מחשב

הפורום הראשי, אתר הרובוטיקה הישראלי

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

מחשב

הודעהעל ידי בוב הבנאי » ג' יולי 08, 2003 3:21 pm

רציתי לדעת כיצד אפשר להשתמש במחשב(נייד/נייח) בתור בקר למחשב?
ואם כן התוכלו להפנות אותי כך שאמצא חומר בגוגל כי אין לי מושג איך אני מתחיל בכלל חיפוש בנושא.
בוב הבנאי

הודעהעל ידי השחר העולה » ג' יולי 08, 2003 3:31 pm

כן אפשר ואפילו יש חברה שכבר עשתה את זה.
תעשה חיפוש LAPTOP CONTROLER ROBOT או משהו דומה לזה...
www.robotica.co.il/movies/movies.php
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הודעהעל ידי עדיין בוב » ג' יולי 08, 2003 6:08 pm

הייתי באתר שלהם אבל הם לא בדיוק מסבירים שם איך הם עושים את זה(אחרי הכל זאת חברה מסחרית), השאלה היא איך אני מחבר את מרכיבי הרובוט כך שהם יעבירו ויקבלו אות רדיו(RF)מהמחשב(המחשב משמש כבקר)
עדיין בוב

הודעהעל ידי בוב » ג' יולי 08, 2003 6:12 pm

ואות חזרה שיבקר על המנועים
בוב

בקרת רובוט ממחשב

הודעהעל ידי גיא יונה » ג' יולי 08, 2003 6:24 pm

שלום רב,

לצערי, אני חושב שאין דרך בה ניתן לשלוט על רכיבי חומרה חיצוניים פשוטים (חומרת רובוט) באמצעות מחשב, ללא הבנה מתאימה באלקטרוניקה. קו התקשורת המרכזי של המחשב הוא RS232 (חיבור סיריאלי), וכדי להפעיל רכיבים חיצוניים עליך לדעת להתממשק (מלשון ממשק) איתו, ולהרכיב מעגל על הרובוט שידע לפענח את ההוראות המגיעות מן המחשב. אפשרות נוספת היא באמצעות קווי התקשורת המקבילים של המחשב, למשל אלה המשמשים לחיבור המדפסת.

האפשרות העדיפה, אם אתה בכל זאת חייב להשתמש במשאבי המחשב בשביל הרובוט שלך, הוא לדאוג לבקר שימצא על הרובוט ושיש לו אפשרות תקשורת מתאימה עם המחשב. כך, תוכל להנות מיתרונות ה-PC והבקר גם יחד.

בברכה,

גיא יונה
עורך האתר
גיא יונה
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהעל ידי השחר העולה » ג' יולי 08, 2003 6:36 pm

אני מניח שזה אפשרי לומר למחשב להעלות קו מסויים ל 5 וולט ולהורידו , בקצב קבוע של עליה וירידה וע"י כך ליצור PWM משתנה, ע"י אינטרפטים . אני אפילו יכול לעשות אינטרפטים כאלה שזמני התגובה שלהם משתנים באופן דימני , אבל זה במיקרוקונטרולר שלי, לא במחשב.
אביב יודע אסמבלי למחשב, אני מניח שהואא ידע אם אפשרי לעשות את זה.
שחר
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

PWM בקו סיריאלי

הודעהעל ידי גיא יונה » ג' יולי 08, 2003 7:17 pm

אפשר לעשות דבר כזה - לא צריך פסיקות (אינטרפטים) וזה קל מאוד. השאלה - מה זה נותן? אני מניח שהבחור מדבר על בקר, במובן של רכיב שמעבד קלט לפי תוכנה ומוציא פלט, ולא רק יצרן אות. בשביל זה יש 555 - ולא קוראים לו בקר. תקשורת של ממש ב-Low-level כזו מצריכה יותר ידע...

בברכה,

גיא יונה
גיא יונה
מנהל אתר
מנהל אתר

חברים אין בעיה בכלל

הודעהעל ידי אורח » ג' יולי 08, 2003 10:18 pm

בעזרת תוכנת visual basic או c ניתן לבצע כל מה שעולה בדעתכם דרך הפורט המקבלי או הטורי של המחשב
יש המון חומר באינטרנט על מבנה הפורט ועל הדרך לפנות אלו
אורח

הודעהעל ידי השחר העולה » ג' יולי 08, 2003 10:56 pm

אה וואלה..... אני די בטוח (אביב תגיד לי אם אני טועה) ש PWM בכרטיס SRS של הגמנסיה, PWM עושים איך שאני אמרתי....
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

זו לא הבעיה

הודעהעל ידי גיא יונה » ג' יולי 08, 2003 10:58 pm

אורח יקר,

הבעיה כאן היא לא שליטה על הפורטים של המחשב, אלא התקשורת עם רכיבי הרובוט, ללא בקר הנמצא עליו.

בברכה,

גיא יונה
גיא יונה
מנהל אתר
מנהל אתר

לשחר

הודעהעל ידי גיא יונה » ג' יולי 08, 2003 11:10 pm

שחר אפשר גם ככה.
גם ב-PC קיימות פסיקות שעון שאפשר "להתלבש עליהן" ולגרום להן לדבר עם הפורטים. בשפות עיליות קיימת גם האפשרות לעבוד עם פונקציות שסופרות זמן ממש, אבל אם רוצים לעשות עוד משהו באמת צריך להשתמש בפסיקות... זה כלל בתכנות לדברים שאתה רוצה לעשות ברקע של משהו אחר...
בכל אופן, קיימים גם כל מיני סוגים של "כרטיסי בקרים למחשב" שיכולים לשמש כבקרי רובוטים טובים, ומחוברים לאחר הסלוטים של המחשב. הם יכולים לעשות PWM, ולחלקם יש כל מיני אופציות כמו ATD, Input Capture וכו'... כל מה שצריך בקר - השאלה כמה מוכנים לשלם...
בד"כ משתמשים בכאלה דברים לניטור ניסויים, בפיסיקה למשל...

בברכה,

גיא יונה
גיא יונה
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהעל ידי בוב הבנאי » ד' יולי 09, 2003 12:58 am

הבנתי את מה שאתם אומרים כאן, מן הראוי שאציג את המטרה שעומדת מאחורי הרעיון,
הרעיון הוא פשוט להפוך את הרובוט(לא משנה למה המטרה...) לכל יבעל יכולת עיבוד נתונים גבוהה מאד ולהפחית מן המשקל והגודל של הרובוט.
השאלה עכשיו אחרי שהבהרתם את עצמכם היא האם יש אפשרות לעשות משהו כדי למצות את הרעיון
בוב הבנאי

הודעהעל ידי בוב הבנאי » ד' יולי 09, 2003 12:59 am

הבנתי את מה שאתם אומרים כאן(ודרך אגב הכוונה היא לרכיב שמעבד נתונים, כרטיס I/O, וכרטיס למנועים מחוץ לרובוט), מן הראוי שאציג את המטרה שעומדת מאחורי הרעיון,
הרעיון הוא פשוט להפוך את הרובוט(לא משנה למה המטרה...) לכלי בעל יכולת עיבוד נתונים גבוהה מאד ולהפחית מן המשקל והגודל של הרובוט.
השאלה עכשיו אחרי שהבהרתם את עצמכם היא האם יש אפשרות לעשות משהו כדי למצות את הרעיון
בוב הבנאי

הודעהעל ידי shtroodel » ד' יולי 09, 2003 4:24 am

תיאורטית- אפשר וגם נתנו לך כמה אפשרויות לגביי איך אפשר, רוב הדוגמאות שאני ראיתי ברשת היו עם חיבור מקבילי אבל אפשר עם כולם גם טוריים למיניהם ואפילו יו אס בי, את יכול גם להתחבר לפי סי איי או SMbus ו IRda שיבואו מובנים ברוב הלוחות של אסוס ופחות נפוצים בשאר.

העניין הוא שזה יחסית המון השקעה בשביל מעט תוצאה, תקבל תוצאות טובות בהרבה אם תחבר לפורט הסיריאלי פיק קטן שעולה דולרים בודדים ומשמש כבקר לכל דבר שיינהל לך את התקשורת עם הרובוט מבחינת הקווים הדיגיטליים והאנלוגיים, ויישלח מידע "כבד" לעיבוד במחשב דרך אחד הפורטים שלו וייקבל חזרה תוצאות כדי לעבוד לפיהן.
המידע צריך להיות יחסית קשה לעיבוד בשביל שזה באמת ייגרום לשינוי במהירות העיבוד שלו אבל מאחר ולא ציינת מה המידע הזה אני מניח שזה באמת המצב.
Ein Volk, Ein Reich, Ein Frrrrr!
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

מחשב כבקר

הודעהעל ידי גיא יונה » ד' יולי 09, 2003 12:56 pm

אדון בוב שלום רב,

עתה, משהצגת את הרעיון, העניין נראה לי עוד יותר מסובך. בהודעתך הראשונה ציינת שאתה מעוניין בחיבור RF, וזה לא מסתדר עם זה שאתה רוצה את בקרי המנועים מחוץ לרובוט. הדרך היחידה להעמיד את בקרי המנועים מחוץ לרובוט, היא למתוח את כבלי המנועים עד אליהם. לא ניתן (או לא כדאי, לצורך העניין) לעשות את זה באופן אלחוטי.

לגבי שאר הדברים, תוכל אולי לפרט את הרקע שלך באלקטרוניקה/תקשורת/מחשבים? קשה מאוד ליעץ לך מבלי לדעת מה אתה יכול לעשות. כדאי גם שתפרט אילו קווי I/O אתה מתכוון לממש (אנלוגים/דיגיטלים, מספרם וכו')

בברכה,

גיא יונה
גיא יונה
מנהל אתר
מנהל אתר

הבא

חזור אל פורום הרובוטיקה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 13 אורחים