התחרות העולמית

פורום הדן בנושא תחרות הרובונר

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

התחרות העולמית

הודעהעל ידי Useless » א' ספטמבר 14, 2003 7:31 pm

זה נכון שהשנה רק ארבע הקבוצות הראשונות שיזכו בתחרות הארצית יכולות לסוע לארה"ב??
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעהעל ידי shtroodel » א' ספטמבר 14, 2003 10:26 pm

לצערי כן...

אבל עוד נראה מה אפשר לעשות בנושא...
Ein Volk, Ein Reich, Ein Frrrrr!
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

הודעהעל ידי DarkSide » א' ספטמבר 14, 2003 11:12 pm

זה לא נכון.
מה שקבעו זה שרק 4 קבוצות יכולות להשתתף במקצה התיכונים. אין הגבלה על שאר המקצים.
קרה לכם פעם שהרובוט הרביץ לכם בגלל שהתוכנה שלכם דפוקה?
לא?
טוב, לא משנה...
סמל אישי של המשתמש
DarkSide
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי אורח » ב' ספטמבר 15, 2003 6:13 pm

מה זאת אומרת?
אם אני לא ב 4 הראשונים אני לא יכול לטוס על חשבוני כמו שהיה עד עכשיו???
אורח

הודעהעל ידי shtroodel » ב' ספטמבר 15, 2003 6:47 pm

עד היום בכל מקרה היית טס על חשבונך או על חשבון המממנים שלך לצורך העניין, גם זכייה במקום הראשון בארצית לא פטרה אותך מהעול הזה...

בעקבות תלונות של מתחרים לא יישראלים (שנורא אוהבים תחרות הוגנת ולכן הקימו לעצמם פחות או יותר שתי מחלקות כדי להגיד שקבוצה שלהם זכתה במקום הראשון בתחרות עולמית) לגביי חוסר האיזון בתחרות והעובדה שבאמת יש המון קבוצות של ישראלים בארה"ב בקטגוריית העל יסודיים הוגבל מספר הרובוטים במחלקה זו ל4 רובטים מייד אין איזראל.

מה שמשאיר את השאר המחלקות להן אתה יכול להשתייך ובמיוחד את קטגוריית הבוגרים שהיא זהה במתכונתה ו קלה יותר ברמתה פתוחה לישראלים לפחות לשנה זו...

מי שמתכנן על העולמית של עוד שנתיים שיתחיל לחשוב אקספרטס...:)
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

הודעהעל ידי אורח » ב' ספטמבר 15, 2003 8:27 pm

מה??
זה ממש לא הוגן!

מממ....מצד שני לאחד מהחברה שאיתי בקבוצה יש גם אזרחות אמריקאית, זה אומר שהרובוט יוכל להתחרות בתור רובוט "אמריקאי" ? כלומר, גם אם לא נגיע ל 4 הראשונים?
אורח

רובוט עם "אזרחות אמריקאית"

הודעהעל ידי גיא יונה » ג' ספטמבר 16, 2003 8:37 pm

אורח חביב!

הרובוטים נשלחים לתחרות העולמית בשם בית הספר והמורה שלכם, ולא כאנשים פרטיים. ניתן אולי לעקוף את העניין הזה, ולרשום את הרובוט על שם החבר האמריקאי שלך בלבד - אבל אז צריך גם לספק מידע מהיכן הוא באמריקה וכו'... אין שום טעם לעקוף את החוקים האלו, ואתה מסתכן בכך שיפסלו אותך מהתחרות אם יגלו את האמת (ובכך תבייש את כל חבריך הישראלים!).

ולעניין החשוב יותר - האם היית באמת רוצה לרשום את הרובוט כאמריקאי? מה קרה לציונות? זה בדיוק כמו לאמן ספורטאי בארץ, ולשלוח אותו לאולימפיאדה בשם שבדיה! אם תזכה - לא היית רוצה להביא כבוד למדינתך? אתה עדיין יכול לרשום את הרובוט בקטיגורית "בוגרים" עליה אין מגבלה כזו (בינתים).

בברכה,
גיא יונה
גיא יונה
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהעל ידי shtroodel » ג' ספטמבר 16, 2003 8:52 pm

אומר תושב המדינה שמייבאת עולים מחבר העמים בכמויות מפחידות אחרי שהם אומנו והגיעו להשגים שם רק כדי לרשום את המדליות על שמנו...

ועוד ביחס מזלזל שכזה...

תכתוב מה שבא לך תחת שם הרובוט ותזכור שאתה מייצג את עצמך ואת הצוות שלך בלבד...
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

תשובה

הודעהעל ידי גיא יונה » ד' ספטמבר 17, 2003 8:45 am

כמובן! מדינת ישראל "ייבאה" כמיליון עולים מברה"מ לשעבר כדי לזכות בכבוד ובתהילה באולימפיאדות... זוהי כנראה השקעה גרועה מאוד, הרי זוכי המדליות שלנו יעל ארד, גל פרידמן וכו' גדלו והתאמנו בארץ. אולי שמת לב, אבל נבחרת הכדורסל היחידה שאין בה שחקני NBA באליפות אירופה, ישראל, העפילה לאחרונה לרבע הגמר. בכל אופן - זהו לא דיון בנושא ספורט, ואני בפירוש בעמדת נחיתות כאן...

כאשר אתה בונה רובוט, אתה לא מייצג את עצמך בלבד! היית יכול להכריז את זה אולי, אם היית לומד בביה"ס פרטי או בבית כל השנים, ובונה את הרובוט בבית עם חברים. כידוע לנו - זה לא המצב. הרובוטים שאנו שולחים לתחרויות הם תוצר של מערכת החינוך שאתה רק החוליה האחרונה בה (וגם החוליה העיקרית, במקרה זה). אל תשכח את המורים שלך, את הלבורנטים, את מנהל ביה"ס שאפשר את הפרוייקט, את המנהל למדע וטכנולוגיה שתומך ברובוטיקה, את התחרות הארצית (בלעדיה אני משוכנע שישראל לא הייתה תופסת כ"כ הרבה מקומות גבוהים) ועוד רבים שבלעדיהם לא היית יכול להגיע להישגים. גם אתה, וחלק גדול ממה שאתה יודע, הינם תוצר של מערכת החינוך הישראלית. אף פעם לא אמרתי שהיא מושלמת, ותמיד יש לנו ביקורת - אבל עם הישגים כאלו קשה להתווכח.

אבקש ממך להבא - אל תתרברב כי הרובוט שבנית הישג שלך הוא. שמור על ענווה וזכור את כל האנשים שבלעדיהם לא היית אפילו חושב על הרעיון לבנות רובוט.

בברכה
גיא יונה
גיא יונה
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהעל ידי shtroodel » ד' ספטמבר 17, 2003 11:15 am

אני חושב שקצת פספסת את השאלה...

אם אני יילך עכשיו לתחרות שרברבות ביפן, על חשבוני, ויזכה שם במקום הראשון אני לא אכחיש שאני ישראלי אבל אני בהחלט אגיד שההישג הוא שלי ולא של מדינת ישראל...

מבחינת ממי למדתי ומה למדתי- שוב אני חושב שאת רוב הידע והנסיון שלי במכניקה רכשתי מחוץ למערכת ורק יישמתי אותו כאן.

אולי אני חריג בנושא הזה אבל חוץ מללמוד על הרכיבים הספציפיים שאנחנו משתמשים בהם ולהסיק מכך על צורת השימוש לא הייתי צריך לעשות הרבה...
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

תשובה

הודעהעל ידי גיא יונה » ד' ספטמבר 17, 2003 2:00 pm

מי כאן פספס את השאלה?

מדובר על תחרות רובונר העולמית - ובניית רובוטים ישראלים לתחרות. אף אחד לא דיבר על רובוטים שאתה בונה בעצמך לתחרויות ביפן, ובוודאי לא על ידע בשרברבות. זהו פורום "רובונר" והשאלה שהבחור שאל מאוד פרקטית, מכיוון שהאמריקאים עלולים לקבל את החריגה הזו (כן - הרי אם הרובוט יירשם כרובוט אמריקאי זה לא ירתיע אף אחד אם הוא חס וחלילה ינצח...). ניסיתי להראות לו עוד צד של ה-"ויתור על הישראליות" שהוא מציע.

בברכה,
גיא יונה
גיא יונה
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהעל ידי אורח » ו' ספטמבר 19, 2003 8:50 am

מה ההבדל בין מחלקות ה high-school וה senior ?
אם ההבדל לא גדול מידי אז עדיף ללכת ל senior
אבל אם ההבדל כן גדול אז אני אעדיף לרשום את הרובוט כאמריקאי...
הרי אנחנו לא עושים את זה בשביל התהילה או בשביל לפאר את מדינת ישראל (כולם הרי כבר יודעים שהישראלים לוקחים את כולם בתחרות הזו, אחרת לא היו מגבילים אותם ככה :wink: )
אנחנו עושים את זה בשביל הכיף!
אורח

תשובה

הודעהעל ידי גיא יונה » ו' ספטמבר 19, 2003 9:36 am

ההבדל בין רמת ה-Senior ל-High School הוא שה-Senior יותר קל ! זה נובע כמובן מכך שהקבוצות הישראליות התחרו עד עכשיו בקטיגורית High-School בלבד. בשנתיים האחרונות השתתפו שתי קבוצות ישראליות בלבד בליגת ה-Senior (בשנה האחרונה זה קרה בטעות !), כאשר בשנה שעברה הקבוצה לקחת את המקום הראשון, ולפני שנתיים את המקום השני.

בכל מקרה, דגל ההשתתפות אינו החלטה שלך לקבל, ומאחר ואתה עושה את הפרוייקט תחת ביה"ס ונתמך ע"י משרד החינוך - אתה תופיע כקבוצה ישראלית.

אתה אולי עושה את הפרוייקט בשביל הכיף - אבל זה לא מעניין את (כל) האנשים שתומכים בך! תחשוב רגע - האם אתה באמת חושב שמנהל ביה"ס שלך יסכים (אפילו אם יש אפשרות, ואני חושב שאין) לרשום את הרובוט כאמריקאי ?

אשמח אם תרשום את עצמך לפורום, ותכתוב לנו מי אתה, ובאיזה ביה"ס אתה לומד, ומי המורה שלך - כך נוכל לנהל דיון ענייני יותר ופחות "באויר".

בברכה,

גיא יונה
עורך האתר
גיא יונה
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהעל ידי השחר העולה » ו' ספטמבר 19, 2003 5:07 pm

איפה בדיוק השטות הזאת כתובה?
www.robotica.co.il/movies/movies.php
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הודעהעל ידי אורח » ש' ספטמבר 20, 2003 12:40 am

אני תלמיד בכיתה י"ב, שעשה כבר רובוט בי"א במסגרת בית הספר ולא הגיע למקום טוב במיוחד (ואז גם לא היה לי את הכסף לטוס לניו-יורק....). על הרובוט הזה אני מכין עכשיו את החוברת וכל זה שעליה אקבל 5 יח"ל.

בנוסף לכך החלטתי להכין רובוט חדש שיתחרה בתחרות השנה(בתקווה שיגיע למקום טוב יותר :wink: ) וגם אספתי קצת (הרבה) כסף כי החלטתי שגם אם לא אזכה בתחרות הארצית אני רוצה להשתתף בתחרות העולמית.
את הרובוט הזה אני לא עושה בתור פרוייקט לבגרות (אפשר בכלל לעשות דבר כזה? 10 יחידות רובוטיקה?) אלה בגלל שמאוד נהנתי בפעם הקודמת...
התמיכה מצד בית הספר היא בזה שהמורה שלי השאיל לי את הרכיבים שאני צריך(כלומר...את הרכיבים שכבר היו על הרובוט הקודם), את שאר הדברים שאני צריך (ולא היו ברובוט הקודם)קניתי בעצמי שזה בעיקר בשילדה של הרובוט.

אני לא חושב שמנהל בית הספר שלי מתעניין או בכלל מודע לכל התחרות הזו.....

בכל מקרה אם באמת אין הבדל בין המחלקות(מה שנשמע לי די תמוהה) אני אגש למחלקת הסניור....
אורח

הבא

חזור אל רובונר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים