ביקורת על רמת השיפוט בתחרות הרובונר 2009

פורום הדן בנושא תחרות הרובונר

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

ביקורת על רמת השיפוט בתחרות הרובונר 2009

הודעהעל ידי nudler » א' מרץ 01, 2009 8:55 pm

אני מצאתי לכתוב ביקורת על רמת השיפוט שהייתה בתחרות מתוך אכזבה וכעס לגביה.
אני לא יודע אם כל הקבוצות הרגישו כמונו (הקבוצות ממשגב) אבל אנחנו הרגשנו שרמת השיפוט בתחרות הייתה נמוכה, ולא אני לא מתבכיין סתם על זה שפעם ראשונה אחרי שש שנים משגב לא לוקחת מקום ראשון - מה לי ולקבוצות האלו אני לא מכיר אותן.
אני אתן דוגמאות ואסביר למה אני מתכוון:
1) לאחר ארוחת הצהריים התחילה התחרות מחדש ללא הודעה מוקדמת, או אולי לא ברורה מספיק מתי מפסיקה הפסקת הצהריים או לחלופין הודעה על סיומה, כן הייתה הודעה אך היא נאמרה בתוך האולם בלבד וכיוון שמרבית האנשים נמצאו בחוץ באותה עת לאכול לא ידעו אותם אנשים על המשכה המחודש של התחרות.
2) באמצע שלב אליפות הידע התחילה קבוצת המחול של בי"ס המארח להתאמן עם מוזיקה בעוצמה גבוהה, אני מצאתי את זה לא במקום, במיוחד לא בזמן שכזה בו צריך להתרכז במבחן בעל ערך שכזה.
3) תחרות הפוסטרים הייתה בין המקרים הגרועים ביותר בתחרות, בטח לא יסכימו איתי המנצחים בה אך לפי דעתי היה שם משהו רקוב. מרבית הפוסטרים שהגיעו לתחרות היו לא בסטנדרטים או ברמה נמוכה מאוד, ולכן לפי השופטים שונו הסטנדרטים כדי שיתאימו לרמה שהפוסטרים שהגיעו. אני, קבוצתי ושאר הקבוצות ממשגב, נפגענו מאוד כששמענו את זה, אם שונו הסטנדרטים למה קודם כל לא לקחו את המקומות הראשונים הפוסטרים שכאן היו בסטנדרטים המקובלים ואחריהם פוסטרים בדירוג לפי קריטריונים חדשים. אנחנו, הקבוצות ממשגב, השקענו ממרצנו, זמננו וכספנו כדי לבוא לתחרות עם הפוסטרים בסטנדרטים הדרושים, וכך, ע"י שינוי הקריטריונים נפגענו ממארגני התחרות.
4) את טקס הפתיחה לתחרות העבירו אנשים שבאו בגישה פוליטית להפליא, מרביתם לא באמת היו קשורים או ידעו יותר מדי על תחרות הרובונר, והתנפויותיהם זה לזה היו בזבוז זמן מוחלט, לאורך זמן ממושך בו הקבוצות יכלו להתאים את הרובוטים לזירות התחרות באופן מוצלח יותר, או לפחות לעשות משהו בעל משמעות רבה יותר ולהתחיל את התחרות וכך לחזור הביתה מוקדם יותר.
5) לא התבצעה בדיקה לגודל הרובוטים וע"פ דעתי היו מספר רובוטים שלא עמדו בדרישות והיו גבוהים מעל המותר ( לקבוצות כאלו, אני מציע אפילו לא לטוס לארצות – הברית, כי שם אני מקווה שרמת השיפוט שתהייה גבוהה יותר ושם יפסלו אותם)

בנוסף לכל אלה לקבוצות של משגב היו סיפורים אישיים יותר לדוגמא: לא נתנו לנו לערער על דבר מוצדק, העלמת אחת מהרמפות שאנחנו בטובנו הבאנו לתחרות בהשאלה, זריקת מטוסי נייר לתוך הזירות בזמן התחרות ועוד.

אני אשמח אם דברי ביקורת אלו יגיעו למארגני התחרות, הנושא יבדק והלקחים ילמדו.

תודה מראש, שחר נודלר ביה"ס העל יסודי ניסויי, משגב.
nudler
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי nadavvagen » ב' מרץ 02, 2009 12:07 am

אני מסכים איתך ..
ובנוסף לכך אם מישהו שם לב היתה שמש ישירה על זירה מס'4 ובין זירה 4 לזירות האחרות היה שוני גדול ברמת החיכוך...
כלומר כמעט כל מי שהתאים את התוכנה שלו לזירה 4 לפני התחרות הרובוט שלו עשה בעיות בשאר הזירות...
(לפחות זה מה שראיתי ...)תתקנו אותי אם אני טועה...
nadavvagen
משתמש חדש
משתמש חדש

תלונות על השיפוט בתחרות

הודעהעל ידי גיא יונה » ב' אוגוסט 17, 2009 11:34 pm

שלום רב,

צר לי מאוד לשמוע כי קבוצותיכם חשו אכזבה מרמת הארגון והשיפוט של תחרות הרובונר השנה. לצערי לא ביקרתי בה השנה, אך תחרויות הרובונר תמיד שמרו על רמת ארגון גבוהה והרבה רצון טוב מצד המשתתפים והמארגנים.

למען הסר ספק - אתר הרובוטיקה הישראלי אינו שותף בארגון התחרות השנה, בניגוד לשנים הקודמות. אנו עדיין משתמשים כפלטפורמה להחלפת ידע והתייעצויות בין הקבוצות בפורום, אך לא מהווים האתר הרשמי של התחרות ואיננו מפרסמים את תוצאותיה. לפיכך, יש להפנות את הרשמים למארגני התחרות.

ברצוני רק ליעץ לכם לנסות ולהסתכל על התחרות מהפרספקטיבה הראויה בבואכם לתת ביקורת: תמיד היו ותמיד יהיו טענות שונות לגבי חוסר אחידות ברמת התאורה בין הזירות (הטענה הזו כבר לא מתקבלת בתחרויות בינ"ל, ומופיעה כדרישה לרובוטים), תמיד השופטים בכל זירה מכירים את החוקים פחות טוב מהמשתתפים (זוהי לא ליגת כדורסל מקצועית - השופטים לומדים את החוקים ביום התחרות ואילו אתם חיים אותם כמה חודשים), ותמיד, אבל תמיד - ראש העיר (או נציגו) ובכירים ממשרד החינוך ינאמו בטקס הפתיחה נאומים שלא בהכרח יעניינו אתכם ביום מותח זה - זו דרכם לציין את ההשקעה הרבה שנדרשה בארגון אירוע כזה. אני בטוח שגם הנאומים בטקס האולימפיאדה לא מעניינים את מי שמתחרים בבוקר המחרת...

בקיצור - עצתי לכם היא להתרכז בעיקר בלבד, וכך תשיגו התייחסות רצינית לטענות שלכם. כאשר באים להעיר הערות, האיכות מועילה אך הכמות מזיקה.

בברכה,

גיא יונה
עורך האתר
גיא יונה
מנהל אתר
מנהל אתר

חזור אל רובונר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד