חדש
משתמש חדש

Re: הנדסת חשמל ואלקטרוניקה - לימודים ועבודה

הודעהעל ידי xalmek » ו' נובמבר 17, 2023 12:52 pm

xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הבא

חזור אל פורום הרובוטיקה

מי מחובר