צריך תחליף לפיירו

פורום הדן בנושא תחרות הרובונר

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

הודעהעל ידי השחר העולה » ש' מאי 31, 2003 10:33 pm

בוא נגיד משהו כזה. בוא נגיד שאני אסיים את הלימודים יקח לי כמה חודשים נגיד לתכנן מעגל לחישן כזה ככה שזה יעבוד טוב (זה בטח ילך לי פחות טוב מלאלי...). אבל את המכסה הכנתי ב - 20 שניות.
זה בדיוק אומר מה החשיבות של הדברים - האלק' תכלס זה מה שחשוב, המכסה זה סתם משהו כל כך לא חשוב, שלוקח 20 שניות לעשות אותו.... וגם זה מספיק. אבל זה לא מספיק לעשות על זה דיון...
www.robotica.co.il/movies/movies.php
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הודעהעל ידי shtroodel » ש' מאי 31, 2003 11:06 pm

אז אולי לא ראית את החיישן שלהם...

עזוב מכסה- להם לא היה מכסה אלא היתה מראה מסביב לקולט (כזו שפרקו מפנס קטן כזה) מה שאני אמרתי זה שכזו מראה כן משנה את התוצאה תכלס כי איתה צריך כמות אור קטנה יותר (במקרה שלנו נר רחוק יותר) כדי להפעיל את החיישן.
כן זה משנה את המיקוד כי עם כזו מראה או בלי כזו מראה אתה יכול לשחק עם המרחק האופטימלי לאותה מראה או הכיוון המדוייק שאותו תקלוט.

לגביי זמני תכנון וייצור לעומת יעילות- שוב אולי אם במקום 20 שניות היית משקיע נגיד חצי שעה בלחשוב איך מסננים עוד יותר רעשים ואיך מוודאים שאור נכנס רק מקדימה ולצורך העניין אולי אפילו עובר דרך עדשה מרכזת או מראה כלשהיא אז גם מעגל פשוט יותר ואמין פחות היה מספיק.
Ein Volk, Ein Reich, Ein Frrrrr!
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

הודעהעל ידי עמרי » ש' מאי 31, 2003 11:51 pm

עזבו את העניין הטכני והמיותר
זו סתם התנצחות על מושגים, וכנראה היא לא מובילה לשום מקום
מה שיותר חשוב (לי, ובכלל) - איפה אני מוצא שרטוט של המעגל?
אני לא לומד עם אלי, ולא ממש בעניינים של כל הבתי-ספר שלכם
אז כשאתם מדברים על ה"מעגל חיישן פס-לבן של אלי", פשוט אין לי מושג במה מדובר
אולי תעלה שרטוט, או אפילו מספיק שתסביר פה - איך בונים את חיישן האש הזה?
תודה
סמל אישי של המשתמש
עמרי
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי השחר העולה » א' יוני 01, 2003 12:00 am

דבר 1 חשוב לי להבהיר שאני לא תיכוניסט תודה רבה. דבר שני , אנחנו לא נשים את זה פה , התכנון נעשה ע"י אלי, תבקש ממנו ישירות.
דבר שלישי,זה לא השטות הזאת "FLAME" ששמים בתוך איזה מכסה של פנס, ש"בונים" לכן אי אפשר להסביר פה מה לעשות כי זה כל כך הרבה דברים - שפשוט לא יכנסו פה. זה כמו שתנסה להסביר עכשיו איך לבנות רובוט מהחשמל מכניקה וכל התוכנה.

שחר
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

ל-Ghost

הודעהעל ידי אורן ~:-) » א' יוני 01, 2003 2:47 am

ל-Ghost
למה אורח? אתה מוזמן להירשם.

תגיד, מאיפה קניתם את הטרנזיסטור הפוטו אלקטרי?
האם זה NPN Phototransistor במקרה?
...I think I am, therefore I am. I think
סמל אישי של המשתמש
אורן ~:-)
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי DarkSide » א' יוני 01, 2003 11:58 am

שחר, אתה פעם אחרי פעם מנסה להוכיח לנו את הטענה שלך שמכניקה לא קשורה לביצועים של הרובוט. אז יופי, לך תבנה רובוט מקליפות בננה אבל עם תוכנה למופת.
חבל שכל שאר העולם לא מסכים איתך. וחבל ששאר העולם כן משקיע בבנייה ובמסביב של האלקטרוניקה.

רגישות של מצלמה נקבעת ע"י מה?
ע"י החיישן CCD שלה?
או ע"י העדשה שלה שמרכזת לך אור לפי הדרישות שלך?
אפשר אפילו להרכיב למצלמה מערכת מראות מגבירות אור.

בקיצור, הרגישות שלה נקבעת ע"י כ-ל המערכת: אלקטרוניקה + מכניקה.

אתה לא יכול להפריד.

ותפסיק לגרום לאנשים לרצות לבנות דברים מוגבלים רק בגלל שאתה מסרב להשקיע בבנייה.
קרה לכם פעם שהרובוט הרביץ לכם בגלל שהתוכנה שלכם דפוקה?
לא?
טוב, לא משנה...
סמל אישי של המשתמש
DarkSide
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי השחר העולה » א' יוני 01, 2003 12:27 pm

1 - העדשה משנה את מה שהתמונה רואה ולא מוסיפה או מורידה אור.
ועדשה מוסיפה אור? מה???
אני יודע טוב מאד כמה המסנן המכני עוזר וניסיתי כמה דברים לפני שעשיתי את זה, מה שאומר שכן השקעתי. אז בבקשה אל תלכלך וכי זה ממש מעצבן כי אני כן משקיע וממש אין לך מושג מה עושה אז שאין לך מושג גם אתה יכול לסתום קצת. הפעם ממש הגזמת.

וכמה שזה לא יפה להגיד, שאתה או אלון בכלל תרכיבו את המעגל הראשון שלכם , או לחילופין תתכננו מעגל ותבנו אותו והוא יעבוד תדברו איתי ותתווכחו איתי על אלק' ועל איך היא עובדת.
כמה שהידע שלי מוגבל אני יודע מספיק. לבנות כרטיס שמעביר בין שני קווים זה לא ממש מעגל. ועד כמה שאני זוכר גם את זה דפקתם.
עד אז אתם רק מדברים ומדברים ולא עושים כלום.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הודעהעל ידי DarkSide » א' יוני 01, 2003 12:39 pm

שחר, יש לך בעיות קריאה רציניות...
אני לא יודע מה עובר עליך אבל בחודש האחרון אתה פשוט ממציא פרטים ועונה לפי הדמיון שלך.
מתי אמרתי שעדשה מוסיפה אור?!?!
אני דיברתי על מערכת מראות מגבירות אור (כמו בכל טלסקופ מבוסס מראות). אז בסדר, המונח מגבירת אור הוא לא מדוייק. but work with me man!

ומי בדיוק פיקפק באלקטרוניקה!?
אני לא אמרתי שום דבר על הכישורי אלקטרוניקה לא שלך ולא של החיישן.

אז שחר, תפסיק להמציא דברים ולענות עליהם.
לא?
טוב, לא משנה...
סמל אישי של המשתמש
DarkSide
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי השחר העולה » א' יוני 01, 2003 12:40 pm

אז תסתום את הפה שאתה אומר שאני לא משקיע במכניקה. בדקתי כמה וכמה מסננים ובכמה זוויות כדי לראות איך זה יעבוד.
המצלמה - כמה וכמה זוויות אוריינטציות ועדשות.
בדיוק פקפקת באלק'. אם אתה לא יודע מה רגישות של מצלמה אז אל תגיד.
הפעם אני לא צוחק איתך ולא כלום זה ממש נמאס.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הודעהעל ידי השחר העולה » א' יוני 01, 2003 12:44 pm

ואני התווכחתי איתו שרגישות של פוטוטרנזיסטור תלויה רק בו ולא במסנן.
אם או בלי מסנן, הפוטוטרנזיסטור יגיע לרוויה רק אם תגיע בדיוק X כמות של אור - וזה נכון.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הודעהעל ידי shtroodel » א' יוני 01, 2003 12:50 pm

אז תחליט.. או ש "בנית מסנן ב 20 שניות" או ש"בדקת כמה מסננים וכמה זוויות" כי הם לא ממש הולכים ביחד. ובכל מקרה לא משנה מה התשובה הנכונה תבין שתמיד יש משהו יותר טוב- והמכניקה היא אולי אפילו יותר חשובה מהאלקטרוניקה.
בכל מסנן כזה אפשר להמיר את הצינור שלך למשהו יותר מחוספס, פחות מחזיר, עם זוויות מיקוד משתנות, יותר קטן או אפילו יותר אסתטי.
גם את האלקטרוניקה אפשר לשפר ונכון שעדיין לא הגעתי לרמה של אלי בנושא הזה אבל עובדה שגם לי היו רעיונות לגביי איך לשפר את המעגל ובלי קשר למה שאלי מתכנן שמן הסתם ייצא יותר טוב משלי גם אני יושב ולומד וחושב איך אני יכול לבנות כזה מעגל. מה שכן אני בוודאי לא מזניח את המכניקה שבעניין כי אני יוצא מנקודת הנחה שהם חייבים לעבודביחד, ואם לי יש ייתרון בתחום של המכניקה מבחינת שיטות עבודה וכלים וציוד ונסיון אז אני לא רואה שום סיבה לא להשליך אותו גם לכאן ולנצל אותו לבניית רכיבים טובים יותר.
Ein Volk, Ein Reich, Ein Frrrrr!
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

הודעהעל ידי השחר העולה » א' יוני 01, 2003 1:54 pm

language understanding for dummies:
את המסנן לקח לי 20 שניות לעשות.
בדקתי כמה מסננים.
שאתה עושה מבחן בגרות במתמטיקה בשעתיים , זה קשור לזה שאתה עושה 7 מבחני בגרות? לא זה לא קשור.
את המסנן לקח לי לעשות 20 שניות. זה קשור לזה שבדקתי כמה מסננים?
לא זה לא קשור.
וזה לא שלא הגעת לרמה של אלי. אתה אפילו לא בתחילת הדרך. (ואני לא מנסה להעליב אותך, אז אל תעלב, כי זה נכון כמו שאני יודע רק אווירודינמיקה בסיסית)
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הודעהעל ידי DarkSide » א' יוני 01, 2003 6:20 pm

שחר, אתה שוב עונה בלי קשר!

כששטדלר מדבר על רגישות של חיישן הוא מתכוון לרגישות של חיישן. לא לרגישות של הרכיב האלקטרואופטי בתוך החיישן. נכון, שום מכניקה שבעולם לא תשפר את הרגישות של הרכיב.

אבל כן, אם תשים מסביב מראות, עדשות ושאר משחקי מכניקה זה יכול לשפר לך בצורה דראסטית את הביצועים של החיישן (כ-ל החיישן, לא הרכיב).

אז כן, זה חשוב.
או שאתה חושב שהפיירו היה עובד אותו דבר בלי העדשה? כי זה גם מכניקה של חיישן שלא משפרת שום דבר ברכיב!
נערך לאחרונה על ידי DarkSide בתאריך א' יוני 01, 2003 6:38 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.
לא?
טוב, לא משנה...
סמל אישי של המשתמש
DarkSide
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי הטופל » א' יוני 01, 2003 6:31 pm

ויינר אני מסכים איתך
אבל הדוגמה שלך גרועה
פיירו יעבוד אותו דבר גם בלי עדשה (הוא לא )
מי שאוכל לבד מת לבד -
היזהרו מעצמות
סמל אישי של המשתמש
הטופל
חבר פורום
חבר פורום

הודעהעל ידי השחר העולה » א' יוני 01, 2003 8:21 pm

וינר, נו אבל זה בדיוק מה שאני אומר!!!

ווינר , אתה יודע מה ואיך עובדת עדשת פרנסל?
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הקודםהבא

חזור אל רובונר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים