יש כאן מישהו שעובד עם רובוט של לגו קומפלט (כולל מעבד RCX) ??

פורום הדן בנושא תחרות הרובונר

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

יש כאן מישהו שעובד עם רובוט של לגו קומפלט (כולל מעבד RCX) ??

הודעהעל ידי Dudenland » ו' ינואר 10, 2003 5:29 pm

אני מתכנת לרובוט עם מעבד RCX, וזה פשוט חרא !!!

השיקולים של האחראי על הפרוייקט, לבחור במרכיבים של LEGO, היו שיקולים כלכליים, כדי ש"אם נזכה" בעשרייה הראשונה, נוכל ליסוע לארה"ב, עם מימון של חברת LEGO...

הבעייה היא, שהכל חרא...המנועים שלהם סופר לא מכוונים, החיישנים איטיים ולא מדוייקים, המעבד (RCX) מאפשר חיבור של רק שלוש כניסות (חיישנים), ושלוש יציאות (מנועים), ככה שאני צריך להשתמש בשני מעבדים, ולעשות בכל אחד מהם תוכנה, שמאפשרת תקשורת עם המעבד השני, כדי שיהיו לי יותר חיישנים...

חוץ מזה, זה חרא, בגלל ששפת התיכנות, היא NQC, שזה משהו בסגנון של C, אבל זה ממש ממש גרוע (אין פונקציות, התת-תוכניות הן InLine בלבד, סוגי המשתנים הם רק int, ככה שאין לי דיוק בכלל, כי אין float, וכו', וחוץ מזה, זה ממש ממש חרא)...

יש למישהו (שעובד עם זה, או מכיר את זה) פיתרון לכל הבעיות האלה ???
בכל כלל יש יוצא מן הכלל, כי אחרת, זה לא היה כלל...
Dudenland
משתמש חדש
משתמש חדש

בוא נתחיל

הודעהעל ידי השחר העולה » ש' ינואר 11, 2003 1:45 am

אתה כנראה היחיד שעובד עם זה ויש סיבה טובה לזה..... בקשר ל -INT אתה ממממשששש כל כך לא צריך FLOAT אני עוד לא נתקלתי ברובוט כל כך מדוייק וכל כך ברמה מקצועית של נאסא שהמנועים שלו נגיד יכולים להבדיל בין12.000001 וולט ל- 12.00002 וולט....

השאר,.... טוב השאר זה אתה צריך ללמוד איך להתגבר על בעיות. אם תהיה לך בעיה מעשית יותר, ולא "באוויר" ...אני פה. בהצלחה....
www.robotica.co.il/movies/movies.php
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

טוב, לא משנה...

הודעהעל ידי Dudenland » א' ינואר 12, 2003 8:33 pm

בכל אופן, הבעייה של מספר עשרוני, לפי דעתי, חשובה מאוד, והיא מפריעה מאוד...מפני שאין לי אפשרות לבצע פעולות מתימטיות בסיסיות...
גם ככה הרובוט (הבקר) מזייף בלי סוף...
בכ אופן, המערכת הפעלה הזו, שנקראת NQC, בנוייה באופן סופר-לא-מדוייק - למשל, בעוצמה של מנוע, יש לי רק 8 ערכים (0,1,2,3,4,5,6,7)...ותאמין לי שזה ממש ממש גרוע...
בכלל, ה-NQC הזה, זה באמת לא כמו C, ובגלל זה זה מעצבן...

בכל אופן, כבר הסתדרתי, כי מצאתי מערכת הפעלה אחרת לבקר ה-RCX, שמאפשרת לכתוב תוכניות ב-C (כן כן, ממש ב-C...בלי שום הגבלות !!!)...
היא נקראת LegOS...והיא פשוט מעולה !!!

אז לא חשוב, כבר התגברתי על רוב הבעיות...
בכל כלל יש יוצא מן הכלל, כי אחרת, זה לא היה כלל...
Dudenland
משתמש חדש
משתמש חדש

חזור אל רובונר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים