ג'קי מעצמה

הפורום הראשי, אתר הרובוטיקה הישראלי

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

ג'קי מעצמה

הודעהעל ידי ג'קי » ד' אוגוסט 25, 2004 12:58 am

שלום
עשו לנו הדגמה מדליקה של רובוטים ואני נרשמתי למגמת רובוטיקה.
אני עולה לכיתה יוד.
חשבתי לבנות לאימא שלי רובוט שינקה לה את הבית.
חבר שלי מהשבעית אמר שאין סיכוי .
עכשיו אני לא יודע מה לעשות.
כי אם לא בונים שמה רובטים כל מיני רובטים מודרנים אז אני לא רוצה ללמוד במגמה הזאת.
אז מה שאני שואל אם אפשר לבנות רובוט כזה שינקה לאמא שלי את הבית אני נשאר במגמה.

גקי מעצמה
עולה לכיתה י'
ג'קי

הודעהעל ידי אורח » ד' אוגוסט 25, 2004 3:32 am

לבנות אפשר הכל (*כמעט).
*עלייך להתחשב במגבלות הידע שלך בפרט,המדעים ככלל ,התקציב,ההשלכות האתיות,מידת ההתמדה שלך, והיעילות של כל העניין (או האם זה בסוף יעבוד).

לבנות את הרובוט אתה תמיד יכול, השאלה היא כמה אתה מוכן להשקיע בדבר (זמן וכסף),
האם תוכל ללמוד את כל הגורמים שתלויים בכך ולממן אותו לבד? , האם בנייה תהיה יעילה יותר מקניית הדבר המקורי? (אני תמיד אומר איפה הכיף בלקנות משהו מוכן...),
איך אתה מתכוון לשכנע את מערכת החינוך להשקיע בהכנסת שואבי אבק לתוכנית הלימודים במקום עוד שיעור בציונות ואדיבות? וכו'

מגמת רובוטיקה לא תלמד אותך להכין רובוט שואב אבק אוטומטי.
היא תלמד אותך את הייסודות שאתה צריך כדי להבין איך רובוטים עובדים ואולי גם איך לבנות אותם.
לגביי השואב, זה כבר יישום של הידע שתלמד שם. מה תעשה עם הידע זה כבר עניין שלך (וכאן מתחיל הכיף האמיתי).

בקיצור אם רובוטיקה מעניינת אותך, לך על זה. אל תבחר מגמה על בסיס שואב אבק.
(מצטער על הציניות, שעת לילה מאוחרת אתכם הסליחה :wink: )
אורח

הודעהעל ידי השחר העולה » ד' אוגוסט 25, 2004 8:12 am

תן לי להגיד לך משהו ג'קי - בדדרך כלל מה שמוגבל , זה לא מה שאפשר לעשות, אלא בני אדם. בני אדם הם מוגבלים. ועם כל הכבוד , החבר שלך - מטומטם. שואב אבק זה עוד אחד הדברים הקלים שאפשר לעשות. לחבר שלך הרי אין נסיון ברוובטיקה ולא כלום אז מאיפה הוא יודע? הוא סתם מזיין תשכל וחושב שהוא יודע הכל. אל תתן לאנשים מטומטמים לעצור אותך.
www.robotica.co.il/movies/movies.php
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

יופי של גישה!

הודעהעל ידי אמנון » ד' אוגוסט 25, 2004 11:45 am

ג'קי שלום
הכותרת מיועדת לזה שכתב לפני .

ג'קי , רובוט שמנקה את הביית זאת משימה גדולה , מעניינת ושימושית (בתור רווק תאמין לי זה שימושי).

אם תצליח אני קונה (ויש עוד כמה שיקנו ) .
אבל זה לא משימה בסיסית אז אתה צריך להיות מוכן להרבה קשיים , שזה הכיף בעסק .

אם אני הייתי יכול לחזור לביה"ס הייתי הולך על זה , אני רואה היום כמה אני צריך להשלים בכדי להבין דבר וחצי דבר בתחום.

אז ילה כך סמרטוט וכך מנוע ואולי בחיים לא תישמע את "תנקה את החדר שלך!"

אמנון :shock: מהוועד ללוחמה בספונג'ה
אמנון

הודעהעל ידי NIR_H » ד' אוגוסט 25, 2004 5:06 pm

לכל המתעניין בדבר ...
לפי מיטב ידיעתי קיים רובוט כזה שמנקה רצפות לבד . ראיתי את הרובוט באיזשהי חוברת קניות זה רובוט עגול עם כדור במרכזו אשר גורם לו לשנות כיוון בצורה מסויימת.

אני אישית לו מאמין שהרובוט הזה ינקה בצורה יסודית חדר עם מכשולים רבים כגון ספות שולחן כיסאות וכו' .....אבל מי יודע .... :?: :?: :?:
NIR_H
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי השחר העולה » ד' אוגוסט 25, 2004 5:56 pm

יופי שאתה "לא מאמין" אבל זה לא שאלה של אמונה . ראיתי את הרובוט של פרנדלי רובוטיקס ועובדה שהוא מתפקד מצויין.
www.robotica.co.il/movies/movies.php
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הודעהעל ידי shtroodel » ד' אוגוסט 25, 2004 10:16 pm

דווקא בדוגמא הזו מבחינת היכולות ה "רובוטיות" של שואב האבק, אתה תלמד כל מה שתצטרך והרבה מעבר (אין שם כמעט כלום מעבר לבחירת כיוון אקראית וקריאת חיישני מגע כדי לדעת אם נתקלת במשהו).

אם תוכל לבנות שואב אבק יעיל וקטן וקל אז לא תהיה לך שום בעיה להלביש עליו בקרת תנועה פשוטה וזולה ולהריץ את העניין.

רק חבל לי שזו הדרך שלך לבחור מגמה...
Ein Volk, Ein Reich, Ein Frrrrr!
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

הודעהעל ידי בועז » ו' אוגוסט 27, 2004 6:23 am

שחר לפני שאתה מתנפל עליי, ברצוני להגיד את דעתי. אז ככה, אני לא בטוח שתוכלו להגיע לשם לרמה של יצירת רובוט שינקה לאמא שלך את הבית מכמה סיבות שרק חלק אני אזכיר. ראשית כל, בדרך כלל הרמה של תיכון היא רמה בסיסית ולא מגיעה לרמה של אוניברסיטה או מכללה. כמו כן, תמיד תהיה אווירה של למידה כדי להצליח לבגרות, למרות שיש מורים לפעמים שבאים בגישה אחרת. עם זאת, אני חושב שעם רמת תיכון תוכל לבנות רובוט שלא יעשה יותר מדי פונקציות אלא פשוט ישאב אבק מהחדר כשהוא יודע את גודל החדר והמבנה שלו, כך שהוא לא יתנגש בקיר חס וחלילה.

בכל אופן, אני חושב שלבחור מכטרוניקה כדי רק לבנות רובוט אחד, בדרך כלל יגרום לך סבל רב בהמשך הלימודים. לכן, אני מציע לך לעשות "חשבון נפש" לפני שאתה בוחר בזה. זאת אומרת, האם אתה באמת מתעניין במקצוע או האם אתה רוצה לעסוק בזה בעתיד וכאילו שאלות.
בועז

Re: ג'קי מעצמה

הודעהעל ידי xalmek » א' נובמבר 19, 2023 12:36 am

xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי xalmek » א' דצמבר 03, 2023 11:45 pm

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
xalmek
רובוטריק
רובוטריק

הודעהעל ידי xalmek » ב' מרץ 04, 2024 12:33 am

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
xalmek
רובוטריק
רובוטריק

חזור אל פורום הרובוטיקה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו 13 אורחים