שלום. פעם ראשונה פה.

הפורום הראשי, אתר הרובוטיקה הישראלי

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

הודעהעל ידי shtroodel » ד' יולי 30, 2003 10:24 pm

לא לרדת בין הרמות האלה זה לא כמו לרדת משברולט לטויוטה 79, זה יותר כמו לרדת מוולוו להונדה 1000 סמ"ק...

שניהם רכבים מצויינים פשוט נועדו למצבים שונים ולצרכים שונים...

לא דיברתי על ה 51 כי אני לא מכיר אותו, ומבין שלושת הלוחות האחרים שהוזכרו האופיק הוא הכי טוב לדעתי...
יש לו המון ייתרונות כמו למשל העובדה שהוא יכול להיכנס לתוך קופסת גפרורים, ואף אחד לא טען שהוא יותר חזק או מהיר מהלוחות של אקסיום או TA למשל.
Ein Volk, Ein Reich, Ein Frrrrr!
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

הודעהעל ידי השחר העולה » ד' יולי 30, 2003 10:26 pm

יופי שיש לך דעה, אבל משווים עובדות....ועדיף 8051 ....
8051, HC12 , AMTEL שטויות כאלה.
www.robotica.co.il/movies/movies.php
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הודעהעל ידי shtroodel » ד' יולי 30, 2003 10:33 pm

אהההההההההה !!!

אתה לא צריך לקרוא יותר מדי, כבר בסוף השורה הראשונה כתבתי שזו דעתי האישית בלבד- מה לא ברור?

אם תשאל מה יותר טוב מרצדס או סובארו אני יגיד לך מרצדם ולא יתחיל לזיין לך את השכל על זה שיש גם שברולט בין שתי הרמות האלה...

הוא שאל מבין שלושת המעבדים (בייסיק סטמפ בייסיק איקס ואופיק) על מה כל אחד היה ממליץ- אני הייתי ממליץ על האופיק.
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

הודעהעל ידי פיף » ד' יולי 30, 2003 10:33 pm

אני מנסה להמנע מתכנות באסמבלי מכיוון שההתעסקות במעבר נתונים בין אוגרים וכו' דורשת זמן ומחשבה שהייתי מעדיף להשקיע בכוונים אחרים מה גם שהידע שלי בשפה (כאמור 5 יחידות) אינו מספיק ככה שממילא צריך ללמוד שפה ויותר קל לכתוב בשפה עילית ולקמפל.
בנוסף בשביל ההתחלה הייתי מעדיף משהו ידידותי יותר גם על חשבון גמישות עם הידע והתרגול אולי הדרישות יעלו כאמור אפילו אם למורה שלך לנהיגה תהיה פורשה אתה לא תנצל אפילו עשירית מהמנוע בשיעורים עדיף ללמוד על סובארו זולה והיה וראינו כי טוב נתקדם הלאה. המינידרגון יצא גם מהסיבות האלה וגם כי אני מעדיף לגמור את רשימת הקניות ב100$ ולא רק להתחיל אותה בסכום הזה.
אגב 8051 מונחת פה לידי איזה ערכת פיתוח מבוססת 8051 בשם s-2051 משהו עתיק במקצת אבל המעבד אותו מעבד אולי כדאי להתחיל לשחק איתה? ההתממשקות שלה החוצה די מוגבלת למתגים ולד-ים ככה שלא נראה לי שזה יתן לי מושג על תפקוד ברובוט אולי על כתיבת תוכנה.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to produce bigger and better idiots.
So far, the universe is winning.
D. Adams
פיף
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי השחר העולה » ד' יולי 30, 2003 10:34 pm

ואני אומר שלא תכנתת בעצמך בקר מעולם אז בגלל זה אולי כשאתה מדבר על סיבים ואפוקסי אז אני אסכים עם זה שיש לך דעה. אבל כאן... :P
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הודעהעל ידי shtroodel » ד' יולי 30, 2003 10:36 pm

החשיבה אולי צריכה להיות אחרת... אולי מרוב ששאפתי אדי אפוקסי כבר הדעה שלי לא משהו...:)
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

הודעהעל ידי Daniel-Orion » ד' יולי 30, 2003 10:37 pm

פיף כתב:אני מנסה להמנע מתכנות באסמבלי מכיוון שההתעסקות במעבר נתונים בין אוגרים וכו' דורשת זמן ומחשבה שהייתי מעדיף להשקיע בכוונים אחרים מה גם שהידע שלי בשפה (כאמור 5 יחידות) אינו מספיק ככה שממילא צריך ללמוד שפה ויותר קל לכתוב בשפה עילית ולקמפל.
בנוסף בשביל ההתחלה הייתי מעדיף משהו ידידותי יותר גם על חשבון גמישות עם הידע והתרגול אולי הדרישות יעלו כאמור אפילו אם למורה שלך לנהיגה תהיה פורשה אתה לא תנצל אפילו עשירית מהמנוע בשיעורים עדיף ללמוד על סובארו זולה והיה וראינו כי טוב נתקדם הלאה. המינידרגון יצא גם מהסיבות האלה וגם כי אני מעדיף לגמור את רשימת הקניות ב100$ ולא רק להתחיל אותה בסכום הזה.
אגב 8051 מונחת פה לידי איזה ערכת פיתוח מבוססת 8051 בשם s-2051 משהו עתיק במקצת אבל המעבד אותו מעבד אולי כדאי להתחיל לשחק איתה? ההתממשקות שלה החוצה די מוגבלת למתגים ולד-ים ככה שלא נראה לי שזה יתן לי מושג על תפקוד ברובוט אולי על כתיבת תוכנה.

זה בהחלט יכול ליהות מגרש ניסויים לא רע, ובקשר לידידותי למשתמש הייתי הולך על OOPIC מעבד פשוט (VOLVO 79) ומאוד נוח לעבוד איתו.
Don't let school interfere with your education
סמל אישי של המשתמש
Daniel-Orion
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי פיף » ד' יולי 30, 2003 10:37 pm

טוף אני רואה שיש פה נוכחות מתאימה לכם שיחת ועידה באייסיק?
1470660
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to produce bigger and better idiots.
D. Adams
פיף
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי פיף » ד' יולי 30, 2003 10:39 pm

כמובן שהקלדתי לא נכון
1740660
D. Adams
פיף
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי הטופל » ד' יולי 30, 2003 11:05 pm

אני לא מבין מה הבעיה בללמוד אסמבלי ברמה של 5 יחידות
אני למדתי אסמבלי מקריאת הפקודות ואחרי זה עברתי על התוכנית של שחר
ובסוף כתבתנו עבודת גמר 5 יחידות בבקרת מכונות

יכול להיות שלומדים משהוא שונה עם לומדים אסמבלי כמקצוע במחשבים
אבל אסמבלי היא שפה קלה

וגם בכל שפה אחרת זה כאב תחת לכתוב תוכניות ארוכות לבד
מי שאוכל לבד מת לבד -
היזהרו מעצמות
סמל אישי של המשתמש
הטופל
חבר פורום
חבר פורום

הודעהעל ידי פיף » ד' יולי 30, 2003 11:19 pm

לא בעיה ללמוד ל5 יחידות פשוט לא מספיק, לעניות דעתי, ליישום שצריך לרוץ בעולם האמיתי ולא רק בזוית הראיה הצרה של מערכת החינוך.
D. Adams
פיף
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי השחר העולה » ה' יולי 31, 2003 12:07 am

בדיוק, בעולם האמיתי צריך יעילות....
אם רק היית רואה אורך של תוכנית אסמבלי מול C, לרובוט, שעושות אותו הדבר, היית מבין מבין.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הודעהעל ידי פיף » ה' יולי 31, 2003 12:40 am

אבל אני מתחיל ולא מבין ובגלל זה אני פה שואל שאלות :-) ומה שאני כן יודע זה שלי יותר קל לכתוב בשפה עילית מאשר באסמבלר לפחות בהתחלה כשכל הגמישות הזאת אינה נדרשת והרי אני לא מנסה להגיע לאמת האוניברסלית של איך יותר נכון לעבוד ברמה מקצועית יותר אלא למצוא את השילוב שיאפשר לי פשטות וגמישות בצעדי הראשונים.
D. Adams
פיף
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי הטופל » ה' יולי 31, 2003 4:07 pm

לפי מה שהבנתי אתה יודע רק שפת אסמבלי

שפת C היא שפה מאוד פורמלית ולא בהכרך יותר קל לכתוב בה מאשר באסמבלי
( ביחוד שאתה כבר יודע אסמבלי ו C היא שפה חדשה בשבלך )

ועקרונית לא שווה ללמוד שפה חדשה רק בגלל ש"יותר קל לתכנת בה בהתחלה "
מי שאוכל לבד מת לבד -
היזהרו מעצמות
סמל אישי של המשתמש
הטופל
חבר פורום
חבר פורום

Re: שלום. פעם ראשונה פה.

הודעהעל ידי xalmek » ש' נובמבר 18, 2023 4:56 pm

xalmek
רובוטריק
רובוטריק