סוגי מנועים הקיימים בשוק

הפורום הראשי, אתר הרובוטיקה הישראלי

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

סוגי מנועים הקיימים בשוק

הודעהעל ידי אורח » ו' אפריל 25, 2003 8:49 am

שלום לכולם

הייתי מעוניין לדעת איזה סוגי מנועים קיימים בשוק.
אני יודע שיש את ה:
DC Motors
Stepper Motors
Brushless Motors
איזה עוד סוגי מנועים קיימים?
אורח

...

הודעהעל ידי Daniel-Orion » ו' אפריל 25, 2003 9:50 am

SERVO MOTORS
Don't let school interfere with your education
סמל אישי של המשתמש
Daniel-Orion
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי shtroodel » ו' אפריל 25, 2003 1:55 pm

אפשר לציין גם את ה"שרירים החשמליים" למיניהם (אינגר או מישהו פעם פרסם לינקים) ומנועי איי סי (זרם חילופין).

מבין המנועים שציינת מלבד הסטפר כולם למעשה מנועי די סי רק עם צורות בקרה אחרות- בבראשלס אתה צריך לבצע את ההחלפה של הקוטביות בצורה אלקטרונית (או מכאנית אבל חיצונית מהמנוע) מה שנותן מנוע "נקי" יותר מרעשים חשמליים.
בסרבו יש מנוע די סי לכל דבר עם גיר ועם מערכת בקרה עצמית (בחלק מהחדשים טוענים שיש אפילו פי איי די אבל רובם הם רק פרופורציונים).
Ein Volk, Ein Reich, Ein Frrrrr!
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

אז רגע

הודעהעל ידי אורח » ו' אפריל 25, 2003 2:56 pm

בעצם
Dc motor
Brushless Motors
Servo Motors
הם שלושת סוגי המנועים שקיימים ב D.C
ישנם עוד סוגי מנועים ל D.C?
כי אני רוצה לכתוב בעבודה שלי על זה שאנחנו צריכים מנועי D.C בלבד כי אנחנו עובדים עם סוללות ולהמיר מ D.C ל A.C זה מיותר.
אז אני רוצה לדעת את כל הסוגים של ה D.C אם אפשר.
ואם אפשר קצת פירוט על ה Brushless אני אשמח.

תודה
אורח

המ... תיקונים...

הודעהעל ידי אורח » ו' אפריל 25, 2003 4:27 pm

ישנם עוד סוגים:

זאת רשימה של אלה שאני מכיר:

Stepper Motors
Linear Motors
Gear Motors
Dc Servo Motors
Brushless Motors

מי שיכול לתת לי מידע כללי על כל אחד...
למשל:
על מנועי FAULHABER Brushless DC-Servomotors :

מנוע ה FAULHABER Brushless DC-Servomotors נבנה לפעולות במצבים קיצוניים במיוחד.
הם מדוייקים, בעלי חיים ארוכים במידה רבה ואמינים במיוחד. הם כמעט שקטים לגמרי בפעולותיהם ומייצרים בכמות מאוד מאוד נמוכה סביבה אלקטרומגנטית הגורמת לרעשים והפרעה למכשירים חשמליים שונים ( E.M.I = ElectroMagnetic Interference ).

דברים בסגנון הזה לא משהו ארוך.
בבקשה למי שיש שיביא לי.
או אם יש מקום שאפשר למצוא בהם (לא מידע ארוך, מידע כללי) על כל אחד מהם אני אשמח.

תודה מראש
אורח

הודעהעל ידי shtroodel » ו' אפריל 25, 2003 5:27 pm

אני רואה שלתרגם ממה שכתוב באתרים שקשורים בחברה הזו אתה יודע אז על אותו עקרון יש לך שם על מנועי די סי רגילים, על סטפרים, ועל בראשלס. המנוע שאתה מציין הוא לא באמת מנוע סרבו או יותר נכון לא סרבו כמו שמכירים אותו בדרך כלל. ה"מנוע סרבו" הרגיל הוא בעצם מכלול של רכיבים סביב מנוע די סי רגיל בדרך כלל שכולל גיר כדי לתת יותר כוח על חשבון המהירות (אלה מנועים מאוד קטנים וחלשים) ומערכת בקרה בחוג סגור. יש להם טווח תנועה מוגבל (120 מעלות לכל כיוון זה פחות או יותר הסטנדרט) כשהשליטה עליהם היא תלויית רוחב פולס בצורה כזו שפולס של 1 מילישנייה יוביל לתנועה מלאה לצד אחד, 2 מילישניות לצד שני ואני מאמין שתוכל להסיק מה עושה פולס של 1.5 מילישניה... התדירות שבה הפולסים מוזנים לתוך הסרבו משתנה מחברה לחברה ומדגם לדגם אבל כעיקרון הנושא די גמיש וככל שתזין פולסים בתדירות גבוהה יותר (בתחום המותר כמובן) תקבל סרבו שהוא גם מדוייק יותר וגם "עוצמתי" יותר כלומר מומנט הפיתול שלו (הטורק) יהיה גדול יותר.

תחקור קצת באינטרנט יש לא מעט מקורות לגביי כל אחד מהמנועים. הפורום זה מקום לחקור לגביי מה שאתה לא מבין ולא שאנשים ייכתבו לך חלקים מהעבודה בו... אם יש לך שאלות ספציפיות תשאל והמון אנשים יישמחו לענות לך...:)
Ein Volk, Ein Reich, Ein Frrrrr!
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

הבא

חזור אל פורום הרובוטיקה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 5 אורחים