הרצף הרובוטי

הפורום הראשי, אתר הרובוטיקה הישראלי

המנהלים: אסף פוניס, גיא יונה

הרצף הרובוטי

הודעהעל ידי מוטי ריקלין » א' מרץ 10, 2019 3:00 pm

כשמסתכלים על תעשיית הרובוטיקה העולמית בעשרות השנים האחרונות דבר אחד בולט במיוחד; דבר אחד מעכב את התעשייה, וזה שאין רצף. לא ברור איך רובוט לכיסוח דשא יהפוך לרובוט במובן של אסימוב. נכון שיש מוטיבציה לשכלול הרובוט, אבל עד גבול די נמוך, ממנו אין טעם לשפר. הקפיצה לרובוטים שעושים עוד עבודות, עצומה,אם לא אין סופית. כנ"ל לרובוט לניקוי שטיחים. או סתם רובוטים בקו ייצור


בתחומים אחרים, נכון שהיו במדע ובתעשייה קפיצות גדולות. אבל השיפור בתעשייה במוצרים הוא בד"כ בעל אופי רציף. המחשב השתכלל בצורה די רציפה. כל מחשב חדש הוא שכלול קטן (יחסית) של איזשהו מחשב קודם.


לדעתי ניתן לבנות בצורה מלאכותית רצף רובוטי. למשל בואו נסתכל על רובוטים בשלט רחוק באתרי בניה. כבר קיום ניתן לבנות רובוט שיופעל על ידי אדם, ויעשה עבודות שונות באתר הבניה. ככל שהרובוט ישתכלל הוא יעשה עוד עבודות. ובמהרה יהיה מספיק עצמאי כדי שהאדם המפעיל יוכל לנהל 2 רובוטים במקביל כמו במשחקי וידאו (וזו עבודה מעניינת ביותר למפעיל). אח"כ הוא יוכל לנהל 5 רובוטים במקביל, מה שבהרבה יותר משתלם כלכלית. כך יוצר רצף לרובוט משוכלל ואוטומטי יותר ויותר.בענף הבניה מסתובבים טריליוני דולרים בשנה, שבצורה זו יירתמו לקידום הרובוטיקה. השונים, לטפח אותם, תוך כדי התערבות כספית וארגונית. כמובן שהשוק עצמו הוא שיניע לאורך הרצף.

לסיכום,ניתן לייצר רצף רובוטי (ואולי כמה). זה המפתח האמיתי לשיפור בתחום.

הערה: רצף שלא נקשר לתעשיה בעלת טריליוני דולרים, , סיכוייו באמת לעשות את העבודה, אפסיים. רק טריליוני דולרים, ברקע, יעשו את העבודה. ניתן לשער שמסתתרים רצפים רבים בתחומים שונים. יש לזהות אותם. לאפיין אותם. מחובת האקדמיה והממשלה, וגופי המחקר השונים, לטפח אותם, תוך כדי התערבות כספית וארגונית. כמובן שהשוק עצמו הוא שיניע לאורך הרצף. צריך רק להזכר איך רצפים כאלה בוצעו לא בדיוק במודעות והדגשה של מושג הרצף. רצף מזעור הרכיבים האלקטרונים לדוגמא. ועוד דוגמא, רצף שכלול המחשב האישי.


בשלב ראשון יש לעורר מודעות לנושא באמצעות מאמרים מדעיים. לעורר התלהבות וענין. בשלב הבא יש לשכנע אוניברסטאות, גופי מחקר, קרנות, גופים ציבוריים, וספציפית גופים ממשלתיים, להשקיע ברצף ספציפי זה, או אחרים. ואז להפנות זרקור עצום, ליצור את נקודת ההתחלה של הרצף, ולדרבן את השוק, להתחיל לנוע.
מוטי ריקלין
משתמש חדש
משתמש חדש
 
הודעות: 1
הצטרף: א' מרץ 10, 2019 2:54 pm

חזור אל פורום הרובוטיקה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים

cron