למה לא להשתמש במצלמה?

פורום הדן בנושא תחרות הרובונר

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

למה לא להשתמש במצלמה?

הודעהעל ידי אלכוהוליסט אנונימי » ה' אוגוסט 26, 2004 10:28 pm

תגידו משהו ניסה לעשות רובוט לתחרות הרובונר שישתמש במצלמה( וללא חיישנים נוספים)? הרי עבוד התמונה שכרוך בכך הוא די פשוט - הקירות לבנים וקל להבדיל בין הרצפה לקירות, תמונת גרדיאנטים פשוטה, יכולה לתת את כל המידע שנחוץ לנווט במבוך. את הנר אפשר לזהות על ידי האור החזק הממוקד מאוד, את המכשולים אפשר לזהות על ידי צבעם הצהוב, יותר מזה עם קצת השקעה אפשר ללמד את הרובוט לזהות את עצמו במראה, ובכך לאפשר גם התמודדות עם הקשיים ב expert division .
העלות של רובוט כזה לפי דעתי לא צריכה להיות גדולה יותר מעלות הרובוטים הקיימים עכשיו בתחרות( pentium 2 שיחסית זול היום לפי דעתי יוכל להתמודד אם המשימה ) ומחיר המצלמה לא יעלה על מחיר כל החיישנים שיש כיום ברובוט.
אלכוהוליסט אנונימי

הודעהעל ידי השחר העולה » ו' אוגוסט 27, 2004 12:41 am

יא קרוע הנה הרובוט שלי עם מצלמה.. עשיתי את זה כבר לפני שנתיים
www.robotica.co.il/movies/movies.php

ולמה לא מצלמה? כי יש פתרונות יותר זולים ופחות מסובכים. זה למה.
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הודעהעל ידי השחר העולה » ו' אוגוסט 27, 2004 12:44 am

ושיהיה לך בהצלחה בלזהות נר באותה תמונה עם רהיט.
וכמה פעמים שמעתי "כמה קשה זה יכול להיות?" חחחחח
בקיצור יש פתרונות פחות מסובכים.
או לפי הפתרון ההנדסי האהוב עלי - KISS ?

שאומר - KEEP IT SIMPLE STUPID ?
לא משהו נגדך כן? זה משפט די ישן....
האמת המפתיעה היא שלו היינו מאפשרים לחתולים להתקדם לעמדות כוח בפוליטיקה העולמית הרי שתופעות כמו מלחמות וטרור גלובלי היו מצטמצמות לאלתר. לעומת זאת, העצרת הראשית של האו"ם היתה מסריחה.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

הודעהעל ידי דרדס כתום » א' אוגוסט 29, 2004 6:42 pm

מניסיון, אני ראיתי קבוצה מרעננה שהיה להם רובוט שלם והכל ומצלמה.
הם עשו את הכל בלי המצלמה, ולא נראה לי בגלל חוסר יכולתם המשוועת להפעיל מצלמה, אלא רק לאור העובדה שהרבה הרבה יותר קל להפעיל את כל השאר, בלעדיה.
אגב, הם לא השתמשו בזה בסוף בתחרות העולמית, למרות שהתכנון שלהם היה להשתמש בזה כדי לזהות רהיטים, אבל רק בשחור לבן.
כנאמר - מיותר. זהו מעגל יחסית מסובך וללא ספק מיותר.

משהו קטן לפני הסוף - אם תבדוק, אתה תגלה שהרובוטים הכי טובים שזכו באקספרטס היו רובוטים של מהנדסי תוכנה. משמע - החומרה פחות חשובה. יותר חשוב מה אתה יודע לעשות עם מה שיש לך. זו החוכמה האמיתית, ולא לנסות להתעסק עם חומרה גרנדיוזית ולקפוץ מעל הפופיק, במיוחד כשאתה לא יודע איפה הוא ממוקם.

שסקשסקשסק
אני לא רציונלית, אני צודקת
סמל אישי של המשתמש
דרדס כתום
משתמש ותיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי shtroodel » ב' אוגוסט 30, 2004 10:15 pm

דווקא בתוך חדרים היו לא מעט רובוטים שהשתמשו במצלמה או בפס פיקסלים כדי לזהות נר או רהיט פשוט כי שם דברים הרבה יותר פשוטים, לא שאין מה לעשות עם מצלמה במקומות אחרים פשוט שיש פתרונות עוד יותר פשוטים וזולים וקטנים ממנה.

דוגמא טובה לרובוט ששילב מצלמה עם פס פיקסלים תמצא באתר של EPFL (דוברי צרפתית מזדיינים)..
Ein Volk, Ein Reich, Ein Frrrrr!
סמל אישי של המשתמש
shtroodel
משתמש בכיר
משתמש בכיר

הודעהעל ידי השחר העולה » ג' אוגוסט 31, 2004 4:17 pm

נודניק אתה והפס פיקסלים שאתה מאוהב בו קשות. פשוט תתחילו לצאת ביחד....

אין טעם להסתבך עם דברים שמסובכים לך אם יש פתרון יותר פשוט ומהיר.
סמל אישי של המשתמש
השחר העולה
כותב הטור

חזור אל רובונר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים