ארכיון
 AXIDE של תוכנת Windows גרסה חדשה לסביבת

 

הטור השבועי של שחר מנדלוביץ

 

 

 

כפי שידוע לאלו המתכנתים באסמבלי של סדרת מעבדי HC12 של מוטורולה, התוכנה הקלה ביותר לשימוש והמהירה ביותר – היא תוכנת העריכה המיוחדת ל- DOS. אך בעלי מחשבים ניידים,  עליהם מותקנת מערכת ההפעלהMicrosoft Windows XP , נתקלים בבעיה, שכן אין אפשרות לעבוד ב- DOS באותו אופן כפי שהיה ניתן לעבוד במערכות ההפעלה הקודמות (למעט Windows 2000 שגם שם קיימת בעיה זו). הבעיה מתבטאת בעיקר בכך שלא ניתן לבצע תקשורת לרובוט בעזרת תוסף של USB-to-Serial ב- DOS, לכן חייבים לעבוד מתוך Windows. לאחר כמעט שנה של חיפושים, נמצא הפתרון לבעיה.

 

            לאחרונה הוציאה חברת AXIOM גרסה חדשה לסביבת Windows של תוכנה בשם AXIDE. התוכנה מאפשרת, לאחר שינוי קל של ההגדרות, לתקשר, להדר, לצרוב ולהוריד תוכנות לתוך כרטיס הפיתוח שהיא מייצרת, בו רובנו משתמשים. העבודה איתה מאד קלה, והרעיון מאד דומה לעבודה תחת DOS.

           

            מאחר והתוכנה אינה כוללת עורך קבצים, על המתכנת להשתמש בתוכנת עריכה שונה. אני אישית משתמש בתוכנה – MINI IDE, תוכנה מצוינת, הכוללת מהדר ו– Downloader, אך למרות זאת לביצוע פעולות אלו אני מעדיף להשתמש בתוכנה מתוצרת AXIOM, ולכן אני משתמש ב- MINI IDE רק לכתיבת הקוד.

מה טוב בתוכנת עריכה נפרדת? למי שמכיר מתוכנת העריכה שקיימת ל –  DOS, כל פעם שרוצים להעלות תוכנה על הרובוט, יש צורך לצאת מתוכנת העריכה ורק אז ניתן לשלוח תוכנה. לעומת זאת, בסביבת Windows:

 א. ניתן לעבוד על מספר קבצים בו זמנית.

 ב. אין צורך לצאת מעריכת הקבצים בכדי להעלות תוכנה.

יתרונות נוספים בתוכנת MINI IDE  הם שניתן לראות בתוכנת העריכה יותר מידע על המסך ולקבל את הפקודות וההערות בצבע, אפשרות שכידוע מקלה מאוד על מציאת "באגים" בתוכנה.

 

כמובן שקיימות אלטרנטיבות לתוכנה שהזכרתי לעיל כגון: WinEdit או NotePad אשר גם כן מאוד נוחות לשימוש. אלטרנטיבה נוספת לטרמינל הוא ה- Hyper Terminal הפשוט אשר קיים על כל גרסה של Windows. עבור שימוש עם מעבד מסדרת HC12 של מוטורולה, יש לכוון את מהירות הורדת הנתונים ל BD=9600, 8 ביט, ללא פסיקות/הפרעות חומרה וניתן להתחיל לעבוד.

טרמינלים נוספים רבים ניתן למצוא באינטרנט.

 

הרבה מאד כלים למתכנת הרובוט נמצאים ברחבי הרשת, רק צריך למצוא אותם.

 

להתראות בטור הבא! שחר.

 

את התוכנות ניתן להשיג באתרים הבאים:

תוכנת ה  MINIIDE

http://www.mgtek.com             

תוכנת ה- AXIDE

http://www.axman.com                        

http://home.axman.com/files/Other/AxIDE                   
מחפש שאלות ותשובות נפוצות מפורום האתר?

,בעלי אתר זה לא ישאו באחריות כלשהי לכל נזק, כספי או אחר
שייגרם במישרין או בעקיפין משימוש במידע המצוי באתר זה

כל הזכויות שמורות לאסף פוניס, גיא יונה ואלי קולברג ©
אין להעתיק תכנים מאתר זה ללא רשות בכתב ממנהלי האתר

אתר זה נצפה באופן מיטבי ברזולוציית 1024X768