הרובוט שרגא

פורום הדן בנושא תחרות הרובונר

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

הרובוט שרגא

הודעהעל ידי אורח » ש' מרץ 22, 2003 12:58 pm

הרובוט היה מרשים ביותר ומבחינת הביצועים מגיע לו לזכות, אך איך יכול להיות שגם אותו הרובוט נסע לחו"ל שנה שעברה וגם השנה הרובוט בכלל לא עבד יום לפני התחרות ויש תלונות על כך שהרובוט כולו נבנה ע"י המורה? האם זה חוקי?
אורח

אולי

הודעהעל ידי dealler » ש' מרץ 22, 2003 1:26 pm

שלום רב לאנשי הפורום

אי אפשר לקבוע בוודעות עכשיו אחרי התחרות האם המורה בנה את כול הרובוט או
לא אבל אני לא חושב שיש איזה שהוא חוק בתקנון שאוסר על כך
על כול פנים אם לא כתוב בחוקים זה חוקי

שלכם
dealler
GOD IS REAL UNLESS IS DECLARE INTEGER
סמל אישי של המשתמש
dealler
חבר פורום
חבר פורום

הודעהעל ידי אורח » ש' מרץ 22, 2003 5:26 pm

10. עזרת מבוגר

מבנה המחלקות נוצר בכדי לעשות את האירוע יותר מרתק עבור התלמידים, אבל באותו זמן אנו מבינים שאנו פותחים תחום שלם נוסף אפשרי של עימות ובעיות. הבעיה קורית כאשר רובוט נשלח על ידי קבוצה המורכבת מאנשים שבתוך ומחוץ לבית הספר.

מקרה קל יכול להיות כזה שבו רובוט מבוקר מיקרופרוססור, מונע על ידי מנוע צעד, ומשתמש בחישת IR מאופנן עם תוכנית הכתובה ב- C++, נשלח על ידי תלמיד כיתה ב' שאביו עובד במקרה בסוכנות החלל האמריקאית NASA. קרוב לודאי שרובוט זה ישודרג למחלקת על תיכון.

באופן כללי, רובוט שנבנה על ידי קבוצה של תלמידי כתות ו' ו- ז', עם הנחיית מורה בוגר, יכנס קרוב לודאי למחלקה של עד חטיבות ביניים, היות ומניסיוננו התלמידים באמת בונים ומתכנתים את הרובוט בעצמם. לא משנה לנו מי עזר לקבוצה של תלמידי מכללה היות והם יתחרו במחלקת על תיכון הפתוחה לכולם. יחד עם זאת, הרובוטים הנכנסים למחלקות עד חטיבות ביניים ותיכון אמורים להבנות מעשית על ידי התלמידים עצמם. זה לא אומר שעל התלמידים לעשות הכל, כלומר לעשות לגמרי לבד בכוחות עצמם את המכניקה, חומרה, אלקטרוניקה, או תוכנה. אולם מצד שני, לא נרצה לראות מורה מקדיש שעות על גבי שעות בכתיבה וניפוי של תוכנת התלמידים. עזרת מבוגר היא בסדר. השתלטות מבוגר אינה בסדר.

בכל מה שנוגע לתלמידים, מטרת התחרות היא חינוכית ולא בהכרח ניצחון. אנו יודעים שהתלמידים רוצים מאוד לנצח, אולם על המבוגרים לתת להם להתחרות (לנצח או להפסיד) בכוחות עצמם. תחרות זו מבוססת במידה רבה על מערכת של כבוד אמון ויושר. [size=24]אנו מצפים שהתלמידים המתחרים יהיו אחראים ראשיים ליצירת הרובוטים שלהם. אם נגלה מקרה הפוך, הרובוט יועבר למחלקה מתאימה יותר.[/size] ננסה להיות מאוד הוגנים, וכמו במקרים אחרים, ההחלטה של ועדת שיפוט התחרות היא סופית.
אורח

...

הודעהעל ידי Daniel-Orion » ש' מרץ 22, 2003 5:50 pm

המורה של משגב לא היה מי יודע מה מתוחכם, לפי צורת הדיבור וההתנהגות שלו ראיתי את זה, לכן זה לא נראה לי תרוץ מתאים לזכיה שלהם, לפחות אני לא מוכן לקבל את זה בתור תרוץ.
Don't let school interfere with your education
סמל אישי של המשתמש
Daniel-Orion
משתמש ותיק
משתמש ותיק

בושה וחרפה.

הודעהעל ידי רון רייטר מקבוצת IQR ממשג » ש' מרץ 22, 2003 10:25 pm

שלום. אנחנו, קבוצת IQR ממשגב, זכינו במקום החמישי בתחרות הרובונר 2003, ואני די מרוצה. אני עוד יותר מרוצה שחברינו מבית הספר זכו במקום שני והם יטוסו לארה"ב לתחרות. אבל אם יש משהו שאני לא מרוצה ממנו זה הרובוט שרגא, שברור מאליו שהוא כולו נעשה על ידי המורה, וכל מה שהתלמידים שלו עשו זה הלכו אחרי המורה כמו חבורת אפרוחים שהולכים אחרי האמא שלהם. התחרות הזו אינה תחרות בין מהנדסים ותיקים, היא תחרות בין תלמידים, ואני חושב שצריך לכבד את זה!!! והאמת, לא ידעתי שגם שנה שעברה הם זכו, אבל שנה שעברה התחרות היתה פשוט נוראית, ככה שאין לי מה להתלונן.
אבל בכל זאת, זה ממש ממש אבל ממש לא בסדר. לדעתי צריך לא לאפשר לקבוצה הזו, למורה הזה, ולרובוט הזה להשתתף שוב בתחרות, ולהבהיר שאסור שדבר כזה יקרה.
בבקשה תתייחסו.

ועם כל הכבוד, חיים דריבין, המורה שלנו ממשגב, פעם אחרונה שהוא תכנת היה לפני 30 שנה וזה היה בשפת קובול, אז תעשו לי טובה ואל תביאו תירוצים מטומטמים כמו זה שגם משגב זכו במקום שני בגלל שהמורה שלנו בנה את כל הרובוט כי זה כל כך שטויות. הרובוטים ממשגב ובמיוחד מלגו נבנו באופן עצמאי לחלוטין, חוץ מעזרה טכנית עם חיישנים.
רון רייטר מקבוצת IQR ממשג

הודעהעל ידי אלי קולברג » ש' מרץ 22, 2003 10:33 pm

רק למען הדיוק, הרובוט casanova ממשגב זכה במקום שלישי והרובוט IQR זכה במקום הששי, לאחר בדיקת ערעורי הקבוצות.
סמל אישי של המשתמש
אלי קולברג
מורה

אולי כן אולי לא

הודעהעל ידי dealler » ש' מרץ 22, 2003 10:37 pm

שלום רב לאנשי הפורום

יכול להיות שבאמת זה היה כך שהמורה עשה את הרובוט כולו
נכון באמת זה לא בסדר אבל מה אפשר לעשות עכשיו???
לערער על הזכיה שלהם אין ממש ראיות חותחות שהמורה שלהם באמת עשה את כול
העבודה
אז אם יש למישהו רעיון ריאליסטי מה לעשות אז שיגיד
במקום לבכות

שלכם
dealler
סמל אישי של המשתמש
dealler
חבר פורום
חבר פורום

הודעהעל ידי השחר העולה » ש' מרץ 22, 2003 10:57 pm

ההצעה המנצחת:
אני מעמיד את כל הרובוטים בשורה
ונותן לבמפר #$FFFE אנקודרים למילי שניות. נותן 10 מטר תאוצה בשבילו להתנגש ברובוט.
אם הרובוט יוצא חי מהתנגשות חזיתית בבמפר - הוא נבנה ע"י מהנדס ולכן פסול.
אם הרובוט יוצא מת מהתנגשות חזיתית בבמפר - הוא נבנה ע"י תלמידים וכשיר לצאת לארה"ב.

ניסוי זה נעשה רק על בע"ח, כולם לא שרדו. בינהם חתול, כלב, והציפור דודו האחרונה.
-במפי
www.robotica.co.il/movies/movies.php
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

בדיקה

הודעהעל ידי שי רייטן » ש' מרץ 22, 2003 11:26 pm

אני שייך לצוות I.Q.R ואני מסכים עם מה שנאמר בכלליות בפורום.

אני חושב שלפני כול תחרות צריך שאחד המארגנים המבינים בתכנות יתחקר את צוות הילדים שעבד על הרובוט כדי לבדוק שבאמת הילדים עשו את העבודה ולא המורה.

וחזרה אל שרגא המנצח:
שאני הלכתי לראות את הרובוט "שרגא" המורה שאל אותי שאלה
בכמה זמן נראה לך עשו את הרובוט הזה?
לפי הביצועים שלו נתתי שיעור של חצי שנה הוא אמר לי הרבה פחות אמרתי חודש הוא אמר פחות אמרתי שבועיים והוא אמר שבוע......
וזה נראה לי טיפה מעורער.
לעשות רובוט מנצח בשבוע כולל הבנייה???????????
אני אישית לא חושב שהיתה קבוצה אחת בכל התחרות שעבדה על הרובוט שלה פחות מחודש.
(אנחנו קבוצת I.Q.R עבדנו על הרובוט לפחות כחצי שנה)

ועוד הפעם אני חושב שכל עיניין השחצנות של המורה מפגינות מידה של חשדנות.
ובלי לפגוע, הילדים שעבדו על הרובוט לא נראו לי מבינים גדולים במדור התיכנות......
אבל הם זכו כבר ואין מה לעשות..... :shock:
שי רייטן

אולי

הודעהעל ידי dealler » א' מרץ 23, 2003 2:26 pm

שלום רב לאנשי הפורום

ההצעה של שחר מאוד טובה רק הבעיה שהוא לא ממש הזכיר שזה מזיק גם לבני אדם
(כדוגמאת התחרות במפר דרס מספר לא מועט של רגלים ועוד איבירם חיונים בגוף)
חוץ מזה הרובוט כשיר לניסיון

ההצעה שלבחון את התלמידים לפני כול תחרות זו הצעה טובה רק יש בעיה קטנה מאוד
אירגון התחרות היה על הפנים כוונה היו צריכים למדוד את הרובוטים במידות כמו בחוקים לבדוק שהם תקינים אבל אף שנה לא עושים זאת
אז האם נראה לכם שהם יבדקו את רמת הידע של התלמידים ? (שאלה למחשבה)

לכן לפני כול תחרות מספר אחראים צריכים לגשת ולתחקר את התלמידים (מתי שהמורה לא שם) ובמידה שנתגלה שהמורה עשה את הכול לפסול את הקבוצה מידית
(או שפשוט לתת לבמפר לדרוס את הרובוט כמה פעמים - אפשר אולי לפתוח תחרות קרבות רובוטים מי שמנצח את במפר טס לארה"ב)

אז לסיכום צריך להיות פיקוח על הנושא ביתר קפדנות

אז עד הפעם הבאה
שלכם
dealler
סמל אישי של המשתמש
dealler
חבר פורום
חבר פורום

שלום לחברי הפורום, אני מקבוצת Casanova

הודעהעל ידי Dudenland » א' מרץ 23, 2003 4:28 pm

לא הייתי בתחרויות קודמות, ככה שאין לי מושג מה הלך בשנה שעברה, אבל התחרות השנה הייתה חובבנית כמו שרק ישראלים יכולים לעשות.

השופטים שלא ידעו בכלל את החוקים, חלקם היו נחמדים מדי, וחלקם היו חארות.
אני עבדתי בערך עד שעה 4 בלילה (קצת לפני), והרובוט שלי פשוט עשה ריצות מושלמות. בדקתי ומדדתי, ועשיתי תוצאות יותר טובות משל שרגא, ולא במקרה (בערך 30 פעמים, ואני ממש לא מגזים). פתאום בבוקר, באים ומכבים לנו את האור, והרובוט יצא מדעתו. בעיקר בגלל החיישנים שמגלים את הפס הלבן, ואל תשכחו שהרובוט שלנו זה לגו, ולמי שעדיין לא יודע, לגו זה חרא אחד גדול, בייחוד כשמדובר באמינות. אני לא רוצה להתבכיין לשופטים או משהו כזה, כי בכל מקרה אנחנו טסים (גם כשהורידו אותנו לשלישי) :lol: אבל עם קצת הוגנות, היינו גם ראשונים.

בקשר לרובוט שרגא. כשעבדתי בלילה, הם עבדו באותה זירה שאני עבדתי, ומה שראיתי היה כזה דבר: חבורה של טמבלים שרק הורסים לעצמם את הרובוט (מפריעים לו בכוונה בריצות שהוא עושה, בועטים בו וכו'), ואז המורה שלהם צועק עליהם, וממשיך לעבוד. מכל הקבוצה הזו, לא היה אחד שהייתי בכלל חושב שהוא מבין איך הרובוט שלו עובד. אני ראיתי במו עיני שהרובוט הזה זה הרובוט של המורה. בתחרות עצמה, הוא אף הניח את הרובוט והפעיל לו את החיישנים וכו'.
זה לא שיש לי התנגדות לרובוט הזה, רק מעצבן אותי שהם התחרו בתחרות של ה"על-יסודי", כבעצם הם היו אמורים להיות ב-Expert או Senior, ומנצלים את התרומה שמוענקת לתלמידים, כדי להשתתף בתחרות בארה"ב.

בקשר לתיכנות. אני הוא זה שתיכנתתי את Casanova ורק אני !!!
כל מי שחושב שהמורה שלנו (חיים דריבין) תיכנת לנו, טועה בגדול. אל תשכחו שמשגב שלחו 6 רובוטים, ואתם בוודאי לא חושבים שהוא תיכנת את כולם. הדבר היחיד שהוא עזר לנו, זה עם החיישנים. התוכנה שמתוכנתת ב-Casanova היא אך ורק פרי דמיוני, ולא של אף אחד אחר, ואני ממש לא מוכן שמישהו יקח את הזכות הזאת ממני, במיוחד שאני עשיתי את זה לבד לגמרי, בלי שום עזרה.

בכל מקרה, אני יודע שאת העבודה שלי אני עשיתי, ואחרי התחרות, שראיתי רובוטים עם כל כך הרבה חיישנים שאני רק יכולתי לחלום עליהם (במיוחד המצפן שהיה לשרגא), בגלל ש-Casanova עשוי מלגו (רק 3 חיישני מרחק, כי אי-אפשר להכניס עוד חיישנים לבקר של לגו), אני יכול בהחלט להיות גאה ברובוט ובתוכנה שלו, ואני בהחלט חושב שהגעתי למקום שאליו הגעתי בזכות.

הרובוט החכם ניצח את הרובוט העשיר !!!

*תודות ל-IQR שטסים איתנו לארה"ב !!!
תאחלו לנו הצלחה בארה"ב... שם נקרע לשרגא ת'צורה...
בכל כלל יש יוצא מן הכלל, כי אחרת, זה לא היה כלל...
Dudenland
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי השחר העולה » א' מרץ 23, 2003 7:04 pm

רק דיר באלאק מי שיפריע לי ב JCC בארה"ב ידרס.
אויייש איזה יופי של ויכוח
"אני הכי טוב"
"לא! אני הכי טוב"
"אתה רמאי"
"אתה בננה"
"אתה תות בננה"
"על מה אנחנו מדברים?"
"לא יודע "
"טוב נו"

תמשיכו להתווכח, אתם תגיעו להרבה מאד ככה....
בצחוק רב עליכם
ובשעשוע רב,
SHACHAR!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

אדון נכבד ממשגב,

הודעהעל ידי השחור » ג' מרץ 25, 2003 5:37 pm

אתה אמרת,

טוב,,תסלח לי אבל זו היתה אחת הערות המטופשות ביותר ששמעתי בפורום הזה.
רובוטיקה הוא תחום מקצועי ו'הזירה' (כינוי למבוך בתיכון שלי [תיכון היובל]) לא מיועדת לקרב רחוב בין eastside ל - westside.
בנוסף לכך, הרובוט שלי בטח לא עני והוא עמוס בחיישנים רבים למיניהם (למעשה 8 IR 3 אולטרה סוניים, 2 UV ו 2 פס לבן)
אבל הרובוט שלי שחור!!! (בנשמה לפחות, הוא שקוף במציאות)
ומתנשא למידות של 25,24,19 ובתחרות בארה"ב הוא יקסח לך את הצורה למרות שבארצית הוא לא התחרה בכלל :!:
אז חכה חכה
:twisted: :twisted: :twisted:
נ.ב.

אני מצפה לתמיכה נרחבת מבעלי הרובוטים הגדולים והמחויישנים (תלמידי אלי לדורותיהם)
pid זה טוב ליהודים
השחור
חבר פורום
חבר פורום

Re: אדון נכבד ממשגב,

הודעהעל ידי Daniel-Orion » ג' מרץ 25, 2003 6:01 pm

השחור כתב:אתה אמרת,

טוב,,תסלח לי אבל זו היתה אחת הערות המטופשות ביותר ששמעתי בפורום הזה.
רובוטיקה הוא תחום מקצועי ו'הזירה' (כינוי למבוך בתיכון שלי [תיכון היובל]) לא מיועדת לקרב רחוב בין eastside ל - westside.
בנוסף לכך, הרובוט שלי בטח לא עני והוא עמוס בחיישנים רבים למיניהם (למעשה 8 IR 3 אולטרה סוניים, 2 UV ו 2 פס לבן)
אבל הרובוט שלי שחור!!! (בנשמה לפחות, הוא שקוף במציאות)
ומתנשא למידות של 25,24,19 ובתחרות בארה"ב הוא יקסח לך את הצורה למרות שבארצית הוא לא התחרה בכלל :!:
אז חכה חכה
:twisted: :twisted: :twisted:
נ.ב.

אני מצפה לתמיכה נרחבת מבעלי הרובוטים הגדולים והמחויישנים (תלמידי אלי לדורותיהם)

הרובוט שלך עושה את כל הבונוסים שאתה מדבר כבר?
Don't let school interfere with your education
סמל אישי של המשתמש
Daniel-Orion
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי השחר העולה » ג' מרץ 25, 2003 6:11 pm

דניאל, אל תדבר יותר מידי. הגדולה של ארז - המתכנת שלך, זה לקבל משהו שבנוי בצורה, איך להגיד... עדיף שאני לא אומר, ולעשות מזה משהו ממש טוב.
ארז לקח משהו שהוא לא בדיוק פאר היצירה ועשה מזה אחלה רובוט.
וזה ארז עשה את התוכנה שעושה את הבונוסים, אז אתה תכנתת רובוט שעושה את הבונוסים שאתה מדבר ככה?
תשובה: לא. ארז עשה את זה.
במפי
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הבא

חזור אל רובונר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 11 אורחים