שרגא נבנה ותוכנת על ידי התלמידים.

פורום הדן בנושא תחרות הרובונר

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

שרגא נבנה ותוכנת על ידי התלמידים.

הודעהעל ידי מוטי מאיר » א' מרץ 30, 2003 7:02 pm

אני המורה של תלמידי קבוצת 'שרגא'. התלמידים הפנו את תשומת לבי לפורום. לצערי נכתבו בפורום השמצות שקריות שהם מבחינה משפטית פשוט 'הוצאת דיבה'.
א. הרובוט 'שרגא' נבנה השנה והוא לא השתתף בתחרות בשנה שעברה.
ב. התלמידים הם ורק הם בלבד כתבו את כל התוכנה בשפת C51 . אני מורה לאלקטרוניקה ואנני יודע לתכנת ב C.
ג. הרובוט נבנה במשך כ 6 חודשים ולא שבוע!. הרובוט הייה מוכן כבר כחודש לפני התחרות. התלמידים אמנם ניסו בתור גימיק ובניגוד לדעתי לבנות רובוט נוסף כשבוע לפני התחרות אך כמובן שהוא לא עבד וגם לא השתתף בפועל בתחרות.
ד. כל האלקטרוניקה נבנתה ע"י התלמידים בלבד. ע"מ לחסוך בכסף יזמתי את בניית כרטיס הבקרה מרכיבים בדידים. (עלות של 50$ לעומת 350-650 $).אולם התלמידים למדו את הכרטיס וחיווטו אותו לבד. הם מכירים כל רכיב ורכיב. בנוסף שהם יזמו הוספת מעגלים פרי רוחם. אני בטוח שאין עוד תלמידים ששולטים בנבכי כרטיס הבקרה כמו קבוצת 'שרגא'.

אני מזמין כל מורה ו/או תלמיד לשוחח או לבחון את התלמידים ולהיווכח שהם בנו את הכל לבד.

נראה לי שהרושם המוטעה נוצר משום שהיגענו לתחרות רק ב 10 בערב (אנחנו ירושלמים ויום רביעי הייה פורים בירושלים) . להפתעת התלמידים הרובוט לא פעל כנדרש. ה 'מצפן' 'השתגע' הם ניסו להחליף מצפן וזה לא עזר ואז הם פשוט נלחצו ואחר כך התיאשו ונכנסו לאפטיה בתחושה שכל העבודה הלכה לטמיון. בשלב זה ניסיתי מאוד לעזור להם ולדרבן אותם. ואני מודה שלא הצלחתי. התברר שהמחשבים שהוצמדו מסביב למבוך יצרו שטף מגנטי ששיבש את פעולת המצפן. רק בבוקר כאשר מסביב למבוך לא היו מחשבים הרובוט שוב פעל כנדרש.

אני לא מבין איך אפשר להעליל עלילות מבלי לבדוק ולאמת את הדברים. אני דורש שהאנשים פשוט יתנצלו על ה 'עלילה'. יש דרך מאוד פשוטה לבדוק האם הרובוט היא העבודה של התלמידים או של המורה. פשוט להתקשר למכללת אורט חרמץ בגבעת רם בירושלים ולבוא ולשוחח עם התלמידים ולבחון אותם.
אודה לך אם תבליט את תגובתי זו.
מוטי מאיר
משתמש חדש
משתמש חדש

שוב פעם אתה?

הודעהעל ידי עמרי » א' מרץ 30, 2003 9:38 pm

מה קרה? גם עכשיו אתה צריך להתערב? תן לתלמידים שלך להגיב, להיעלב, לתבוע אותנו, או מה שלא יהיה.
הם הרי יודעים יותר טווב מכולם איך הפורום עובד, לנבכי נבכיו, והם בטח גם תכננו אותו בעצמם וכל זה. אתה לא צריך שוב פעם לעשות הכל במקומם... :lol:
סמל אישי של המשתמש
עמרי
משתמש חדש
משתמש חדש

Re: שוב פעם אתה?

הודעהעל ידי Daniel-Orion » א' מרץ 30, 2003 10:15 pm

עמרי כתב:מה קרה? גם עכשיו אתה צריך להתערב? תן לתלמידים שלך להגיב, להיעלב, לתבוע אותנו, או מה שלא יהיה.
הם הרי יודעים יותר טווב מכולם איך הפורום עובד, לנבכי נבכיו, והם בטח גם תכננו אותו בעצמם וכל זה. אתה לא צריך שוב פעם לעשות הכל במקומם... :lol:

התגובה שלך לא לעניין
Don't let school interfere with your education
סמל אישי של המשתמש
Daniel-Orion
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי עמרי » ב' מרץ 31, 2003 12:09 am

אני מבקש סליחה. :?
סמל אישי של המשתמש
עמרי
משתמש חדש
משתמש חדש

הזמנה אישית

הודעהעל ידי מוטי מאיר » ב' מרץ 31, 2003 1:58 pm

התלמידים שלי עסוקים בהכנות לנסיעה לארה"ב ובתכנות הרובוט בניסיון למצוא עוד באגים. הם מראש החליטו שלא להתייחס להשמצות (נדמה לי שאריאל מזרחי כן הגיב) . לי יש זמן להגיב. בהנחה שאתה רוצה להגיע לחקר האמת אני מזמין אותך (על דעת הקבוצה) לבוא ולבקר אצלנו מעבדה 336 במכללת אורט גבעת רם טלפון 02-6754649 . להיות עם התלמידים בלא נוכחותי. להטיל עליהם מטלות של ביצועים, לשמוע מהם כיצד הם תכנתו בקיצור מה שבא לך על מנת לוודא שזו עבודה שלהם. בכנות נשמח לארח אותך.
מוטי מאיר
משתמש חדש
משתמש חדש

Re: הזמנה אישית

הודעהעל ידי Daniel-Orion » ב' מרץ 31, 2003 6:04 pm

מוטי מאיר כתב:התלמידים שלי עסוקים בהכנות לנסיעה לארה"ב ובתכנות הרובוט בניסיון למצוא עוד באגים. הם מראש החליטו שלא להתייחס להשמצות (נדמה לי שאריאל מזרחי כן הגיב) . לי יש זמן להגיב. בהנחה שאתה רוצה להגיע לחקר האמת אני מזמין אותך (על דעת הקבוצה) לבוא ולבקר אצלנו מעבדה 336 במכללת אורט גבעת רם טלפון 02-6754649 . להיות עם התלמידים בלא נוכחותי. להטיל עליהם מטלות של ביצועים, לשמוע מהם כיצד הם תכנתו בקיצור מה שבא לך על מנת לוודא שזו עבודה שלהם. בכנות נשמח לארח אותך.

אני חושב שכבר מיצינו את הקטע שאף-אחד לא יבוא אליכם, רשמתי לך כבר את הסיבה, הבחור הזה "עמרי" סתם מנסה לחמם את העיניינים. לא כדאי להתייחס לזה.
Don't let school interfere with your education
סמל אישי של המשתמש
Daniel-Orion
משתמש ותיק
משתמש ותיק

חזור אל רובונר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים