מתחיל בתחום

הפורום הראשי, אתר הרובוטיקה הישראלי

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

מתחיל בתחום

הודעהעל ידי אורן ~:-) » ש' אפריל 19, 2003 10:04 pm

שלום לכל החברה.
קוראים לי אורן אני לומד בתיכון אורט ואני עובד על רובוט בייתי פשוט:
הוא עובד על מגברי שרת ושערים לוגיים כדי לעקוב אחרי פנס בחושך
אני מנחש שהפורום הזה נועד למקצוענים ואני סתם מתחיל כאן אבל אשאל בכל מקרה
כי לא מצאתי פורומים דומים.
בקיצור לשאלות שלי:
אני בונה רובוט בפעם הראשונה ורוצה עצה ממכם.
+ מה הדרך הכי פשוטה לפי
דעתכם לבנות רובוט עגול בעל שתי גלגלים (מאיזה חומר לבנות את הגוף)?

+ האם אתם מכירים חנויות בשביל חומרים (מכניים בעיקר) או בשביל גוף לרובוט?

+ שאלה אחרונה ספרים בתחום?

מצטער שאני מציף פה את הפורום
ותודה על העזרה
אורן.
~:-)
אורן ~:-)

...

הודעהעל ידי Daniel-Orion » ש' אפריל 19, 2003 10:11 pm

אני ממליץ שתבוא לפגישת מועדון הרובוטיקה שתערך בקרוב אלי צריך לתת תאריך מדויק ושם אני בטוח שיהיו אנשים שיוכלו לעזור לך.
Don't let school interfere with your education
סמל אישי של המשתמש
Daniel-Orion
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי shtroodel » ש' אפריל 19, 2003 10:18 pm

יש אינסוף שילובים טכניקות חומרים ושיטות.

אתה יכול לפרט יותר? גודל, משקל, סוג המנועים, התקציב, "עבירות" (מתייחס גם לסוג המשטח שעליו הוא נע גם לעד כמה הוא מישורי וגם לעד כמה הוא צריך לבצע פניות לגמרי במקום לדוגמא).

לגבי האלקטרוניקה שמניעה אותו והחיישנים שמורכבים עליו אתה כבר יודע סופית מה ואיך לבנות ובאיזה רכיבית השתמשת\תשתמש?
Ein Volk, Ein Reich, Ein Frrrrr!
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

הודעהעל ידי השחר העולה » ש' אפריל 19, 2003 10:29 pm

שלום אורן וברוך הבא.
ראשית כל,
+ שאלה אחרונה ספרים בתחום?

אז אני ממליץ בתוקף לא בשום פנים ואופן לא לקנות ספרים בנושא. מה פשר התקיפות? יש לך את כל החומר שאתה רוצה באינטרנט. ישנו הפורום שלנו, ואתרים כגון
www.acroname.com להם גם יש פורום נרחב ועוד חומר כמעט בלתי סופי לגבי הכל מהכל באינטרנט (www.google.com לשם אני הולך כדי לחפש משהו , תמיד).

שנית ישנם כל מיני דעות לגבי בסיס לרובוט.
החומר השנוי במחלוקת יותר, למרות שאני כן ממליץ עליו מכיוון שהוא מאד קל, גמיש, והכי חשוב הכי קל לעיבוד לעומת חומרים אחרים (יותר קשה לשבור אותו מפלסטיק, אם פלסטיק מקבל מכה כלשהי הוא יסדק יותר מהחומר הזה) - והחומר הזה (הוא אני. סתם!) הוא PVC מוקצף, והוא עדיף על עץ ויותר חזק מעץ, ומאד קל לעבודה. מכות הוא סופג יותר טוב מפלסטיק כיוון שהוא גם יותר גמיש (זה משנה מאד, כשהרובוט שלך נופל משולחן). כזה עדיף בעובי 1 ס"מ.

פרספקס ופלסטיקים למינהם יותר קשים לחיתוך וכדומה, אך הם חומרים חזקים גם הם. (לרובוט שלי בסיס פרספקס).

אלומיניום הוא חומר קל וחזק , אך עבודה איתו יותר קשה מעבודה עם PVC ויש סכנת קצרים במערכת החשמל של הרובוט - יש להגן על כל חוט במערכת החשמל.

לגבי אלקטרוניקה - שדרות הר ציון בתל אביב (הרבה חנויות), שמסי בגבעתיים, או בר-אור בהרצליה מכסים לך את כל האלקטרוניקה שתצטרך.
לגבי חומרה, רובנו וכללנו מכינים כמעט הכל לבד.

בהצלחה!
-במפי
www.robotica.co.il/movies/movies.php
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

היי, שוב אני

הודעהעל ידי אורן ~:-) » א' אפריל 20, 2003 12:11 am

קודם כל אני רוצה להודות לכם על העזרה.

ל -Daniel-Orion
תודה על ההזמנה :D
איפה הפגישה מתקיימת?

ל- shtroodel
אני מנסה לבנות את הרובוט בהבסיסי ביותר בתור התחלה. את החומרה (הפשוטה יחסית)
כבר תיכננת ובניתי.החיישנים-נגדים תלויי אור. על גוף הרובוט חשבתי אבל אני מחפש חומרים כמו שכבר אמרתי.
בעיקרון אני רוצה לבנות עיגול בקוטר 18 ס"מ שמתחתיו יתחברו שני מנועים שמחוברים
ישירות לגלגלים.משהו כמו בתמונות האלו:
תמונהתמונה
כרגע אני בונה משהו מעץ דיקט אבל אני מחפש חומרים יותר נוחים\יפים לעבודה
כמו כן אין לי גלגלי גומי (אלה עץ) ואני משתמש במנועים הכי פשוטים שיש (כמו של מאוורר יד)
לכן אני שואל אם אתם מכירים חנות שמוכרת מנועים או גלגלים או דברי רובוטיקה בכלל.
המנועים פועלים ב-9V DC.
בקיצור רובוט קטן וקל שיבצע סיבוב ספין במקום למרות שהדיוק לא קריטי.
על התקציב עוד לא החלטתי.

לבמפי
לגבי האלקטרוניקה אני קונה בבר-אור בהרצליה באמת חנות טובה.
עברתי בהרבה חנויות ואין להם פלסטיק,פרספקט או פי-וי-סי,
איפה אפשר לקנות את החומרים האלו?

שוב תודה רבה רבה על כל העזרה לכולכם :)
...I think I am, therefore I am. I think
סמל אישי של המשתמש
אורן ~:-)
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי השחר העולה » א' אפריל 20, 2003 12:27 am

טוב בכל מקרה אתה תצטרך לפתוח דפי זהב ומצוא בתי מלאכה מקצועיים בשביל חומרים כאלה......
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הודעהעל ידי shtroodel » א' אפריל 20, 2003 12:59 am

אמממ אוקיי

נתחיל מהמבנה- אני אישית הכי אוהב לעבוד עם פרספקס ואלומיניום. אלומיניום הוא לא חומר טוב במקרה הזה כי הוא יהיה גם כבד וגם קשה לעיבוד. נשאר הפרספקס שהוא פחות או יותר החומר האידיאלי לרובוט שלך. פרספקס באמת מכל הסוגים בכל העוביים ובכל הצבעים תוכל למצוא בפוליקריל ברחוב שוקן בת"א (שוקן 22 אם אני לא טועה, אם אתה מתכנן ללכת תשאל שוב ואני יישלח לך כתובת מדוייקת עם טלפון ופקס והכל) אבל לרובוט כמו שלך יכול להיות שיספיק פרספקס בעובי של 3 מ"מ ואותו תוכל למצוא בחנויות של שילוט. אמרת שאתה קונה בבר אור אז אני מניח שאתה תושב הרצליה, אם אתה מעוניין יש לי פרספקס בעובי של 6 מ"מ בכמויות די גדולות (הוא בצבע צהוב מזעזע, ממנו בנוי מר. אנדרסון אם ראית).

גלגלים- יכול להיות כל דבר ממכונית צעצוע שתפרק ועד לחריטה לפי הזמנה.. אתה יכול למצוא גלגלים לא רעים בחנויות טיסנים או צעצועים או אפילו לבנות גלגל בעצמך (אני ראיתי רובוט שנוסע עם גלגלים שעשויים מדיסק שהלבישו והדביקו עליו גומייה ונוסע לא רע בכלל).
בשביל גלגלים מייצבים תוכל ללכת להום סנטר או לאייס ולמצוא שם גלגלים מסתובבים כאלה או להשתמש בחתיכת טפלון (אני לא זוכר כתובת אבל גם כן בדרום ת"א) ולדעתי זה עובד הרבה יותר טוב מגלגל מסתובב.
המנועים שאתה מדבר עליהם נשמעים די חלשים בהנחה שאין להם גיר כלשהו ככה שהייתי ממליץ לך לבדוק עד כמה הם חזקים ואולי להקטין את הגלגלים בהתאם (פחות מהירות סופית אבל זה עדיף על מצב שבו הרובוט לא יוכל להזיז את עצמו בכוחות עצמו).

אתה דיברת על ספין במקום מה שאומר שהגלגלים המניעים שלך נמצאים במרכז הרובוט וככל הנראה אומר שיהיו לך שני גלגלים מייצבים אחד מקדימה ואחד מאחורה, אולי כדאי לך לשקול לוותר על סיבוב לגמרי במרכז לטובת שימוש בגלגל מייצב אחד (מאחורה בד"כ) ולהעביר את הגלגלים המניעים2-3 ס"מ קדימה.

מעבר לזה שזה שינוי מרענן לראות כאן רובוט כמו שלך, אני עוד לא ראית תיעוד בעברית לרובוט "טורף אור" כמו שלך ואני חושב שכל חברי הפורום יישמחו לראות מעגלים תכנונים ותמונות גם מהתהליך וגם של התוצאה הסופית... 8)
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

הודעהעל ידי השחר העולה » א' אפריל 20, 2003 1:18 am

הא? תגיד לי אתה סנילי?
אתה לא זוכר? סנילי!

במפגש הראשון האחרון שבו היית והיחיד - אלי הביא מישהו שהרצה והביא בדיוק רובוט כזה.....
אתה סנילי...
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הודעהעל ידי shtroodel » א' אפריל 20, 2003 1:50 am

מה הקשר בין מה שאני אמרתי ומה שאתה אמרת???

אני אמרתי שאין תיעוד באינטרנט ובעברית לכזה רובוט או יותר נכון אני לא ראיתי כזה תיעוד בעברית...

לפורום נכנסים הרבה יותר אנשים מכמה שמגיעים למפגשים ככה שגם אם משהו הוצג שם מן הראוי שהוא יוצג גם כאן והוא לא תועד שם אלא רק הציג את התוצר הסופי.
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

Re: מתחיל בתחום

הודעהעל ידי xalmek » ש' נובמבר 18, 2023 6:35 am

xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי xalmek » א' דצמבר 03, 2023 5:37 am

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי xalmek » ש' פברואר 03, 2024 10:15 am

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי xalmek » א' מרץ 03, 2024 3:41 am

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי xalmek » ו' מאי 03, 2024 7:13 am

xalmek
רובוטריק
רובוטריק

חזור אל פורום הרובוטיקה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] ו 7 אורחים