הרובוט שרגא

פורום הדן בנושא תחרות הרובונר

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

Re: קבוצת שרגא

הודעהעל ידי Daniel-Orion » א' מרץ 30, 2003 10:33 am

אריאל מזרחי כתב:כאב לנו מאוד מאוד לקרוא את ההשמצות על הקבוצה שלנו. אנו מצהירים בזה שכל התוכנה כולה מהאות הראשונה ועד לאות האחרונה( כ 2900 שורות תוכנה בשפת C51 ) כל כולה נכתבה על ידי התלמידים חברי הקבוצה אלכסיי זולונדז ואלכס קולאקובסקי. אגב המורה שלנו יודע רק אסמבלר ואינו מבין ב C. אנו מציעים שבוחן אובייקטיבי יבחן ויבדוק זאת. אנו דורשים את ההתנצלות שלכם על הוצאת הדיבה. לגבי החומרה. הדבר היחידי שהמורה עשה זה לחתוך עם ג'קסון את חתיכות העץ. לגבי האלקטרוניקה , במקום לקנות כרטיס בקרה מוכן המורה הציע שנבנה את כל האלקטרוניקה לבד. אנו מצהירים שכל האלקטרוניקה נבנתה על ידי התלמידים חברי הקבוצה רועי קריאף ומיכאל קמיאקרוב ואריאל מזרחי. זה הרובוט היחידי שבנוי מעבודת יד שלנו ותוכנת כל כולו על ידינו. ממש כואב לנו הקנאה. נכון שבליל התחרות בגלל שהביאו מחשבים צמוד למבוך המצפן שלנו 'השתגע' ואנחנו הגענו לכלל ייאוש. וכאן המורה שלנו לא וויתר ודרש מאתנו להתמודד עם הבעיות.
אנו שוקלים לפנות לערכאות על 'הוצאת דיבה'! אנו לא רק מציעים אלא דורשים שמומחה אובייקטיבי שאתם תבחרו יבחן אותנו המינימום ש אנו דורשים זו פשוט התנצלות.

הדרישה שלכם למומחה אובייקטיבי איחרה את מועדה, באותה תקופה מאז התחרות כבר יכולתם לתאם הרבה ביחד וגם קשה לי להאמין שמישהו שיודע אסמבלי לא יוכל תוך זמן פעוט בלבד לתכנת בC, חוצמזה ששמעתי גרסאות אחרות על המורה שלכם ממישהו בביה"ס שלכם שאמר לי שהוא יודע רק COBOL פתאום אני שומע גם שהוא יודע רק ASSEMBLY, כל הקטע הזה באמת מסריח, מה שכן רציתי לאמר זה למה אף-אחד לא התלונן בנושא לפני שהרובוט ניצח וכל התלונות הגיעו אחר-כך?
Don't let school interfere with your education
סמל אישי של המשתמש
Daniel-Orion
משתמש ותיק
משתמש ותיק

קבוצת שרגא

הודעהעל ידי מוטי מאיר » א' מרץ 30, 2003 10:44 am

אני המורה המנחה של קבוצת שרגא. נכון שמאוד רציתי שהקבוצה שלנו תנצח ( כמו כל האחרים) אך,אילו ידעתי שאלה יהיו התגובות של החברים אולי לא הייתי נכנס לעסק הזה בכלל. ממש כואב לקרוא את ההשמצות. אתחיל עם העובדות. א. בשנה שעברה הקבוצות שהנחיתי זכו במקום החמישי והתשיעי ולא הראשון. ב. הרבוט 'שרגא' תוכנת בשפת C51 . שפה שאני לא שולט בה (אני מתכנת באסמבלר). התלמידים הם ורק הם כתבו את כל התוכנה. באמת שאין לי אפילו מושג מה הם הפונקציות שהתלמידים כתבו. לאורך כל הדרך ההתערבות שלי הייתה ברמה האסטרטגית בלבד. כמו: הרובוט לא מסתובב כראוי. הכניסה שלו לחדר עקומה. המוומחיות שלי היא בתחום האלקטרוניקה והם קיבלו ממני ייעוץ בנושא החומרה. כל המעגלים נלמדו ונבנו על ידי התלמידים. חלק מהמעגלים אני תכננתי ולימדתי אותם והם בנו וחלק אחר הם חיפשו מעגלים ורכיבים באינטרנט. אני משוכנע שהם אחת מהקבוצות הבודדות שבנו ותכנתו את כל הרובוט לגמרי לבד. (מטעמי בטיחות אני חתכתי את העץ ממנו נבנה הרובוט). בליל התחרות המצפן לא פעל בגלל שטפים מגנטיים שהיו קרוב למבוך. התלמידים שלי לא הצליחו להתגבר על הבעיה היו חסרי אונים ונכנסו לאפטיה. כאב לי לראות איך עבודה של חצי שנה הולכת לאיבוד רציתי לעזור להם ולא הצלחתי. רק בבוקר כאשר הזיזו את כל המחשבים והספקים מהמבוך המצפן שוב ה גיב כנדרש והרובוט חזר להתנהג כראוי.
ייתכן בהחלט שבתחרות היו רובוטים טובים יותר. אך כנראה שייש גם מרכיב של מזל.. בכל מקרה הרובוט 'שרגא' נבנה כולו ע"י התלמידים ותוכנת על ידם בלבד!!!
אני בהחלט מסכים שעל מנת למנוע תחרות בין 'מהנדסים' צריך לבנות מנגנון שיבדוק האם התלמידים בונים לבד ומתכנתים לבד את הרובוט. לגבי 'שרגא' אני מזמין כל מורה ו/או תלמיד המעוניין בכך לשוחח/לבחון את התלמידים. ואם יתברר שכל האמור לעיל נכון אז שפשוט יתנצלו. חבל מאוד מאוד שהתחרות מביאה לקנאה , הוצאת דיבה, וגישה אנטי שכזו
אנחנו בערב פסח וההודעות בפורום מזכירות לי לצערי הרב את 'עלילות הדם' ...
מוטי מאיר

...

הודעהעל ידי Daniel-Orion » א' מרץ 30, 2003 11:26 am

שלום לך,
אני הילד הבלונדיני עם השער הארוך שדיבר איתך בלילה שלפני התחרות (בסביבות 4:00)
מה שכן כשראיתי אותך מריץ את הרובוט בלילה שלפני התחרות בעוד הצוות שלך רק הסתכל, מי ממש תכנת לא כל-כך ראיתי, אבל עוד דוגמא שמסבירה על המעורבות שלך היא הידע שלך כיצד הרובוט שלך עשה את פונקציית הרהיטים,
ולמשל בהרצה שעשיתם לדוגמא לערוץ 2 אתה היחיד שעלה על זה שהכנף שהמאוורר תסתיר ל UV אם תלמידי הקבוצה שלך לא יכולים לעלות על זה לבד אז זה מסביר הרבה דברים, גם איך שהסברת לו בדיוק איך עובד הפס לבן כאשר הרובוט יצא מהחדר ואיך הרובוט מתיישר על פס לבן, לכן כל הדברים האלה גורמים לי לתמוהה עד כמה המעורבות שלך ברובוט קיימת.

דניאל - Orion.
סמל אישי של המשתמש
Daniel-Orion
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי BroitMAN » א' מרץ 30, 2003 4:40 pm

נתחיל מכך שגם אני צפיתי במספר הרצות אימון שלכם,
אז ככה, ממה שאני ראיתי זה הלך ככה,
אתה הבאת את הרובוט, אתה התחלת אותו, אתה עצרת אותו וכל התלמידים שילבו ידיים והסתכלו
עכשיו ככה זה לא היה אולי נראה כל כך תמוהה אלה עם מה שדניאל אמר לא היה נכון.

שהרובוט נסע ונתקע באחת הריצות בקיר התגובה, אני ראיתי אותך מסביר להם מה הבעיה
מי תיקן את זה, או מי סידר אני לא יודע
אבל מה שכן, לא ראיתי אף אחד שמציג איזשהו ידע כדי לפתור את הבעיה

בכל מקרה כל הכבוד לכם.
מאחל לכם בהצלחה אם תסעו לארה"ב
שם תהיה תחרות קשה יותר!
BroitMAN
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי hmpf » א' מרץ 30, 2003 4:41 pm

לא קצת הגזמנו? 'עלילות הדם'?
סמל אישי של המשתמש
hmpf
משתמש חדש
משתמש חדש

...

הודעהעל ידי Daniel-Orion » א' מרץ 30, 2003 5:18 pm

תשמע, יכול ליהות שכל הקטע הזה הוא צירוף מקרים שיצא נגדכם, אבל לי קשה להאמין לזה במיוחד אחרי מה שאני ראיתי. וכל הקטע של הויכוח הזה עכשיו הוא ממש לא הכרחי וזה לא הולך לשנות את תוצאות התחרות, הריב הוא סתם בשביל העקרון, ובשביל להסיק מסקנות.
סמל אישי של המשתמש
Daniel-Orion
משתמש ותיק
משתמש ותיק

שרגא נבנה ותוכנת על ידי התלמידים.

הודעהעל ידי מוטי מאיר » א' מרץ 30, 2003 7:09 pm

אני המורה של תלמידי קבוצת 'שרגא'. התלמידים הפנו את תשומת לבי לפורום. לצערי נכתבו בפורום השמצות שקריות שהם מבחינה משפטית פשוט 'הוצאת דיבה'.
א. הרובוט 'שרגא' נבנה השנה והוא לא השתתף בתחרות בשנה שעברה.
ב. התלמידים הם ורק הם בלבד כתבו את כל התוכנה בשפת C51 . אני מורה לאלקטרוניקה ואנני יודע לתכנת ב C.
ג. הרובוט נבנה במשך כ 6 חודשים ולא שבוע!. הרובוט הייה מוכן כבר כחודש לפני התחרות. התלמידים אמנם ניסו בתור גימיק ובניגוד לדעתי לבנות רובוט נוסף כשבוע לפני התחרות אך כמובן שהוא לא עבד וגם לא השתתף בתחרות.
ד. כל האלקטרוניקה נבנתה ע"י התלמידים בלבד. ע"מ לחסוך בכסף יזמתי את בניית כרטיס הבקרה מרכיבים בדידים. (עלות של 50$ לעומת 350-650 $).אולם התלמידים למדו את הכרטיס וחיווטו אותו לבד. הם מכירים כל רכיב ורכיב. בנוסף שהם יזמו הוספת מעגלים פרי רוחם. אני בטוח שאין עוד תלמידים ששולטים בנבכי כרטיס הבקרה כמו קבוצת 'שרגא'.

אני מזמין כל מורה ו/או תלמיד לשוחח או לבחון את התלמידים ולהיווכח שהם בנו את הכל לבד.

נראה לי שהרושם המוטעה נוצר משום שהיגענו לתחרות רק ב 10 בערב (אנחנו ירושלמים ויום רביעי הייה פורים בירושלים) . להפתעת התלמידים הרובוט לא פעל כנדרש. ה 'מצפן' 'השתגע' הם ניסו להחליף מצפן וזה לא עזר ואז הם פשוט נלחצו ואחר כך התיאשו ונכנסו לאפטיה בתחושה שכל העבודה הלכה לטמיון. בשלב זה ניסיתי מאוד לעזור להם ולדרבן אותם. ואני מודה שלא הצלחתי. התברר שהמחשבים שהוצמדו מסביב למבוך יצרו שטף מגנטי ששיבש את פעולת המצפן. רק בבוקר כאשר מסביב למבוך לא היו מחשבים הרובוט שוב פעל כנדרש.

אני לא מבין איך אפשר להעליל עלילות מבלי לבדוק ולאמת את הדברים. אני דורש שהאנשים פשוט יתנצלו על ה 'עלילה'. יש דרך מאוד פשוטה לבדוק האם הרובוט היא העבודה של התלמידים או של המורה. פשוט להתקשר למכללת אורט חרמץ בגבעת רם בירושלים ולבוא ולשוחח עם התלמידים ולבחון אותם.
אודה לך אם תבליט את תגובתי זו.
מוטי מאיר
משתמש חדש
משתמש חדש

שיוכיחו את עצמם

הודעהעל ידי dealler » א' מרץ 30, 2003 7:18 pm

שלום לחברי הפורום

עלילות הדם אשר מתרחשות כאן מאוד מדאיגות
אם אתם רוצים באמת מסקנות בין אם המורה עשה הכול או לא תראו בתחרות העולמית שם זה לא משנה מי עוזר למי שם זה מי הרובוט הכי טוב עובד

אז תקשיב דניאל אם אתה רוצה הוכחות תנסה בתחרות העולמית עכשיו אין זו דרך להתווכח על ראיות לא מבוססות כמו מה הם עשו ב24 שעות שלפני התחרות

ובקשר למוטי אני מאחל לכם הרבה מזל (תזדקקו לזה שם) ותביאו את המקום הראשון
כבוד למדינת ישראל הקטנה (ועוד אומרים שאני לא ציוני)

אז שלכם עד מחר
dealler
GOD IS REAL UNLESS IS DECLARE INTEGER
סמל אישי של המשתמש
dealler
חבר פורום
חבר פורום

Re: שרגא נבנה ותוכנת על ידי התלמידים.

הודעהעל ידי Daniel-Orion » א' מרץ 30, 2003 7:29 pm

מוטי מאיר כתב:אני המורה של תלמידי קבוצת 'שרגא'. התלמידים הפנו את תשומת לבי לפורום. לצערי נכתבו בפורום השמצות שקריות שהם מבחינה משפטית פשוט 'הוצאת דיבה'.
א. הרובוט 'שרגא' נבנה השנה והוא לא השתתף בתחרות בשנה שעברה.
ב. התלמידים הם ורק הם בלבד כתבו את כל התוכנה בשפת C51 . אני מורה לאלקטרוניקה ואנני יודע לתכנת ב C.
ג. הרובוט נבנה במשך כ 6 חודשים ולא שבוע!. הרובוט הייה מוכן כבר כחודש לפני התחרות. התלמידים אמנם ניסו בתור גימיק ובניגוד לדעתי לבנות רובוט נוסף כשבוע לפני התחרות אך כמובן שהוא לא עבד וגם לא השתתף בתחרות.
ד. כל האלקטרוניקה נבנתה ע"י התלמידים בלבד. ע"מ לחסוך בכסף יזמתי את בניית כרטיס הבקרה מרכיבים בדידים. (עלות של 50$ לעומת 350-650 $).אולם התלמידים למדו את הכרטיס וחיווטו אותו לבד. הם מכירים כל רכיב ורכיב. בנוסף שהם יזמו הוספת מעגלים פרי רוחם. אני בטוח שאין עוד תלמידים ששולטים בנבכי כרטיס הבקרה כמו קבוצת 'שרגא'.

אני מזמין כל מורה ו/או תלמיד לשוחח או לבחון את התלמידים ולהיווכח שהם בנו את הכל לבד.

נראה לי שהרושם המוטעה נוצר משום שהיגענו לתחרות רק ב 10 בערב (אנחנו ירושלמים ויום רביעי הייה פורים בירושלים) . להפתעת התלמידים הרובוט לא פעל כנדרש. ה 'מצפן' 'השתגע' הם ניסו להחליף מצפן וזה לא עזר ואז הם פשוט נלחצו ואחר כך התיאשו ונכנסו לאפטיה בתחושה שכל העבודה הלכה לטמיון. בשלב זה ניסיתי מאוד לעזור להם ולדרבן אותם. ואני מודה שלא הצלחתי. התברר שהמחשבים שהוצמדו מסביב למבוך יצרו שטף מגנטי ששיבש את פעולת המצפן. רק בבוקר כאשר מסביב למבוך לא היו מחשבים הרובוט שוב פעל כנדרש.

אני לא מבין איך אפשר להעליל עלילות מבלי לבדוק ולאמת את הדברים. אני דורש שהאנשים פשוט יתנצלו על ה 'עלילה'. יש דרך מאוד פשוטה לבדוק האם הרובוט היא העבודה של התלמידים או של המורה. פשוט להתקשר למכללת אורט חרמץ בגבעת רם בירושלים ולבוא ולשוחח עם התלמידים ולבחון אותם.
אודה לך אם תבליט את תגובתי זו.

אני אף-פעם לא אמרתי שאני בטוח בזה 100% אני פשוט קיבלתי את הרושם ועדיין מעלה חשד, כל מה שאמרתי בהודעותיי למעלה זה נכון, ואתה יודע את זה, נכון שזה לא הוכחות חותכות ונכון שזה יכול גם להגיד דברים אחרים אבל מהרושם ששאתה יצרת המעורבות שלך הייתה גבוהה וכמו שכבר רשמתי, יכול ליהות שכל זה צירוף מקרים נגדכם אבל אני לא חושב כך, אתם הרצתם איתנו בזירה את הרובוט ואני דיברתי איתך והתלמידים שלך לא עשו רושם של מעורבים כמו שאתה עשית, זה כל מה שיש לי להגיד, ומזה אני הסקתי מסקנות, ואני עדיין לא בטוח ב100% שזה באמת מה שקרה אני פשוט העלתי את החשד.

דניאל - Orion.
סמל אישי של המשתמש
Daniel-Orion
משתמש ותיק
משתמש ותיק

Re: שיוכיחו את עצמם

הודעהעל ידי אורח » א' מרץ 30, 2003 8:38 pm

dealler כתב:שלום לחברי הפורום

עלילות הדם אשר מתרחשות כאן מאוד מדאיגות
אם אתם רוצים באמת מסקנות בין אם המורה עשה הכול או לא תראו בתחרות העולמית שם זה לא משנה מי עוזר למי שם זה מי הרובוט הכי טוב עובד

אז תקשיב דניאל אם אתה רוצה הוכחות תנסה בתחרות העולמית עכשיו אין זו דרך להתווכח על ראיות לא מבוססות כמו מה הם עשו ב24 שעות שלפני התחרות

ובקשר למוטי אני מאחל לכם הרבה מזל (תזדקקו לזה שם) ותביאו את המקום הראשון
כבוד למדינת ישראל הקטנה (ועוד אומרים שאני לא ציוני)

אז שלכם עד מחר
dealler

"תראו בתחרות העולמית שם זה לא משנה מי עוזר למי שם זה מי הרובוט הכי טוב עובד"
אתה בטוח?
כי בחוקים של התחרות העולמית דווקא כתוב משהו שונה:

27. ADULT HELP
The division structure was created to make the event more fun for students, but at the same time we realize that we are opening another entire area of possible conflict and problems. The problem occurs with a Robot submitted by a group consisting of people both in and out of school.

An easy case might be one in which a microprocessor controlled, stepper motor driven Robot using modulated IR sensing with the programming written in C++ is submitted by a 2nd grader whose father just happens to work for NASA. This Robot would probably end up in the Senior division.

In general, a Robot created by a group of 6th and 7th grade students with an adult teacher advisor, would probably be entered into the Junior division since it is our experience that the students really do build and program the Robots themselves. We don’t care who helps a team of college students since they will be in the Senior division which is open to anyone. However, the Robot entries in the Junior and High School divisions are supposed to be actually created by the students themselves. This does not mean that the students have to do everything, i.e., mechanics, hardware, electronics, software completely on their own. But on the other hand, we would not like to see a teacher spending hours upon hours writing and debugging a student's software. Adults helping are OK; adults taking over are not.

As far as the students are concerned the goal of the contest should be education and not necessarily winning. We know that the students desperately want to win, but the adults should let them compete (win or lose) on their own. This contest is pretty much on the honor system, but we expect that the student contestants are primarily responsible for the creation of their Robots. If we find any case to the contrary, they will be assigned to a more appropriate division. We will try to be very fair, and as in everything else, the decision of the Contest Judging Committee is final.
אורח

...

הודעהעל ידי Daniel-Orion » א' מרץ 30, 2003 8:43 pm

לא נראה לי שלזה הוא התכוון
סמל אישי של המשתמש
Daniel-Orion
משתמש ותיק
משתמש ותיק

לדניאל

הודעהעל ידי מוטי מאיר » א' מרץ 30, 2003 8:48 pm

דניאל אני מסכים שהיתה לי מעורבות ברמה האסטרטגית . כמו הרובוט לא מסתובב כמו שצריך לא נכנס לחדר ישר ועוד הערות של 'מנחה'. האם אתה או כל אחד אחר בתחרות ראה אותי יושב ולו פעם אחת מול המחשב ומתכנת את הרובוט? . אני מצהיר שוב ושוב שכל התוכנה כולה נכתבה על ידי התלמידים (ליתר דיוק 2 תלמידים מתוך ה 5 שבצוות). מה שמאוד מעליב ופוגע שממשיכים לכתוב שבעצם אני משקר ואני ממש מבקש בואו תבחנו את התלמידים! הרי מדובר בלמעלה מ 2000 (אלפיים) שורות בקוד C .ואני טוען שהם כתבו הכל הכל הכל לבד לבד לבד!!!!! אדרבה תבחרו אקראית איזה שורה בתוכנה שאתם רוצים ותשאלו. בואו נהיהה מעשיים מחר יום ב' נהיה במעבדה שלנו חדר 336 במכללת אורט ג.רם.אתם באמת מוזמנים לתחקר אותם (על מנת למנוע סתם הטרדות אפשר לקבל את הנייד שלי אצל אלי קולברג). אולי שאלי קולברג יבוא? לעזאזעל! איך אנחנו מורידים את העלילה הזו? אנא בואו תתחקרו אותם ובלי נוכחותי.
באמת צר לי מאוד על מה שקורה. הרי אתם מוגדרים כ 'איכות' של תלמידים. הייה מתאים שתנסו לבדוק (כולל בתחרות עצמה) לפני שחורצים דין.
אני באמת מבקש ודורש שיבדקו האם הרובוט נבנה על ידי התלמידים כדי להפסיק את העלילה!
מוטי מאיר
משתמש חדש
משתמש חדש

Re: לדניאל

הודעהעל ידי Daniel-Orion » א' מרץ 30, 2003 9:03 pm

מוטי מאיר כתב:דניאל אני מסכים שהיתה לי מעורבות ברמה האסטרטגית . כמו הרובוט לא מסתובב כמו שצריך לא נכנס לחדר ישר ועוד הערות של 'מנחה'. האם אתה או כל אחד אחר בתחרות ראה אותי יושב ולו פעם אחת מול המחשב ומתכנת את הרובוט? . אני מצהיר שוב ושוב שכל התוכנה כולה נכתבה על ידי התלמידים (ליתר דיוק 2 תלמידים מתוך ה 5 שבצוות). מה שמאוד מעליב ופוגע שממשיכים לכתוב שבעצם אני משקר ואני ממש מבקש בואו תבחנו את התלמידים! הרי מדובר בלמעלה מ 2000 (אלפיים) שורות בקוד C .ואני טוען שהם כתבו הכל הכל הכל לבד לבד לבד!!!!! אדרבה תבחרו אקראית איזה שורה בתוכנה שאתם רוצים ותשאלו. בואו נהיהה מעשיים מחר יום ב' נהיה במעבדה שלנו חדר 336 במכללת אורט ג.רם.אתם באמת מוזמנים לתחקר אותם (על מנת למנוע סתם הטרדות אפשר לקבל את הנייד שלי אצל אלי קולברג). אולי שאלי קולברג יבוא? לעזאזעל! איך אנחנו מורידים את העלילה הזו? אנא בואו תתחקרו אותם ובלי נוכחותי.
באמת צר לי מאוד על מה שקורה. הרי אתם מוגדרים כ 'איכות' של תלמידים. הייה מתאים שתנסו לבדוק (כולל בתחרות עצמה) לפני שחורצים דין.
אני באמת מבקש ודורש שיבדקו האם הרובוט נבנה על ידי התלמידים כדי להפסיק את העלילה!

קודם כל נגיד שקבוצה אחרת שבה היו חושדים שהמורה בנה את הרובוט, ובאמת היו חוקרים אותם אז אתה מסכים איתי שתוך שבוע כבר כל הקבוצה הייתה מודעת לכל מה שהולך ברובוט כדי לכסות את עצמם לכן אינני יודע עד כמה תחקור יהיה יעיל למרות שהייתי שמח לבוא אם לא הייתי נמצא בר"ג. וחוצמזה שאם הייתי בא אני חושב שהמנחה שלי (אלי) היה הורג אותי.
סמל אישי של המשתמש
Daniel-Orion
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי RaKoLoDo » ג' אפריל 01, 2003 4:13 pm

הרובוט נבנה במשך כ 6 חודשים ולא שבוע!. הרובוט הייה מוכן כבר כחודש לפני התחרות. התלמידים אמנם ניסו בתור גימיק ובניגוד לדעתי לבנות רובוט נוסף כשבוע לפני התחרות אך כמובן שהוא לא עבד וגם לא השתתף בתחרות.

שלום אני מקבוצת I.Q.R ואני פניתי אליך ביום הראשון של התחרות בזמן הרצת הרובוט ואתה אמרת לי שהרובוט הזה הוכן בשבוע......
וזה היה אותו הרובוט שהורץ בתחרות...
אז בבקשה ממך על תספר לי שזה גימיק של התלמידים.
[/quote]
תמונה
RaKoLoDo
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי אלי קולברג » ג' אפריל 01, 2003 10:31 pm

רבותי,

לדעתי העניין מוצה. מספר קבוצות הביעו דעות שלהם, המורה וחברי הקבוצה של הרובוט שרגא ענו תשובה. אין טעם להמשיך בויכוח. אני סומך על המורה (כמו גם על המורים האחרים לרובוטיקה) שהוא אדם אמין. זכותו של כל אחד לחשוב כרצונו ולהתבטא כרצונו (אגב, כל נושא התביעות המשפטיות אינו במקומו, אנו לא נאפשר סתימת פיות, גם אם דעותיו של מישהו לא מוצאות חן בעיני האחר, זכותו להתבטא, אפילו אם הוא טועה). יתכן ויהיו תלמידים או קבוצות שימשיכו לחשוב שנעשה כאן משהו לא תקין, זו זכותם. יחד עם זאת אין שום זכות לקבוצה מסוימת לבחון קבוצה אחרת. לכן לא אאפשר למישהו מהקבוצות שאותן אני מנחה ולעצמי לבחון מישהו מקבוצה אחרת. באופן אישי, כמי שמכיר את מוטי, אני סומך על דבריו ומקבלם כמות שהם.
בהזדמנות זו אני מאחל הצלחה לכל הקבוצות שנוסעות לתחרות בארה"ב.
סמל אישי של המשתמש
אלי קולברג
מורה

הקודםהבא

חזור אל רובונר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים