שלום. פעם ראשונה פה.

הפורום הראשי, אתר הרובוטיקה הישראלי

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

שלום. פעם ראשונה פה.

הודעהעל ידי פיף » ד' יולי 30, 2003 11:10 am

טוב ראיתי שאתם מבקשים פרטים אז ככה: אני עומר מאיזור המרכז (we love you omer :P ) מתעניין באופן פאסיבי ברובוטיקה כבר כמה שנים, עכשיו בתהליך של בחירת וקניית המיקרוקונטרולר הראשון שלי חושב בחיוב רב על parallax basic stamp 2 sx (דעתכם על הרכיב תתקבל בברכה) למדתי אלקטרוניקה בתיכון ומשתעשע בפרוייקטים קטנים באלקטרוניקה בזמני החופשי (האחרון הוא בובה מדברת). מכיוון שאני חייל רוב העיסוק שלי בנושא הוא בסופי שבוע מה שמכתיב קצב התקדמות איטי של כל דבר שאני בונה אבל לאט לאט אבל בטוח דברים מתקדמים :wink:
מקווה ללמוד מהפורום וגם לעזור במידת האפשר.
משתתף גם בפורום אתר האלקטרוניקה electronics.up.co.il וקורא נלהב של PRN newsletter עד שהופסקה בטרם עת (אגב אם מישהו יודע אם דון עדיין משתתף באיזה ניוזגרופ אחרת אשמח לשמוע).
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to produce bigger and better idiots.
So far, the universe is winning.
D. Adams
פיף
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי holopoint » ד' יולי 30, 2003 11:47 am

basic stamp is shit.
Look at basicx-32 , the same price, the same size with tons more features.
I started with the Basicx and now I moved to PIC.
Good luck.
holopoint
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי השחר העולה » ד' יולי 30, 2003 12:49 pm

טוב.
אני כבר אוהב את החבוב.
אבל למה BASIC STAMP? זה סתם יקר..... הרבה יותר יקר מהיכולות שלו.
www.robotica.co.il/movies/movies.php
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

טוב אז הבנתי שלא אוהבים פה את ה Basic stamp...

הודעהעל ידי פיף » ד' יולי 30, 2003 1:32 pm

מה כן מומלץ?
העניין הוא שעד כמה שאהבתי שיעורי אסמבלר בתיכון זה כאב תחת לכתוב איתו תוכניות ארוכות יותר מאורות רצים דרך הפרלל והתלהבתי מה BS בגלל הכתיבה בשפה עילית.
של מי ה BasicX?
אמא שלי עכשיו באמריקה אז אני רוצה שהיא תביא לי את הרכיב משם...
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to produce bigger and better idiots.
D. Adams
פיף
משתמש חדש
משתמש חדש

טוב אז מצאתי את ה basicX

הודעהעל ידי פיף » ד' יולי 30, 2003 1:41 pm

באמת יוצא יותר זול למרות שהשבב עצמו באותו מחיר.
רק יש לי שאלה לגבי הכבל שלא ראיתי אותו למכירה באתר שלא בתוך קיט.
זה חיבור 1:1 או שיש שמה הצלבות? כי כנראה שאני לא אוציא כסף על הקיט בשביל תוכנה שאפשר להוריד בחינם וכבל שאפשר לבנות.
D. Adams
פיף
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי holopoint » ד' יולי 30, 2003 2:30 pm

It's a regular serial cable.
I built the kit myself, it's easy.
Also think about PIC micros, there are a lot more compilers and information about the PIC proccessors.

read this page for information about PIC and how to use them
http://www.voti.nl/swp
holopoint
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי shtroodel » ד' יולי 30, 2003 5:15 pm

מה מגבלת התקציב שלך ובאיזה שפות אתה יודע לתכנת?
Ein Volk, Ein Reich, Ein Frrrrr!
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

שאלות קשות

הודעהעל ידי פיף » ד' יולי 30, 2003 7:24 pm

לגבי תקציב אני מניח שאני אוכל לגרד את ה100$ כמובן שרצוי פחות אותם 100$ צריכים לכלול את הלוח הנושא, אם אחד כזה נדרש, וכבלים רק אם הם אינם סטנדרטיים, אם הם סטנדרטיים אז אפשר להשיג.
לגבי שפות תכנות אני יודע רק אסמבלי ברמת 5 יחידות אבל זה לא מדאיג אותי אני לומד מהר (וגם צנוע) ובעיקר מוקף במתכנתים שאפשר לשאול שאלות...
D. Adams
פיף
משתמש חדש
משתמש חדש

...

הודעהעל ידי Daniel-Orion » ד' יולי 30, 2003 7:40 pm

אם אתה רוצה להתחיל אם משהו פשוט אני מאוד ממליץ על ה-OOPIC שתוכל להשיגו כאן:
http://www.acroname.com/robotics/parts/ ... C-PKG.html
מאוד ידידותי למשתמש
או אם בא לך על משהו "כבד" יותר:
http://www.evbplus.com/
שם תוכל למצוא את ה MiniDragon 12 שאותו ניתן לתכנת ואף-רצוי לתכנת באסמבלי (של מוטורולה לא של אינטל :? ) ומבכינת FEATURES וביצועים הוא הרבה יותר מומלץ, הם מוחרים אותו לחובבנים בסביבות ה100$ כולל ערכת חיבור, דיסק עם קומפיילר של C ומישלוח.
Don't let school interfere with your education
סמל אישי של המשתמש
Daniel-Orion
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי השחר העולה » ד' יולי 30, 2003 8:32 pm

דניאל השגנו משהו אחר גם. לא לפורום. דבר איתי בפרטי.
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

ובכן,

הודעהעל ידי פיף » ד' יולי 30, 2003 9:16 pm

סיכום ביניים:
את ה mini dragon אני מוריד כרגע מה שמשאיר אותי עם ה BasicX שהדיח ברוב קולות את ה Basic stamp ועם ה oopic שידרוש ממני ללמוד OOD בנוסף לבייסיק.
בנוסף מחר על הבוקר אני חוזר לצבא אז הפעם הבאה שאני אקרא פה תהיה איפהשהו באמצע השבוע באפטר ואחר כך ביום חמישי בסופ"ש.
אם למישהו יש המלצות נוספות/ תמיכה באחד משני הקונטרולרים שמצויינים למעלה אני אשמח לשמוע.
בנוסף, יש משהו _למתחילים_ שכדאי שיביאו לי מאמריקה או שההבדל במחירים של חיישני א"א מנועי סרוו וכדומה לא מספיק גדול כדי לשלוח את אמא שלי (טכנופובית) לבד ועדיף לשלם קצת מכס כדי לעשות את ההשוואה בעצמי?
D. Adams
פיף
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי אינגר » ד' יולי 30, 2003 9:24 pm

בעיקרון אם אני לא טועה כל הציוד שאלי מזמין הוא מAcroname, לא? (תקנו אותי אם אני טועה)

ד"א - איפה אתה משרת?
!Hiroshima - 45, Chernobyl - 86, Windows - 95

העבודה על קרעפלך:
http://www.iarc.org/~4x4pf/Kreplach_Work.pdf
סמל אישי של המשתמש
אינגר
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי shtroodel » ד' יולי 30, 2003 9:33 pm

אינגר אתה טועה

:)

המעבדים למשל לא נמכרים בכלל באקרוניים והם מוזמנים מאקסיום...
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

הודעהעל ידי shtroodel » ד' יולי 30, 2003 10:09 pm

אוקיי קצת שינויים תיקונים והבהרות (דעתי האישית בלבד)

קודם כל עם תקציב כזה אתה יכול בהחלט לקנות לוח מבוסס hc12 או HCS12 שהוא חזק בהרבה מכל השאר. תסרוק טיפה את האינטרנט תראה שיש לא מעט חברות שמתעסקות איתם ומציעות לוחות מצוינים שלא חורגים ממגבלת התקציב שלך, מה גם שיש לך רקע באסמבלי אז ממש אין לך שום סיבה לחפש לוח שפועל עם שפה אחרת.

הבייסיק סטמפ וחבריו יחסית מאוד מוגבלים ופרימיטיבים, באמת שאני לא רואה שום סיבה בכלל לחשוב עליהם.

דווקא ה OOPic הוא אפשרות לא רעה בעלות של חצי מהתקציב עם תמיכה סבירה פלוס בכל רכיב שתחליט להשתמש בו ובצורה ידידותית מאוד, אם גודל מהווה שיקול או סתם אם בא לך לקבל את הגרסא החדשה ביותר לך על ה OOPic- C הקטנטן.

לא ברור לי למה הוצאת את המינידרגון מהמשוואה אבל אם הוא יצא (הוא או כל לוח מבוסס HC12 tjr) אז אני הייתי הולך על האופיק...
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

הודעהעל ידי השחר העולה » ד' יולי 30, 2003 10:15 pm

בלבולי שכל , אופיק. זה כמו להגיד שבמקום שברולט, נרד רק רמה "אחת" ונקנה טיוטוה שנת 79.
אם לא HC12, יש המון גרסאות של 8051, תראה פשוט את המאמר של אביב
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הבא

חזור אל פורום הרובוטיקה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 26 אורחים